Προς το περιεχόμενο

Κοστολόγιση μεταχειρισμένων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που μας διαχωρίζει το σωστό απο το λάθος είναι οι νόμοι.

α, δεν το χα δει αυτό....

 

ναι...όσον αφορά την αστυνομία, τους δικαστές κτλ...σίγουρα!

άμα έχεις και μια εσωτερική πυξίδα...μια δικιά σου κρίση...αλλάζει λίγο το πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πουλα τη κ 1.000.000 γιουρια αν θελεις.Δικό σου θέμα.Δέν είναι ανήθικο.Ανήθικο θα ήταν αν ο αγοραστής δεν είχε επιλογη κ ηταν υποχρεωμένος να την αγοράσει...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε χάσει το θέμα..Το θέμα δεν είναι το πόσο θα πουλήσουμε..Ο κάθε ένας πουλά όσο θέλει..Αλλά...Θα πουλήσει κάτι ποιο ακριβό από την τιμή που το αγόρασε?Και αν ναι γιατί?Στο γιατί βάζω vintage όργανα συλλεκτικά κλπ κλπ...Τώρα ένα warwick που κάποιος το αγόρασε 2800 και επειδή η εταιρία αποφάσισε να βγάλει στην αγορά και Κινέζικα μοντέλα το ανέβασε εν μια νυκτί 4200!!!!είναι ηθικό ο τύπος να πει ότι ξέρεις τι να κάνεις...Τώρα το δίνω 3400...Ε συγνώμη εγώ αυτόν τον λέω Μ@μ@κα...

Δεν σχολιάζω καν την περίπτωση που ο ίδιος τύπος αγόρασε το όργανο μεταχειρισμένο σε μια τιμή της τάξεως του μισού του 2800 που κόστιζε τότε και τώρα το δίνει 3400...Ε έλεος...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχετε χάσει το θέμα..Το θέμα δεν είναι το πόσο θα πουλήσουμε..Ο κάθε ένας πουλά όσο θέλει..Αλλά...Θα πουλήσει κάτι ποιο ακριβό από την τιμή που το αγόρασε?Και αν ναι γιατί?Στο γιατί βάζω vintage όργανα συλλεκτικά κλπ κλπ...Τώρα ένα warwick που κάποιος το αγόρασε 2800 και επειδή η εταιρία αποφάσισε να βγάλει στην αγορά και Κινέζικα μοντέλα το ανέβασε εν μια νυκτί 4200!!!!είναι ηθικό ο τύπος να πει ότι ξέρεις τι να κάνεις...Τώρα το δίνω 3400...Ε συγνώμη εγώ αυτόν τον λέω Μαλάκα...

 

Βρε ντροπή μπασίστας άνθρωπος να λες κακά λόγια  ;D Αφού ως γνωστόν είμεθα η επιτομή της ευγένειας ανάμεσα στους μουσικούς  8)

 

Και τώρα στα περί της ταμπακιέρας: 4200 τι; Ευρώ ή δολάρια;

 

Όχι δηλαδή ότι αν είναι δολάρια αλλάζει κάτι, αλλά απλά για να μου φύγει η απορία- και να κράξω μετά  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε χάσει το θέμα..

Δεν το χουμε χάσει. Εσύ επιμένεις.

Το θέμα δεν είναι το πόσο θα πουλήσουμε..Ο κάθε ένας πουλά όσο θέλει..

Τότε γιατί επιμένεις;

Αλλά...Θα πουλήσει κάτι ποιο ακριβό από την τιμή που το αγόρασε?

Αν μπορεί και δεν κρύβει κάτι, γιατί όχι;

Και αν ναι γιατί?

Γιατί μπορεί, γιατί του επιτρέπει η Warwick, γιατί δεν υπάρχει νόμος εναντίον του, γιατί προσφερεται η αγορά, γιατί έτσι του αρέσει......

Στο γιατί βάζω vintage όργανα συλλεκτικά κλπ κλπ...Τώρα ένα warwick που κάποιος το αγόρασε 2800 και επειδή η εταιρία αποφάσισε να βγάλει στην αγορά και Κινέζικα μοντέλα το ανέβασε εν μια νυκτί 4200!!!!είναι ηθικό ο τύπος να πει ότι ξέρεις τι να κάνεις...Τώρα το δίνω 3400...Ε συγνώμη εγώ αυτόν τον λέω Μαλάκα...

Μαλακισμένη να πεις την Warwick και την τιμολογιακή πολιτική της. Αν δεν σ' αρέσει η τιμή του, να περιμένεις άλλον που θα χει αυτό το όργανο φθηνότερα. Εκτός και αν δεν το δίνει κανείς φθηνότερα οπότε είναι όλοι μαλάκες;

Μάλλον παιδική η αντίληψή σου αλλά δικαίωμά σου.

Αυτά..

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα στα περί της ταμπακιέρας: 4200 τι; Ευρώ ή δολάρια;

 

http://www.thomann.de/gr/warwick_thumb_5_nt_natural_oil.htm

 

Εκφράσου ελεύθερα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω Κώστα γιατί είναι αδιανόητο για μένα να αγοράζω κάτι και να έχω την απαίτηση να το πουλήσω στη διπλή τιμή μεταχειρισμένο...Μάλλον είμαι παιδί τι να κάνουμε εγώ έτσι σκέφτομαι...

Και για τέλος η μόνη σωστή άποψη που άκουσα στη συζήτηση είναι η περί ebay...Ας δούμε την σχετική τιμή του οργάνου ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΑΓΟΡΑ γιατί ως γνωστών τα warwick είναι πανάκριβα στην Αμερική και βλέποντας πράττουμε...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμη-αξια των αντικειμενων ειναι σχετικη κ μεταβαλεται.αλλη τιμη-αξια εχει η esp explorer μου κ αλλη η ιδια esp explorer που ηχογραφησε  ο hetfield το and justice for all.αυτος ειναι ενας παραγοντας για να αλλαξει η τιμη.ε υπαρχουν αλλοι ενα εκατομμυριο παραγοντες....η τιμη-αξια ειτε μεταβαλεται προς τα κατω ειτε προς τα πανω....στην πρωτη περιπτωση εισαι τυχερος στην δευτερη ατυχος οπως ειπαν κ τα αλλα παιδια.αυτο τυχερος κ ατυχος οχι ηθικος κ ανηθικος.εξαλλου την αξια δεν την καθοριζει ο πωλητης...ο πωλητης καθοριζει μονο την τιμη...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

http://www.thomann.de/gr/warwick_thumb_5_nt_natural_oil.htm

 

Εκφράσου ελεύθερα...

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ήμαρτον  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Όχι εδώ κάποιο λάθος έχει γίνει- στα κσύλα  ;D Δεν είναι Bubinga-Pommele... Μάλλον Τίμιο κσύλο είναι το άτιμο  ;D

 

 

Τες παν: Πάντως αν ήταν να ανέβω εκεί πάνω (από τιμή) δεν θα το έπαιρνα. Και αυτό για τους λόγους που παρέθεσα νωρίτερα.

 

Νομίζω ότι σε βάθος χρόνου θα έχανα λεφτά- αν και πάντα μπορεί να υπάρχει το κατάλληλο αρρωστάκι  που θα ήθελε να τα σκάσει για να το πάρει ;D

 

Στα τέσσερα φεύγα χιλιάρικα θα πήγαινα για Dingwall, Ritter ή Fodera (ή και για κάνα Fender Jazz από τα τότε σε original κατάσταση  :D)

 

Και όπως σου είπα η κίνηση μου (τουλάχιστον για τα τρία πρώτα) θα ήταν αμιγώς εμπορική.

 

ΥΓ: Το έχουν χάσει στην Warwick;  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω Κώστα γιατί είναι αδιανόητο για μένα να αγοράζω κάτι και να έχω την απαίτηση να το πουλήσω στη διπλή τιμή μεταχειρισμένο...

Απαίτηση δεν έχει κανένας. Δικαίωμα όμως σίγουρα.

 

Μάλλον είμαι παιδί τι να κάνουμε εγώ έτσι σκέφτομαι...

Δεν είναι κακό να σκέφτεσαι σαν παιδί. Απλά επικίνδυνο (για τον εαυτό σου περισσότερο) στον αληθινό κόσμο. ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου