Προς το περιεχόμενο

Distortion Pedal ?


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω καποια προταση σχετικα με distortion pedal... Εχω οπως ξερετε εναν evh 5150III . Το γκαζι του ειναι σκληρο καπως , πολυ ξυραφι , ενω εγω θα ηθελα καποια στιγμη ενα πιο γλυκο , πιο στρογγυλο γκαζι , πιο μαλακο γκαζι...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ GAIN τυπου crunch κτλ... Απλα πιο στρογγυλο , οχι τοσο κοφτερο , νυστερι οπως του evh... Ας πουμε εχω ενα fireball , ο οποιος εχει αυτο το κατι , το πιο στρογγυλο , ομως επειδη τις εποχες αυτες ειναι δυσκολες και θελω να τον πουλησω , και θα ηθελα να αντικαταστησω με καποιο πεταλι . Λαμπατο θα προτιμουσα...

 

Μου αρεσει ο 5150 πολυ αλλα καποιες στιγμες χρειαζομαι κατι πιο μαλακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δες τα Red & Uberschall, στα $250 οταν κυκλοφορησουν. Φαινονται πολυ ευελικτα, δινουν ενα εξτρα καναλι σε οποιοδηποτε ενισχυτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ο Engl πιο στρογγυλό και όχι ξυράφι γκάζι και όχι ο EVH; :o Ρίξε πάντως μια ματιά στα Blackstar HT πεταλάκια (λαμπάτα είναι αν δεν κάνω λάθος)! Είναι και λίγο περίεργο αυτό που ζητάς, πρέπει να ακούσεις κάποια για να δεις από μόνος σου αν σου κάνουν σίγουρα γι' αυτό που θες να βγάλεις ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αναζήτιση την λέξη distortion και έβγαλε πολλά αποτελέσματα όπως best distortion κτλ.

 

Το λέω μήπως θα σε βόλευε κάτι από τα έτοιμα.

 

 

 

Rocktron Metal Planet pedal

 

δεν είναι λαμπάτο αλλά είναι δυνατό μου ακούγεται πιο στρόγγυλο(σε μένα).

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και υπαρχουν θεματα για distortion pedals στο forum... Με ενδιαφερει να γινει μια συζητηση ακριβως πανω στο συγκεκριμενο ζητημα που ενδιαφερομαι , οπως και να ενημερωθω για οτι καινουριο κυκλοφορει η προκειται να κυκλοφορησει στο κοντινο μελλον. Ως εκ τουτου τα παια θεμα για την ωρα δεν με εξυπηρετουν...

 

Έχει ο Engl πιο στρογγυλό και όχι ξυράφι γκάζι και όχι ο EVH;

 

Ο evh εχει πιο νυστερι ηχο... Ο αλλος ειναι κοφτερος αλλα ειναι πιο στρογγυλεμενη η λεπιδα του στην ακρη... Δεν κοβει τοσο πολυ... Εξου και το μη κοψιμο του σε επιπεδο λαιβ... Για το σπιτι ομως δεν θελω κοψιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ξυραφένιος ήχος συχνά μαζεύεται με λίγο EQ στις υψηλές...

 

+1

 

Δες το metal zone στο βίντεο(πάλι το ίδιο ανεβάζω ;D)

 

 

Κάτι τέτοιο θέλεις?

 

Ο τύπος έχει χαμιλώσει το high την σαπίλα του την έχει σαν μεταλοπέταλο,απλά δεν ξυρίζει.

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ξυραφένιος ήχος συχνά μαζεύεται με λίγο EQ στις υψηλές...

 

εννοεις να βαλω πεταλι eq απο πισω η να κοψω πριμα ? γιατι κοβωντας τα πριμα χανω καπως σε definition...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις να βαλω πεταλι eq απο πισω η να κοψω πριμα ? γιατι κοβωντας τα πριμα χανω καπως σε definition...

 

Τον υπάρχον εξοπλισμό τον δοκίμασες χαμιλώνοντας πρίμα λίγο τσίμπιμα τα μεσαία κτλ.(του ενισχυτή τα EQ)?

 

Όσο αφορά τον ήχο κάτι σαν του metal zone από το βίντεο θέλεις?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου