Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασικό ρηχό "επιχείρημα"..

Λες και θα πρέπει να φτιάχνω δηλαδή και μόνος μου τα παπούτσια μου, και να πελεκίζω από το δάσος την κιθάρα που παίζω. Σε αυτήν την κοινωνία ζω, με αυτούς τους όρους προσπαθώ να επιβιώσω. Οι μη φιλελεύθεροι δεν ζούμε σε άλλον πλανήτη, ούτε ένα σύνθι αποτελεί πατέντα ενός συστήματος το οποίο απολαμβάνουν μόνο οι συμφωνούντες.

 

Είναι ακριβώς αυτά τα κλασσικά και ρηχά επιχειρήματα όμως που έχουν εξωβελίσει την ιδεολογία σου από τον πλανήτη, πλήν ελαχίστων δακτυλοδεικτούμενων και βαθύτατα δυστυχισμένων περιοχών. Αυτό, κανονικά, θα έπρεπε να σε προβληματίζει για το "βάθος" της (ιδεολογίας σου) και το αντίκρυσμά της στην πραγματικότητα.

 

Επίσης, αν δεν το πρόσεξες, ενώ όλοι μιλάμε με ευπρέπεια και χιούμορ, εσύ και κάποιοι από τους ομοϊδεάτες σου έχετε αρχίσει να χάνετε την ψυχραιμία σας (με bold, βωμολοχίες κλπ - αυτό θα πει "βαθειά" επιχειρήματα...). Ελπίζω να επιλέξει η Διαχείριση να τα σβήσει αυτά, αντίς να κλειδώσει το θέμα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως, Βαγγέλη, το ίδιο το φόρουμ (μουσικό ή άλλο) είναι τεχνολογικό και κοινωνικό κεκτημένο της καπιταλιστικής οικονομίας. Στα πλαίσια αυτού του οικονομικού μοντέλου έχουμε ίντερνετ, πληροφορική και τα σύνθια που πασπατεύεις. Σεβασμός λοιπόν, δεν φτύνουμε εκεί που τρώμε.

 

 

 

Συγκλονιστικο επιχειρημα.

Πες και για τους αριστερους που πινουν Coca-Cola.

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε πες μου ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ρε αδερφακι μου.....μας πεθανες ... ;D

 

Σοβαρά τώρα γιατί αυτό ήταν πολύ κουλό, πιστεύεις πως "αριστερός" σημαίνει απαραίτητα και "κομμουνιστής";;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδια αν ειναι να αρχισουμε συζητηση για το τι ειναι ο αριστερος ας ανοιξουμε ενα νεο θεμα, που θα το βαλουν οι διαχειριστες σε μια γωνια του site ωστε να το βλεπουμε μονο εμεις και να μην ενοχλουμε, και ας μας δωσουν και ενα περιθωριο των 100 σελιδων να το αναπτυξουμε  :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τοτε και εγω ειμαι αριστερος (ειμαι οπαδος του Keynes οποτε αυτο συμφωνα με τη Wilki με κανει αυτομα και...αριστερο..,ασε που πιστευω και στο κοινωνικο κρατος... ;D)..

 

Αλλα αν το παμε ετσι οποιος ΔΕΝ ειναι φιλελευθερος (γιατι...νεο-φιλελευθερος δεν υπαρχει) ειναι ΑΥΤΟΜΑΤΑ και αριστερος.... ;D (αρα..ΟΛΟΙ για τον...σοσιαλισμο αγωνιζομαστε... ;D)

 

Οποτε γιατι τα βαζετε με τον..ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟ?...(εκτος και αν τον εχετε μπερδεψει με τον φιλελευθερισμο)  

 

Σοβαρά τώρα γιατί αυτό ήταν πολύ κουλό, πιστεύεις πως "αριστερός" σημαίνει απαραίτητα και "κομμουνιστής

 

απο τη στιγμη που....επιδιωκει το..τελος του ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ σαφως και ειναι....(γιατι τον...καπιταλισμο μας...βριζουν τοσες μερες τωρα.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που....επιδιωκει το..τελος του ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ σαφως και ειναι....(γιατι τον...καπιταλισμο μας...βριζουν τοσες μερες τωρα.... ;D)

 

Από την μπάλα-στην-εξέδρα απάντησή σου καταλαβαίνω πως έχεις καταλάβει το τεράστιο λάθος σου οπότε το αφήνω.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς αυτά τα κλασσικά και ρηχά επιχειρήματα όμως που έχουν εξωβελίσει την ιδεολογία σου από τον πλανήτη, πλήν ελαχίστων δακτυλοδεικτούμενων και βαθύτατα δυστυχισμένων περιοχών. Αυτό, κανονικά, θα έπρεπε να σε προβληματίζει για το "βάθος" της (ιδεολογίας σου) και το αντίκρυσμά της στην πραγματικότητα.

 

 

Και στα οποία δεν υπάρχει αντίλογος βεβαίως βεβαίως.

 

 

Επίσης, αν δεν το πρόσεξες, ενώ όλοι μιλάμε με ευπρέπεια και χιούμορ, εσύ και κάποιοι από τους ομοϊδεάτες σου έχετε αρχίσει να χάνετε την ψυχραιμία σας (με bold, βωμολοχίες κλπ - αυτό θα πει "βαθειά" επιχειρήματα...). Ελπίζω να επιλέξει η Διαχείριση να τα σβήσει αυτά, αντίς να κλειδώσει το θέμα.

 

 

Το επίπεδο της κουβέντας δεν καθορίζεται τόσο από την μορφή (bold), αλλά κυρίως από το περιεχόμενο. Και δεν πέφτει επειδή απλά τυχαίνει να διαφωνείς με το τελευταίο.

 

 

απο τη στιγμη που....επιδιωκει το..τελος του ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ σαφως και ειναι....(γιατι τον...καπιταλισμο μας...βριζουν τοσες μερες τωρα.... ;D)

 

Δεν το θέλουν όλοι, ακόμα και φανατικοί αριστεροί, πίστεψέ με!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μπάλα-στην-εξέδρα απάντησή σου καταλαβαίνω πως έχεις καταλάβει το τεράστιο λάθος σου οπότε το αφήνω.

 

Μαλλον δεν με ξερεις καλα... ;)

 

ή απλα δεν εχεις προσεξει οτι το 99% των αριστερων post στο thread αυτο αναφερονται στον "απαραδεκτο καπιταλισμο που μας κατεστρεψε"...

 

ή ,ακομα χειροτερα, δεν προσεξες τι ..οικονομικη οργανωση εκαναν στη χωρα που ζουσες τοσα χρονια οι......αριστεροι που κυβερνουσαν (κλασσικο Σοβιετ,αλλα με δανεικα)

 

Δεν το θέλουν όλοι, ακόμα και φανατικοί αριστεροί, πίστεψέ με!

 

τοτε γιατι τον βρίζετε ρε παιδια? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τοτε γιατι τον βρίζετε ρε παιδια? ;D

 

Έχουμε τους λόγους μας! Και εσύ γιατί θίγεσαι τόσο, κινδυνεύει η τράπεζά σου;  ;D

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε τους λόγους μας! Και εσύ γιατί θίγεσαι τόσο, κινδυνεύει η τράπεζά σου;  ;D

 

Τωρα εσυ εισαι κομμουνιστης ή..αριστερος?

 

Γιατι μπερδευτηκα... ;D

 

Παντως αν εισαι ...αριστερος...τοτε ειμαστε στο ιδιο στρατοπεδο...οποτε γιατι μαλλώνουμε? ;D

 

(οι αριστεροι θελουν τραπεζες ή οχι?γιατι αν θελουν..τοτε ειμαι...αν ΔΕΝ θελουν τοτε δεν ειμαι...πωρε μπερδεμα......αποχωριο γιατι θα καω... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου