Προς το περιεχόμενο

Επιλογή headphones-headset


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας καλοί μου φίλοι.

 

Ήμουν κάτοχος των AKG 141 Studio ακουστικών, που τα χρησιμοποιούσα στις μίξεις αλλα και γενικά, για 10 χρόνια. Ημουν ευχαριστημένος, τα χρησιμοποιούσα και στα παιχνίδια αν και εκει ειχα λιγο punchy ηχο, τα καημένα μετα απο αλεπάλληλες πτώσεις, συγκολήσεις κλπ πλέον διαλύθηκαν, ηταν εξάλλου σε αθλία κατάσταση γιατι τα τελευταία χρόνια δεν τα πρόσεχα καθόλου, κανονικά έπρεπε να με δικάσουν για εγκλήματα κατά των ακουστικών μετά απο αυτά που είχαν υποστεί.

 

Τωρα επειδή ψάχνω και έχω περιορισμένο budgeτ ηθελα να συνδυάσω καποια πράγματα.

 

Κυρίως τα θέλω για μουσική (home recording - να τα συνδεω με τα synth μου, με την Lexicon Lambda μου και να έχω ρεαλιστική αποκριση χωρίς να χρωματίζουν (τα γνωστα) αλλά επειδή είμαι και gamer και έχω και μια asus Xonar DG με την οποια ειμαι επίσης ευχαριστημένος για gaming και ακροαση μουσικής, είναι πολύ καλή, θέλω να το συνδυάσω το θέμα.

 

Δηλαδή αν γίνεται να επιλέξω ακουστικά που να κάνουν και γι αυτό, να είναι ξεκούραστα, ρεαλιστικά στη μουσική και το gaming,

 

Τι μου προτείνετε να κάνω με ταβάνι τα 100 ευρω, γιατι δεν θέλω το απόλυτο, θέλω την καλυτερη σχεση τιμης απόδοσης, αλλα βάλτε στην προτασή σας κατι που να συνδυάζεται με το gaming.

 

Σκέφτηκα εγω να έπαιρνα ενα gaming headset με καλές προδιαγραφές για να δουλευει υποτυπωδώς ΚΑΙ για τις ανάγκες της μουσικής. Λέτε να κάνω βλακεία και να χρωματίζουν πολύ?

 

Περιμενω προτάσεις.

Ευχαριστώ!!!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω τα 240 στην αγορα σε καλη τιμη και λιγο πιο ακριβά τα 240 mkII, να πάρω τα απλά η να δώσω το κατι παραπάνω. Διαβάζω τις διαφορές, αλλα γι αυτο που θέλω τα απλά άσχημα θα είναι?

Τα gaming headset στυλ Razer, Fatal1ty και τέτοια δηλαδή να μην τα σκέφτομαι καθόλου ε? βλακεία θα κάνω

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κοντά σε αυτά που είχες, απ'ότι βλέπω έχεις τρεις επιλογές σε AKG.

 

http://www.thomann.de/gr/akg_k141_mkii.htm

http://www.thomann.de/gr/akg_k240_mkii.htm

http://www.thomann.de/gr/akg_k_240_studio_kopfhoerer.htm

 

Αν έχεις τη δυνατότητα να τα δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα, ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον για τα 240 τα studio το βλέπω να τελειώνω, αφού εγκρίνεις κι εσύ....... δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο για τις αναγκες μου να δωσω τα παραπανω για τα mkii

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μαλλον για τα 240 τα studio το βλέπω να τελειώνω, αφού εγκρίνεις κι εσύ....... δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο για τις αναγκες μου να δωσω τα παραπανω για τα mkii

Δεν εγκρίνω εγώ αλλά εσύ βάση των αναγκών σου.

Μπορεί να σου κάνουν καλύτερα τα mkii, δεν το γνωρίζω, εσύ ξέρεις καλύτερα. Γι'αυτό σου είπα να τα δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ, εσύ εγκρίνεις!! Τωρα θα τα πάρω και αμα δεν μου κάνουν.... θα σε βρώ γιατι είσαι επώνυμος!!!  χαχα και μετά μονο αμα μου δώσεις ενα v-synth θα σε συγχωρέσω, ειμαι 92 κιλα, μυώδης και εκανα πυγμαχια, αλλα ειμαι χειρότερος σε σχέση με τα πλήκτρα!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ, εσύ εγκρίνεις!! Τωρα θα τα πάρω και αμα δεν μου κάνουν.... θα σε βρώ γιατι είσαι επώνυμος!!!  χαχα και μετά μονο αμα μου δώσεις ενα v-synth θα σε συγχωρέσω, ειμαι 92 κιλα, μυώδης και εκανα πυγμαχια, αλλα ειμαι χειρότερος σε σχέση με τα πλήκτρα!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εγω ειμουν ποιο ευγενικος τους ειπα οτι εχω τα γενεθλια μου αυριο και τους ψηνω να μου το δωρισουν  :-X

το Vsynth-GT ειναι εργαλειο! και για να ξερεις σταματησε η παραγωγη του δεν ξερω αν ετοιμαζετε ο αντικαταστατης του  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου