Προς το περιεχόμενο

Prob με την registry


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Εγκατέστησα το demo του discWelder BRONZE (εγγραφή DVD audio)...η μετέπειτα προσπάθεια για απεγκατάσταση με το unistall απέτυχε (γι αυτό δεν γουστάρω τα demo :evil: )...

μπήκε μπροστά η "χειροκίνητη" λύση (διαγραφή του προγράμματος και όλων των συναφών κλειδιών στην registry που το αφορούν..)

όλα καλά αλλά έμεινε ένα κλειδί στο HKEY_LOCAL_MACHINE που αρνείται πεισματικά να διαγραφτεί ούτε και σε safe mode...

Τα XP δεν παρουσιάζουν δυσλειτουργείες λόγω του γεγονότος αλλά το γαμώτο της υπαρξής του ενοχλεί την ...ψυχολογία μου... :)

Καμμιά ιδέα για το τι φταίει και τα xp αρνούνται να το στείλουν από κει πουρθε???

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης να τσεκάρεις από τον task manager τις διεργασίες που τρέχουν στο background. Πιθανώς να αναγνωρίσεις κάποιο task που να ανήκει στο ανεπιθύμητο πρόγραμα και τερματίζοντάς τη, θα απελευθερωθεί και το αντίστοιχο registry key ώστε να το διαγράψεις.

 

Επίσης πολύ καλό utility για all-around συμμάζεμα του υπολογιστή είναι και το Tuneup Utilities 2006. Παρέχει εργαλεία για τη registry, το startup, τα temp files, διαγνωστικά και πολλά άλλα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου