Προς το περιεχόμενο

Για να ξέρετε πως εμφανίζονται οι διαφημίσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Καλά τα είπε.

 Το να φτιάξουμε την παιδεία μας και να προσπαθήσουμε όλοι ήταν η λύση γιατί κάποια στιγμή είναι αργά και δεν υπάρχει περιθώριο να προλάβεις τα χειρότερα, οπότε ζούμε και τα χειρότερα.

 Όλοι περιμένουν από έναν πρωθυπουργό να τους σώσει.

 Δεν γίνεται.

 Και ο πρωθυπουργός βρίσκει και κάνει ότι κάνει.

 Κοινωνική συνείδηση, αντίδραση μέσα από το σύστημα και αλληλεγγύη σε αυτόν που τολμά.

 Όσο αστυνόμευση και να υπάρξει, όσος έλεγχος και τιμωρία, είναι όλα θέμα προσπάθειας σε ατομικό και σε συλλογικό επίπεδο.

 Αυτό χρειαζόμαστε και δεν το κάνουμε και όσο δεν το κάνουμε ................ χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

Έχουμε πολύ καλή παιδεία αγαπητέ μου και λέγεται ιδιωτική. Στα δημόσια βγάζουν σκλάβους με loatki προπαγάνδα. 

Το κράτος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του ελεύθερου ανθρώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, manosx είπε

Θα πληρωνεις 99.99 ευρω, και σε καθε σχολιο σου θα απαντανε εικονικοι χρηστες σε στυλ "μα τι ωραια που τα λες", και "τι ειπες ρε μεγαλε", θα σου βαζουν και καμια κατοστη likes, στα κομματια σου θα σου λενε οτι εισαι καλυτερος απο τον Πετοβε, θα μπαινουν γκομενες θα λενε ¨¨τι μουσικαρας εισαι- παρε με τωρα" και τετοια.

Όπως στα άλλα social δηλαδή, έτσι μπράβο, να εκσυγχρονιζόμαστε. Αλλά οκ, 99.99 είναι λίγο βαρύ ναουμ, εγώ θα πάρω το πακέτο "Αμα χάσεις θαχτιμήσεις" με 7.99, που όταν αποχωρήσω, θα ενεργοποιήσει 1.001 bot μοιρολογίστρες που θα λένε "αφού φεύγει ο Αλής δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης, αποχωρώ κι εγώ.", "Σήηηηκω Οοοοσσσμαααααααντάαααααα  κα", "Ουιουιουι", και άλλα τέτοια. (κι ας μην έχουν ούτε ποστ μέχρι τότε)🤣

 

Ή αυτό, ή το second wind, που όταν απειλείς με αποχώρηση βγαίνουνε 10 λογαριασμοί και λένε κάτσε. (3.99 + 0.99 ανα απειλή αποχώρησης, ή 17.99 με απεριόριστες απειλές αποχώρησης προς όλους)

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή στο site υπήρχε μια τεράστια καρτέλα που δεν σε άφηνε να δεις το περιεχόμενο εάν δεν απενεργοποιούσες το ad blocker. Μετά από λίγο καταργήθηκε. Ειλικρινά τώρα, καταργήθηκε για να αποφευχθεί η διαδικασία των ad-ad-blocker ή έπεσε κατακόρυφα η επισκεψιμότητα;

Για την ιστορία, συμφωνώ 100% με τον dimsonic. Χρησιμοποιώ Opera που έχει ad blocker by default. Κάποια site που με υποχρεώνουν να το απενεργοποιήσω, πολύ απλά δεν τα επισκέπτομαι. 

Δεν μου αρέσουν οι διαφημίσεις και τις αποφεύγω. Στο ραδιόφωνο ή στην τηλεόραση όταν βάζει διαφημίσεις, το κλείνω για 5-6 λεπτπά ή πάω σε άλλο κανάλι και επιστρέφω. Εάν βγεί κάποια (νόμιμη) συσκευή που θα το κάνει από μόνη της, πιθανό να την αγοράσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, methylene blue είπε

Κάποια στιγμή στο site υπήρχε μια τεράστια καρτέλα που δεν σε άφηνε να δεις το περιεχόμενο εάν δεν απενεργοποιούσες το ad blocker. Μετά από λίγο καταργήθηκε. Ειλικρινά τώρα, καταργήθηκε για να αποφευχθεί η διαδικασία των ad-ad-blocker ή έπεσε κατακόρυφα η επισκεψιμότητα;

Για την ιστορία, συμφωνώ 100% με τον dimsonic. Χρησιμοποιώ Opera που έχει ad blocker by default. Κάποια site που με υποχρεώνουν να το απενεργοποιήσω, πολύ απλά δεν τα επισκέπτομαι. 

Δεν μου αρέσουν οι διαφημίσεις και τις αποφεύγω. Στο ραδιόφωνο ή στην τηλεόραση όταν βάζει διαφημίσεις, το κλείνω για 5-6 λεπτπά ή πάω σε άλλο κανάλι και επιστρέφω. Εάν βγεί κάποια (νόμιμη) συσκευή που θα το κάνει από μόνη της, πιθανό να την αγοράσω. 

Κανένας λογικός άνθρωπος δεν κάθεται να βλέπει διαφημίσεις.

Όλοι το ίδιο κάνουμε,αλλάζουμε κανάλι.

Και στο youtube πατάμε skip όταν το επιτρέπει ο ελάχιστος χρόνος.

Άλλο πράγμα συζητάμε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, methylene blue είπε

με κάλυψες

.... εκτός αν σε πιάσει ρετρό διάθεση (σαν αυτή του beef) και ψάχνεις στο YouTube να ξαναδείς τον Γκάλη να πίνει Αγνό.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

με ξεπερνάει το γεγονός ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα να βλέπουν διαφημίσεις σε ένα ψυχαγωγικό σαιτ  ως μέσο  πληρωμής αλλά δεν έχουν πρόβλημα να πληρώνουν την εφορία

 

 

Μπράβο ρε κβαντικέ, το ήξερα ότι θα έδινες λύση.

Έτσι κύριοι πρέπει να γίνει και η εφορία.

Να την πληρώνουμε βλέποντας διαφημίσεις δηλαδή.

Να, τώρα με τις εκλογές, μας έχουν πρήξει τα σκώτια με διαφημίσεις για τα κόμματα.

Γιατί να τις βλέπω τζάμπα δηλαδής?

Δεν θα έπρεπε κύριοι να μειώνεται ο φόρος μου?

Ας μας δείχνουν και το μετρό στην Θεσσαλονίκη, και τον νέο δρόμο που φτιάχνουν στην Αθήνα, ας μας δείχνουν ότι θέλουν, αρκεί να πλερώνουμε το κράτος έτσι.

 

Και να το πάω και παραπέρα?

Όλες οι πλερωμές μας και σε ιδιωτικές επιχειρήσεις μπορούν να γίνουν έτσι.

Πήρες κύριε αμάξι?

Από 400 ευρώ για 5 χρόνια, να γίνει 150 ευρώ για 3 χρόνια και τα ρέστα δώσε μου να βλέπω διαφημίσεις.

 

Αλλά ποιος να τα σκεφτεί αυτά?

Αυτοί οι καρεκλοκένταυροι χαρτογιακάδες με τα κοστούμια που είναι όλα ίδια?

 

Ρε διαφημίσεις ρε.

Ρε διαφημίσεις και σωθήκαμε.

  • Like 1
  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημησεις προιοντων, υπηρεσιων κλπ που σε ενοχλουν να διαβασεις ή να δεις γενικοτερα αυτο που αρχικα ενδιαφερθηκες και μπηκες να δεις, πολυ απλα τα μισεις και ακομα κι αν καποια στιγμη χρειαστεις κατι τετοιο, αγοραζεις το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Έχουμε πολύ καλή παιδεία αγαπητέ μου και λέγεται ιδιωτική. Στα δημόσια βγάζουν σκλάβους με loatki προπαγάνδα. 

Το κράτος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του ελεύθερου ανθρώπου.

Καλά εντάξει. Έχεις λάθος εικόνα προφανώς, αυτά ούτε ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ δεν τα πιστεύει. 

 Οι ΛΟΑΤΚΙ είναι φορολογουμενοι και αυτοί και έχουν δικαίωμα στο κοινωνικό φύλο και τη βιολογική παρέμβαση. ΔΙΚΑΊΩΜΑ. Που ζεις? 😄

 Χωρίς κράτος θα σε σφάξουν οι Τούρκοι σαν το κατσίκι και να εύχεσαι να το κάνουν γρήγορα γιατί στην αντίθετη περίπτωση θα ξεχάσεις τι φύλο είσαι. Θα λες πείτε μου μόνο αυτό ρε παιδιά, τι φύλο είμαι, δεν θυμάμαι Χαχαχαχαχαχα 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, LK είπε

Κανένας λογικός άνθρωπος δεν κάθεται να βλέπει διαφημίσεις.

 

Συνεχίζω μία προσπάθεια για σοβαρή προσέγγιση, επ' αυτού (ο LK τα ξέρει όλα αυτά που θα γράψω).

 

Οι διαφημίσεις είναι:

 

α) Ένα φυτώριο για νέα ταλέντα σε όλο το φάσμα των δημιουργικών επαγγελμάτων. Είναι κλισέ βέβαια, αλλά κάπου εδώ να θυμίσουμε ότι ο Ρήντλεη Σκοτ και ο Γιώργος Λάνθιμος ξεκίνησαν από εκεί, για να πούμε και το λιγότερο γνωστό fact ότι αυτή τη στιγμή, σε αυτό το τομέα υπάρχει μηδενική ανεργία στη χώρα, καλές αμοιβές και αρκετά υψηλό επίπεδο υπηρεσιών. Ακόμη και οι πολιτικές διαφημίσεις (που βλέπω στο noiz, τη smart tv μου, και στο you tube), δεν έχουν καμία σχέση με την καφρίλα παλαιότερων δεκαετιών.

 

β) Ο κύριος τρόπος με τον οποίο κάποιες πανάκριβες υπηρεσίες κρατιούνται να είναι δωρεάν ή σε πολύ χαμηλό κόστος.

 

γ) Ο μόνος τρόπος με τον οποίο εμπεδώνεται αυτό που λέμε "ανταγωνισμός" ανάμεσα σε αλυσίδες σουπερμάρκετ, εταιρείες παροχής ενέργειας, καταστήματα μουσικών ειδών και οτιδήποτε άλλο.

 

δ) Αρκετά συχνά, πολύ ενδιαφέρουσες οπτικά και ακουστικά.

 

ε) Μέρος της κουλτούρας του τόπου και της εποχής που ζούμε.

 

στ) Διασκεδαστικές όταν δεν είσαι σε μόνιμα κακή διάθεση ή δεν πάσχεις από αντι-καπιταλιστικά ιδεολογήματα.

 

ζ) Μία ευκαιρία να πας να πιεις (ή να αφήσεις) ένα ποτήρι νερό, ενώ παίζει μία ταινία που παρακολουθείς.

 

:)

 

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου