Προς το περιεχόμενο

The Great Gig - A Tribute Concert to Pink Floyd


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά πάλι φαίνεται πώς η διαφορές είναι περισσότερο θέμα οπτικής γωνίας; ευτυχώς τα παιδιά πήραν καλό feedback απ'ολες τις απόψεις.

 

Εγώ θέλω να πω το κλασικό - δυστυχώς όχι μόνο συγκρίνουμε με το ορίτζιναλ, αλλά με ένα 1000ακουσμένο ορίτζιναλ (21) όπου έχουμε ξεψαχνίσει κάθε νότα και ανάσα, με πολύ αγάπη μάλιστα από πολλούς από μας. Γι αυτό ίσως κάποιοι είναι υπερ του δέοντως αυστηροί κάτι που δεν είναι κακό μιας και θα βοηθήσει τα παιδιά να βελτιωθούν. Αλλά επί της ουσίας, όπως προείπαν πολλοί εγώ γούσταρα. Και θα ρχόμουν να σας δώ. Και μπράβο σας. Έχω δει άλλη μια tribute μπαντα Floyd και πραγματικά τότε, όντας και πιο πιτσιρικάς, δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που βίωσα. Θεώρησα τον εαυτό μου πολύ τυχερό που άκουσε τα κομμάτια αυτά λάιβ έστω και από τριμπιουτ μπαντ, έστω και με τα λαθάκια τους.

 

Στην τελική....

 

Οπότε από μένα μπράβο, ακούω κανά μισάωρο τώρα και γουστάρω (και όντως πιστεύω και γω ότι αν πάτε και για δικό σας υλικό θα σπείρετε)

 

(animaaaaaaaaaaaaaaals και γώ μέσα)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

είναι μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια με μεράκι και τα παιδιά δείχνουν οτι εχουν ψαχτεί πολύ τόσο στον ήχο όσο και στο οπτικο μερος της παρουσιασης και στα οπτικα εφε, θα διαφωνησω με καποιον που ειπε οτι η κιθαρες δεν θυμιζουν φλουντ ο ηχος ειναι πάρα πολύ κοντά στο DSOT, οι ενστασεις μου ειναι στον βασικο τραγουδιστη που πρεπει να το ψαξει περισσοτερο διοτι ξεφευγει με υπερβολες "κραξίματα" που δεν θυμιζουν φλουντ  , και κυριως στον κιθαριστα με τα μακρια μαλλια που ενω εχει τελειο ηχο παρά του οτι αποτι  υποπτευομαι δεν χρησιμοποιει ενισχυτη "αγγλικης σχολης" αλλα κανενα αμερικανικο ενδεχομενως φεντερ .... πρεπει να το ψαξει περισσοτερο διοτι φαλτσάρει συνέχεια και ιδιως στα μπέντ που είναι αλλού για αλλού, ενω φαινεται εμπειρος δεν μπορω να εξηγησω τοσο φάλτσαρισμα στο δευτερο σολο απο το comfortably numb πραγματικά το ξεφτύλησε . Να ειστε καλα παιδια καλη συνεχεια ευχομαι και καλα λαιβ σε ολη την ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις γύρισα από τη συναυλία που έδωσαν στις Σέρρες. Μπράβο στη μπάντα. Πολύ καλή προσπάθεια απ' όλους. Συγχαρητήρια και στους ανθρώπους που έφεραν το συγκρότημα στην περιοχή.

 

2 ώρες και 5 λεπτά (καθαρός χρόνος) διήρκεσε η συναυλία. Οι κιθαρίστες με τις στρατ ήταν εξαιρετικοί.

 

Στα αρνητικά ο κάπως προβληματικός ήχος της δωδεκάχορδης στο ''wish you were here'', η 45 λεπτη καθυστέρηση στην έναρξη της συναυλίας (μου την «έσπασε» αυτό) και η μικρή προσέλευση του κόσμου (άμα ήταν ο Παντελίδης θα έτρεχε και ο κάθε πικραμένος).

 

Γούσταρα επίσης που είδα 2 παππούδες, 65-70 ετών, οι οποίοι απολάμβαναν το Live σαν έφηβοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω μολις γύρισα απο τη συναυλια στις Σέρρες ;D

 

Ευχαριστουμε πολυ που ήρθες και για τα καλα λόγια.

 

Η προσελευση δεν ήταν τόσο μικρη, απλά ο χώρος ήταν πολυ μεγαλος. Κοπηκαν περιπου 200 εισητηρια, που δεν ειναι συνηθισμενο για επαρχια και αγνωστο γκρουπ.

 

Για την καθυστέρηση ζητούμε συγγνώμη. Φταιμε εμεις, και συγκεκριμενα εγω, μιας και λόγω δουλειάς στη Θεσ/νικη έφτασα στο χωρο αργά (και ειχα μαζι μου και αλλα μέλη) οπότε καποια προβληματα που προεκυψαν με τα sub και καποιες γραμμες εντοπιστηκαν γι'αυτο το λόγο, επισης αργά.

 

Ευχαριστώ για τα σχολια που μου διεφυγαν και τους AuditoryDriving και Floydian.

 

Ολα οσα διάβασα σε αυτό το thread ειναι ολοσωστα και στοιχειοθετημένα. Και μονο το οτι διαθεσατε χρονο και σκέψη για να μας σχολιάσετε είναι μεγάλη τιμή και ικανοποίηση.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω μολις γύρισα απο τη συναυλια στις Σέρρες ;D

 

Ευχαριστουμε πολυ που ήρθες και για τα καλα λόγια.

 

Η προσελευση δεν ήταν τόσο μικρη, απλά ο χώρος ήταν πολυ μεγαλος. Κοπηκαν περιπου 200 εισητηρια, που δεν ειναι συνηθισμενο για επαρχια και αγνωστο γκρουπ.

 

Για την καθυστέρηση ζητούμε συγγνώμη. Φταιμε εμεις, και συγκεκριμενα εγω, μιας και λόγω δουλειάς στη Θεσ/νικη έφτασα στο χωρο αργά (και ειχα μαζι μου και αλλα μέλη) οπότε καποια προβληματα που προεκυψαν με τα sub και καποιες γραμμες εντοπιστηκαν γι'αυτο το λόγο, επισης αργά.

 

Ευχαριστώ για τα σχολια που μου διεφυγαν και τους AuditoryDriving και Floydian.

 

Ολα οσα διάβασα σε αυτό το thread ειναι ολοσωστα και στοιχειοθετημένα. Και μονο το οτι διαθεσατε χρονο και σκέψη για να μας σχολιάσετε είναι μεγάλη τιμή και ικανοποίηση.  :)

 

 

 

 

Συγχαρητήρια για τη συναυλία παιδιά. Υπάρχει υλικό να δούμε και από άλλο χώρο; ;D

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου