Προς το περιεχόμενο

Για να ξέρετε πως εμφανίζονται οι διαφημίσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, trolley είπε

 

Συνεχίζω μία προσπάθεια για σοβαρή προσέγγιση, επ' αυτού (ο LK τα ξέρει όλα αυτά που θα γράψω).

 

Οι διαφημίσεις είναι:

 

α) Ένα φυτώριο για νέα ταλέντα σε όλο το φάσμα των δημιουργικών επαγγελμάτων. Είναι κλισέ βέβαια, αλλά κάπου εδώ να θυμίσουμε ότι ο Ρήντλεη Σκοτ και ο Γιώργος Λάνθιμος ξεκίνησαν από εκεί, για να πούμε και το λιγότερο γνωστό fact ότι αυτή τη στιγμή, σε αυτό το τομέα υπάρχει μηδενική ανεργία στη χώρα, καλές αμοιβές και αρκετά υψηλό επίπεδο υπηρεσιών. Ακόμη και οι πολιτικές διαφημίσεις (που βλέπω στο noiz, τη smart tv μου, και στο you tube), δεν έχουν καμία σχέση με την καφρίλα παλαιότερων δεκαετιών.

 

β) Ο κύριος τρόπος με τον οποίο κάποιες πανάκριβες υπηρεσίες κρατιούνται να είναι δωρεάν ή σε πολύ χαμηλό κόστος.

 

γ) Ο μόνος τρόπος με τον οποίο εμπεδώνεται αυτό που λέμε "ανταγωνισμός" ανάμεσα σε αλυσίδες σουπερμάρκετ, εταιρείες παροχής ενέργειας, καταστήματα μουσικών ειδών και οτιδήποτε άλλο.

 

δ) Αρκετά συχνά, πολύ ενδιαφέρουσες οπτικά και ακουστικά.

 

ε) Μέρος της κουλτούρας του τόπου και της εποχής που ζούμε.

 

στ) Διασκεδαστικές όταν δεν είσαι σε μόνιμα κακή διάθεση ή δεν πάσχεις από αντι-καπιταλιστικά ιδεολογήματα.

 

ζ) Μία ευκαιρία να πας να πιεις (ή να αφήσεις) ένα ποτήρι νερό, ενώ παίζει μία ταινία που παρακολουθείς.

 

:)

 

Πραγματικά μερικές διαφημίσεις είναι εργα τέχνης ακόμα και παλιές και είναι ακριβώς και μεγάλου ιστορικού και πολιτιστικού ενδιαφέροντος. Αναδεικνυουν και έμμεσα προϊόντα, όπως ένα καλό κομμάτι, ένα φόρεμα και συμπεριφορές, μια ωραία χειρονομία, ένα χαμόγελο. Είναι όπως το δεις. Η συχνότητα ίσως να είναι ενοχλητική και αυτό είναι θέμα θεσμών και καταναλωτικής προστασίας, μια διαφήμιση μπορεί να οδηγήσει μέχρι και σε ατύχημα, σε μόνιμη βλάβη ή και θάνατο να προκαλέσει κοινωνική έκρηξη, ακόμα και ένοπλη σύρραξη 😮

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Οχι αυτοί οι άνθρωποι είναι απλώς άρρωστοι ψυχικά. Πλεμπα λέω όσους δέχονται αυτη την γελοία προπαγάνδα ειδικά για τα παιδιά τους.

Εγω δεν εχω πάντως τέτοια κολλήματα. Ομολογώ πως μέχρι τα 19 μου είχα. Μετά οι σπουδές που επιχείρησα και η ενασχόληση με τον ανθρωπισμού, με τον άνθρωπο και τις ανθρώπινες ανάγκες του, τα δικαιώματα κλπ. και σε θεωρητικό αλλα κυρίως σε πρακτικό επίπεδο, αφού οι νόσοι και οι καταστροφές δείχνουν ξεκάθαρα την ισότητα όλων αυτών, π. χ. ένας που φαίνεται άλλο φύλο και έχει επιλέξει αλλι φύλο μπορεί να είναι η ειδοποιός διαφορά εξίσου για την διάσωση σου, την προστασία σου και την αποκατάσταση σου και πολλά αλλα τέτοια που βαριέμαι νσ γράφω. 

 Δεν έχουν καμία ψυχική νόσο ή και να έχουν δεν έχει να κάνει με αυτή την επιλογή και εσύ μπορεί π.χ. όπως εγω μπορεί να έχεις αντιπάθεια ή και ψύχωση με αυτά λόγω αρχετυπων και ανάλογης καλλιεργημενης λόγω κοινωνικων παραγόντων νοοτροπίας. 

 Όπως εγω με το μα βρίσκομαι σε μια ξένη χώρα. 

 Εμενα προσωπικά το παιδί μου με ενδιαφέρει μετά από όλα αυτά πρωτίστως να είναι γερό και ευτυχισμένο και καθόλου το αν επιλέξει άλλο φύλο η σύντροφο. 

 Και δεν είμαι πλεμπα, είμαι πανίσχυρος, εξαιρετικός μουσικός και αρθρογράφος, έχω χιούμορ, είμαι η ψυχή της παρέας ή και της αντίδρασης, μπορώ να υποκινησω, να χειραγωγησω, να αποσταυεροποιησω και να φαίνομαι μάλιστα και αμέτοχος στους άλλους. Χαχαχαχαχαχα 😂

 Και είμαι και γυναικας και έχω εξαιρετικές επιδόσεις στο σεξ. Αν ρωτήσεις πολλές γυναίκες που οηγαν μαζί μου παλιά θα σου πουν πως δυσκολεύτηκαν πολύ να πάνε με άλλον άντρα οταν τις άφηνα  Εγω πιστεύω πως πέραν από την ομορφιά μου και την ισχυρή προσωπικότητα, την καλλιέργειά μου, αυτός οφείλεται και σε μια ειδική κλίση που έχω στο πουλί και τις ΤΡΕΛΑΊΝΕΙ Χαχαχαχαχαχαχαχα α 😂😂😂😂

 

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, cos_dr είπε

μια ειδική κλίση που έχω στο πουλί

 

Έτσι είναι αυτά φίλως.

Άλλος έχει κλίση στα μαθηματικά, άλλος στις τέχνες, και άλλος στο πουλί.

Πρέπει να ασχοληθείς με αυτό που έχεις κλίση.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Έτσι είναι αυτά φίλως.

Άλλος έχει κλίση στα μαθηματικά, άλλος στις τέχνες, και άλλος στο πουλί.

Πρέπει να ασχοληθείς με αυτό που έχεις κλίση.

Κοίταξε, η θεωρία μου είναι πως όποιος είναι καλός σε κάτι μπορεί σε πολλά να είναι καλός, αρκεί να άσχοληθει και να ακολουθήσει το respective discipline. 

Ακόμα και τα φυσικά προσόντα να μην σε ευνοούν σε κάτι που κανείς, η θέληση, η προσπάθεια και η αφοσίωση στον στόχο θα κάνει θαύματα και θα σε φτάσει στο θεμιτό αποτέλεσμα. 

 Εγω ξέρω ότι είμαι ο καλύτερος και ότι κάνω αμ ασχοληθώ το κσνω καλά γιατί έχω αντίληψη και ταλέντο, αλλά είμαι λίγο τεμπέλης και καλοοερασακιας Χαχαχαχαχαχα 😂😂😂😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 ώρες πριν, trolley είπε

Αυτή τη στιγμή βλέπω τη διαφήμιση για το Apple Vision Pro.

Δεν έκλεισε :)

Εγω πάλι δεν μπορώ να συγκρίνω όλους αυτούς που ανέφερες ή υπονόησες , ή τον Helmut Newton π.χ. ;όταν φωτογράφιζε την κολεξιόν του dior.....ή διαφημίσεις πίνακες ζωγραφικής.....με αυτό που βλέπουμε σήμερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παράθεση

ειδική κλίση που έχω στο πουλί

 

Ειναι αυτο που λεμε "μη γ@μ@ς πολυ γιατι θα στραβοψωλιασεις;"

 

 Για δωσε ακριβεις γωνιες σε roll, pitch και yaw, να σου προτεινουμε καναν ειδικο αν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cos_dr είπε

...μια ειδική κλίση που έχω στο πουλί...

Πήγαινε το να στο εξετάσει κάποιος ειδικός. Διαθέτουμε ως χώρα μερικούς απ΄τους  καλύτερους ορνιθολόγους στην Ευρώπη.

image.gif.a44d98584f6e4d217e308222e6968f53.gif

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, LK είπε

Εγω πάλι δεν μπορώ να συγκρίνω όλους αυτούς που ανέφερες ή υπονόησες , ή τον Helmut Newton π.χ. ;όταν φωτογράφιζε την κολεξιόν του dior.....ή διαφημίσεις πίνακες ζωγραφικής.....με αυτό που βλέπουμε σήμερα....

 

Ναι, ΟΚ, αλλά σε λίγο (όπως έδειξε η διαφήμιση) θα κυκολοφορεί ο καθένας με μία τρι-διάστατη βίντεο κάμερα στη μάπα του... φαντάσου τι υλικό θα παραχθεί....

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, trolley είπε

 

... φαντάσου τι υλικό θα παραχθεί....

ό,τι βλέπουμε ήδη στο fb και στο instagram.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου