Προς το περιεχόμενο

Mac mini ή Mac book για μίξη ήχου?


NEXT IN LINE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 284
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις του trolley, δεν είναι όλα τα σενάρια χρήσης του Lion τόσο προβληματικά και εν πάσει περιπτώσει τα Mac -αν δεν πέσεις στην περίπτωση να σου βγάλουν ελάττωμα- είναι εξαιρετικά μηχανήματα για τα πάντα εκτός από extreme gaming.

 

Εμένα το MacBook 5ετιας πλέον με sata1 core2duo κ ddr2 τρεχει 10.7.5  μια χαρα

Όσον αφορά τον finder νομίζω οτι απλά ειναι θεμα χρόνου να τον συνηθισεις. Απλά τα καινούργια osx ειναι πιο ios

Δουλεύω σχεδόν αποκλειστικά Mac εδώ και 3,5 χρόνια και έχω επαφή με τα Mac από την εποχή του MacOs Classic οπότε είμαι απολύτως εξοικειωμένος με το περιβάλλον και με τον Finder. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν είναι φτιαγμένος για consumer καταστάσεις και ότι θα έπρεπε να τροποποιηθεί πιο αποτελεσματικά προς αυτή την κατεύθυνση, με τέτοιο τρόπο ώστε να μην πλήττονται οι ανάγκες εργονομίας του επαγγελματία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λές δυνατά...γιατί μπορεί να γυρίσει ο Waterfall ;D ;D

Ρε Marathon, αφησε με επιτελους να παω να φαω, στο δρομο για την κουζινα με προλαβες. >:(

Ειπαμε:

Θες να γραφεις κανα κομματακι με την κιθαρουλα σου, καθως και να τρεχεις 5-6 προγραμματα που μονο τα Mac τρεχουν?

Παρε Mac. :P

Θες να τρεχεις το...99% των προγραμματων που κυκλοφορουν, καθως και παιχνιδια?

Αντε παρε ενα PC και τελειωσες. ;D

8 σελιδες για τα αυτονοητα....

(παω να φαω)fischinderpfann_g.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να τρεχεις το...99% των προγραμματων που κυκλοφορουν, καθως και παιχνιδια?

Αντε παρε ενα PC και τελειωσες. ;D

Συνεχίζεις να μπλέκεις τους επαγγελματίες με τους ερασιτέχνες...φάε το φαγάκι σου και παίξε και κανένα παιχνιδάκι ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεις να μπλέκεις τους επαγγελματίες με τους ερασιτέχνες...φάε το φαγάκι σου και παίξε και κανένα παιχνιδάκι ;D

Και όταν μιλάμε βέβαια για επαγγελματίες εννοούμε γραφίστες (και περί των γραφιστικών/σχεδιαστικών συναφών απασχολήσεων) και χομπίστες μουσικούς.

Γιατί όοοοοολοι οι υπόλοιποι είναι είτε ερασιτέχνες, η χαραμοφάηδες ή άσχετοι.

Καλά δεν τα πα;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και χομπίστες μουσικούς...Καλά δεν τα πα;

O πραγματικός επαγγελματίας νομίζω, τα λέει καλά...εμείς απλά ακούμε

επισης δεν μπορω να μην παρατηρησω οτι στο χωρο των μουσικων, εξω τουλαχιστον, οι mac ειναι ο κανονας. οποτε αν δουλευεις και με αλλους, μοιραζεστε project κτλ, το σκεφτεσαι κι αυτο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πραγματικός επαγγελματίας νομίζω, τα λέει καλά...εμείς απλά ακούμε

Να σου βάλω και τους όξω μουσικούς (έστω κι αν αμφιβάλλω)

 

Το άλλο 95% επαγγελματιών που δεν μουτζουρώνει ή γρατσουνάει ;

Καλαμπόρτζοι; Κάλπηδες; Όλοι;

 

Πάω να ψάξω μεγάλους οργανισμούς που χρησιμοποιούν Mac.

Αν αργήσω, άσε τον Νιαγάρα να φάει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να ψάξω μεγάλους οργανισμούς που χρησιμοποιούν Mac.

Να σε βοηθήσω...η Oracle....ας πούμε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ! Τι διαβαζω εδω? ;D Μα, εχουν τετοια προβληματα οι Mac?...manicure.gif

 

Δυστυχώς την πάτησα με το συγκεκριμένο...  :(

 

Παρόλα αυτά βρίσκω ΠΟΛΥ πιο λογικό να πάρει κάποιος έναν Mac Pro, και ας τον πληρώσει παραπάνω, παρά αυτές τις ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΕΣ και αναξιόπιστες ΑΗΔΙΕΣ στυλ iMac...

 

"ΑΗΔΙΑ" ή "ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ" δεν είναι σε καμία περίπτωση,ίσα-ίσα είναι ότι πιο όμορφο έχω δει (έκτος από κάποια εντελώς custom-made μηχανήματα) και -αν και μάλλον υπερβολικό- είναι ένα μοντέρνο έργο τέχνης. (όπως και όλα τα προιόντα της Apple.)

 

"ΑΗΔΙΕΣ" και "ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ" μάλλον είναι αυτά τα εντελώς "ψυχρά",αντιαισθητικά και "άγαρμπα" κουτιά των... "συμβατών".  ;D

 

Αλλά όντως -και κρίνοντας εκ του αποτελέσματος- θα προτιμούσα να είχα δώσει κάποια λεφτά παραπάνω και να έπαιρνα ένα Mac Pro...  :(

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε βοηθήσω...η Oracle....ας πούμε...

Επειδή εκτίθεσαι (βρήκες και συ εταιρεία που μιλάω και συνεργάζομαι κάθε μέρα) και η συζήτηση γύρω από αυτό το αντικείμενο παρουσιάζει πιθανότατα ενδιαφέρον μόνο για σένα, θα μου επιτρέψεις να αποχωρήσω αφήνοντας ελεύθερο πεδίο δόξης λαμπρό σε σε και στα μηχανήματα της επιλογής σου.

 

Μου αρκεί που είμαστε μεγάλοι, έμπειροι και με δυο δράμια μυαλό και ξέρουμε τι πραγματικά συμβαίνει προς το παρόν, στις διάφορες αγορές (δεν είναι μία όπως θα δεις και από το thread).

 

Άσε που ήταν μια δύσκολη μέρα για μένα για να ξεκινήσω ανταλλαγές ευφυολογημάτων. ;)

:-*

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου