Προς το περιεχόμενο

Νέα ιδιοκατασκευή - Φωτορεπορτάζ


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ήταν μεγάλη ικανοποίηση και χαρά ,σας προτείνω ανεπιφύλλακτα να ασχοληθείτε (με προσοχή στα χέρια, στα μάτια, στα αυτιά και τα πνευμόνια σας!!!!) γιατί όσο προχωράτε θα σας αρέσει περισσότερο το αποτέλεσμα!!

 

Ξέρω ότι έχω δρόμο μπροστά μου ακόμα για πιο 'επαγγελματικές' κατασκευές , αλλά, όπως λέει και ο Φάνης (πνοή και νύξη), είναι μικρόβιο που δε σταματάει ποτέ!!

 

Ζηλεύω βρε μπαγάσα όχι τις κιθάρες άλλά  όλη τη φάση μαζί: φτιάχνω,παίζω, διορθώνω και ξανά :D

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ζηλεύω βρε μπαγάσα όχι τις κιθάρες άλλά  όλη τη φάση μαζί: φτιάχνω,παίζω, διορθώνω και ξανά :D

 

 

 

Καλά είναι για όσο κρατήσει .....  :)

 

Έρχεται βιντεάκι σε λίγο

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ καλό, neck με σκαστό ήχο μπλουζίστικο  και bridge αποκάλυψη με ήχο εξαιρετικά ομοιόμορφο , γεμάτο ιδιαίτερα με τα πετάλια βέβαια o Marshall και το 4Χ12? κάνουν το θαύμα τους :D

 

Μπράβο Αργύρη!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ καλό, neck με σκαστό ήχο μπλουζίστικο  και bridge αποκάλυψη με ήχο εξαιρετικά ομοιόμορφο , γεμάτο ιδιαίτερα με τα πετάλια βέβαια o Marshall και το 4Χ12? κάνουν το θαύμα τους :D

 

Μπράβο Αργύρη!

Οτι ειπε ο παραπανω με μια δοση φανταστικου τρεμολο με ωραιο response  ;)

 

Βεβαια εβλεπα και στο βιντεο τον ΔΡ Ζ και σκεφτομουν τι θα φτιαχνει εκει πανω.  ;) ;) ;)

 

Να κανω μια ερωτηση ? Γιατι εχεις παραλειψει το tone control ? Επειδη δεν το χρειαζεσαι για αυτα που παιζεις ή το θεωρεις περιττο οπως πολλοι αλλοι ? (ερωτηση προς το προσωπικο σου γουστο αναφερομενος)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ καλό, neck με σκαστό ήχο μπλουζίστικο  και bridge αποκάλυψη με ήχο εξαιρετικά ομοιόμορφο , γεμάτο ιδιαίτερα με τα πετάλια βέβαια o Marshall και το 4Χ12? κάνουν το θαύμα τους :D

 

Μπράβο Αργύρη!

Συμφωνώ απολύτως!

Μπράβο κι από μένα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ καλό, neck με σκαστό ήχο μπλουζίστικο  και bridge αποκάλυψη με ήχο εξαιρετικά ομοιόμορφο , γεμάτο ιδιαίτερα με τα πετάλια βέβαια o Marshall και το 4Χ12? κάνουν το θαύμα τους :D

 

Μπράβο Αργύρη!

 

+1

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Συμφωνώ απολύτως!

Μπράβο κι από μένα!  :)

 

Thanks παίδες να είστε καλά!!!

 

Πολυ πολυ καλό, neck με σκαστό ήχο μπλουζίστικο  και bridge αποκάλυψη με ήχο εξαιρετικά ομοιόμορφο , γεμάτο ιδιαίτερα με τα πετάλια βέβαια o Marshall και το 4Χ12? κάνουν το θαύμα τους :D

 

Μπράβο Αργύρη!

 

Ευχαριστώ μάστερ , η καμπίνα είναι η μανίσια του και είναι 2x12 με δύο celestion G12H! Έχεις δίκιο κάνει το θαύμα του , σχεδόν με όλες τις κιθάρες , με αυτή ταίριαξε γάντι!

 

Οτι ειπε ο παραπανω με μια δοση φανταστικου τρεμολο με ωραιο response  ;)

 

Βεβαια εβλεπα και στο βιντεο τον ΔΡ Ζ και σκεφτομουν τι θα φτιαχνει εκει πανω.  ;) ;) ;)

 

Να κανω μια ερωτηση ? Γιατι εχεις παραλειψει το tone control ? Επειδη δεν το χρειαζεσαι για αυτα που παιζεις ή το θεωρεις περιττο οπως πολλοι αλλοι ? (ερωτηση προς το προσωπικο σου γουστο αναφερομενος)

 

Παίκτη το τρέμολο αυτό σου το προτείνω! Λέω να το βάλουμε αν θες , έχει και σε μαύρο! :) Θα το ευχαριστηθείς και θα έχει και πιο μαλακό feel η κιθάρα από ότι string through body γιατί αγκυροβολεί πιο πριν η χορδή....

 

Με τον Dr Z είναι το πρώτο πρώτο κλιπάκι που πόσταρα ,μια χαρά τα πάει και σ' εκείνον και τον drivarei από μόνη της χωρίς πετάλια (έχει master volume)...

 

To προσωπικό μου γούστο λέει ότι γουστάρω tone control ειδικά σε κιθάρα με μονούς μαγνήτες για να πάρω woman tone (ο σιροπιαστός ήχος από τον νεκ μαγνήτη και όχι μόνο) δες 2.58 στο βιντεάκι και άκου τα σιρόπια   ;D ;D ;D

 

Εδώ το ψιλοβγάζει με dist οπότε δε μου λείπει , αν και παραδέχομαι ότι δε το χρησιμοποιώ πολύ. Προτιμώ ένα sweet switch για αυτή τη φάση όπως έχω στην esquire του Παβέζα ή στη Gretsch (δεν είναι mud switch πια έχουν άλλες τιμές οι πυκνωτές). Εδώ το σκεπτικό ήταν να έχει gimmicks η κιθάρα (kill switch) και στο ποζεροστυλ των 80ς δεν είχε tone μία frankenstrat πχ. Κάπως έτσι το είδα ήθελα ήχο 70ς-80ς στον bridge.... oπότε διεύρυνα την τρύπα για το tone και έβαλα το button από το ηλεκτρονικάδικο και έχει τρελό χαβαλέ στο live και στα τελειώματα κάποιων τραγουδιώνε!!!

 

Στείλε μου πμ για το  trem!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολια για την κιθαρα εκανα... διαβασα, συμφωνω απολυτα.

Αλλα κι αυτο το wah με αρεσε  :)

Αθηνα υπαρχουν η μονο Θεσσαλονικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχητικά μου άρεσε πολύ θα έλεγα. Ιδίως οι mild βρωμιές...  :-*

 

ευγε!

 

Εμφανισιακά, κάτι παθαίνω όταν βλεπω οτιδήποτε με σχήμα Tele που δεν είναι traditional Tele...

 

γουηθ ωλλ ντου ρισπέκτ  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου