Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες συνομωσίας - Σοβαρές... ή ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!!!!;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε θεωρω τον εαυτο μου ανωτερο επειδη ειμαι Ελληνας (ενταξει τον θεωρω λιγο)

 

αποφασισε.... ;D ;D..ανηκεις ή δεν ανηκεις στον περιουσιο λαο των Ελληνων?

 

Εγω πιστευω οτι υπαρχει μια παγκοσμια συνομωσια η οποια προσπαθει να ελεγξει τα εθνη και τους λαους και το κανει με αρκετη επιτυχια.

 

για ποιον ακριβως λογο?... ;D ;D

 

και δε μου λες... ;D...ΠΡΙΝ απο αυτη τη συνομωσια (εσυ ξερεις ΠΟΤΕ αρχισε) τα εθνη και οι λαοι ηταν....ανεξελεγκτοι?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231252264#ref=newsroombox

 

Ο Έλβις ζεί ή τελοσπάντων υπάρχει κάπου ή .. εε .. 'ντάξει, δεν ξέρω...

;D ;D

 

Μετενσάρκωση...

αυτό

 

Τέλος πάντων στο 37:39...

 

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετενσάρκωση...

 

Αυτό ήταν πιο πολύ μεταφύτευση ;D

 

@cos_dr

Ελπίζω να καταλαβαίνεις την χαοτική διαφορά μεταξύ του θέλω να πιστεύω σε κάτι και του κάτι όντως συμβαίνει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231252264#ref=newsroombox

 

Ο Έλβις ζεί ή τελοσπάντων υπάρχει κάπου ή .. εε .. 'ντάξει, δεν ξέρω...

;D ;D

Ψέμματα λέει, εκείνη την ώρα αποκλείεται να ήταν στο δέντρο γιατί τον είδα στο μανάβη.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι δεν καταλαβαινεις ακριβως και απορεις?

 

Το συνολο των ομολογων των κρατων του κοσμου που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη ειναι πολυ λογικο να φτανει αυτο το νουμερο.

 

Αν εχεις υπομονη κανε τη προσθεση

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

 

καπου εκει βγαινει (μονο η ΕΕ & οι ΗΠΑ εχουν καμμια 30αρια)

 

Δεν είπα ότι δεν καταλαβαίνω κάτι. Το αντίθετο. Για μένα η παρακάτω πρόταση αποτελεί βεβαιότητα.

Είναι στοιχειώδες. Αν η συντριπτική πλειοψηφία των κρατών και των ιδιωτών του κόσμου είναι χρεωμένοι, σε ποιους ακριβώς χρωστάνε; Σε τράπεζες και σε funds; Εντάξει.

Οι τράπεζες και τα διάφορα ταμεία που βρήκαν τα χρήματα που δανείζουν;

Υπόθεση πρώτη:

Από τα κράτη και τους ιδιώτες. Μα σε αυτή την περίπτωση θα όφειλαν και αυτοί με την σειρά τους σε κάποιους άλλους οπότε βρισκόμαστε μπροστά σε μια παραδοξότητα όπου οι δανειστές θα ήταν και οι δανειζόμενοι.

Ή υπόθεση δεύτερη και λογικότερη:

Από εξωγήινους. Δηλαδή από κεφάλαια έξω-κοσμικά. Εξού και το χρέος του κόσμου το δυσθεώρητον.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σενάριο συνωμοσίας που θεωρώ απολύτως αληθοφανές είναι ότι οι Έλληνες είμαστε απόγονοι εξωγήινων συνδικαλιστών από το Άλφα του Κενταύρου, οι οποίοι τα έσπασαν με την εκεί κυβέρνηση και μετανάστευσαν στη Γη. Όλα τ' άλλα είναι ανοησίες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Αν η συντριπτική πλειοψηφία των κρατών και των ιδιωτών του κόσμου είναι χρεωμένοι, σε ποιους ακριβώς χρωστάνε; Σε τράπεζες και σε funds; Εντάξει.

 

 

χρωστανε κυριως σε ιδιωτες που επενδυουν σε κρατικα ομολογα,σε κρατη (αυτο συμβαινει σε πολυ μικροτερο βαθμο)  που επενδυουν και αυτα σε κρατικα ομολογα αλλων κρατων καθως και σε τραπεζες,που επενδυουν και αυτες σε κρατικα ομολογα (αυτο συμβαινει κατα κορον και ειδικα σε χωρες οπως η Ελλαδα που το τραπεζικο συστημα δουλευει με κρατικες παρεμβασεις)

 

Οι τράπεζες και τα διάφορα ταμεία που βρήκαν τα χρήματα που δανείζουν;

 

απο τους ΚΑΤΑΘΕΤΕΣ τους και τους ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ τους (για αυτο το λογο επιβαλεται και η ΣΤΗΡΙΞΗ των ΤΡΑΠΕΖΩΝ που εχουν χασει τα λεφτα των πελατων τους (οπως π.χ.οι Ελληνικες ή οι κυπριακες ) με τον ιδιο τροπο που στηριζονται τα ασφαλιστικα ταμεια (τα οποια και αυτα εχασαν ολα τα λεφτα τους αλλα πληρωνουν τις συνταξεις με τα χρηματα του προϋπολογισμου τα οποια ειναι και αυτα δανεικα οπως αλλωστε ειναι και τα χρηματα που χρησιμοποιουνται για την ανακεφαλαιοποιηση)

 

 

 

Υπόθεση πρώτη:

Από τα κράτη και τους ιδιώτες. Μα σε αυτή την περίπτωση θα όφειλαν και αυτοί με την σειρά τους σε κάποιους άλλους οπότε βρισκόμαστε μπροστά σε μια παραδοξότητα όπου οι δανειστές θα ήταν και οι δανειζόμενοι.

 

 

δεν σε καταλαβαινω...τα κρατη δανειζουν τα λεφτα που εισπρατουν (κυριως απο τη φορολογια αλλα και απο τις κρατικες εταιρειες) και οι ιδιωτες δανειζουν τα λεφτα που κερδιζουν με την εργασια τους και με τον πλουτο τους γενικα...

 

ΤΙ ακριβως δεν καταλαβαινεις?

 

μηπως σε μπερδευει (ή δεν ξερεις τι ειναι) το rollover (η ανατροφοδοτηση) των ομολογων?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξτε, κανοντας χαβαλε για ενα θεμα χωρις να δεχομαστε καν την πιθανοτητα να υφισταται ειναι κατι ευκολο.

Και εμενα μου αρεσει ο χαβαλες.

 

Εγω δεν μπορω να συνεχισω να επιχειρηματολογω αμα ειναι να το παρουμε στην πλακα.

 

Ειναι καπως σκοταδιστικό.

Μου θυμιζει τους πολιτικους που μολις ενας πολιτης τους καταγγελει την εξαθλιωση τοτε μιλανε για το οτι οι καφετεριες ειναι γεμάτες, λενε καραγκιοζηδες τους πολιτες δημοσια και μαλακες και αμα επιμεινει καποιος και ανταπαντήσει τοτε επικαλουνται την δικαιοσυνη.

 

Ενταξει, αν ειναι να αντιμετωπισουμε ετσι π.χ. εμενα που επικαλουμαι καποια πραγματα για να στιρήξω μια πεποιθησή μου, τοτε δεν υπαρχει και λογος να συνεχισω να γραφω.

 

οσο στο ερωτημα που θετει ο superfunk γιατι να γινεται αυτο, η πιο απλη απαντηση ειναι για να διαιρούνται, να φιλονικουν, να πολεμουν οι ανθρωποι μεταξυ τους και παραλληλα αυτοι που θελουν να ελεγχουν τον πλανητη να τους εκμεταλλεύονται.

 

Τελος για το αν ειμαστε ο μονος πολιτισμος στο συμπαν των τρισεκατομμυριων ετων φωτως και των δισεκατομμυριων γαλαξιών, οπως ειπωθηκε, αυτο ειναι τουλαχιστο εγωιστικό.

 

Οπως καποιος μπορει να με χαρακτηρισει λοιπον γραφικο που πιστευω τετοιες δηθεν χαζομαρες εγω αντιστοιχα μπορω να τον χαρακτηρισω προβατο που μάλιστα συστρατεύεται έτσι ωστε να ειναι αθελά του και συμμαχος της εκμετάλλευσης και της αδικιας που υφιστανται η ανθρωποι.

 

Οπως επισης εγραψα πιο πριν, δεν ειναι φαινομενο της συγχρονης εποχης.

Ξεκινησε απο τοτε που δημιουργήθηκαν οι πρωτες κοινωνιες και οι ισχυροι αρχοντες τους εκμεταλλευονταν πετωντας τους αρτους και θεαματα.

 

Απλα η μερυμνα ηταν ατομικα για καθε λαο, τωρα για αλλη μια φορα απο την εποχη του Μεγαλου Αλεξανδρου προσπαθουν να περασουν την παγκοσμιοποίηση χωρις κανενας να ερωτηθει.

 

Αυτο ειναι το πιο ανησυχητικο, οτι για οτι γινεται δεν ερωτομαστε, μας λενε ψεμματα για τα αποτελεσματα των σχεδιων τους, οταν δεν ακολουθουν αυτα που εχουν υποσχεθει δεν τιμωρουνται.

 

Εδω δεν μπορω να συνεχισω να αναπτυξω την σκεψη μου για το θεμα.

Το εγκαταλειπω και ας συνεχισουμε να κανουμε χαβαλε για το αν ζει ο Ελβις, αν ο Χιτλερ ειναι μπαρμαν στα Νησια Κειμαν, αν η Βασιλισσα Ελισαβετ ειναι φιδι για να βοηθησουμε να σκεπαστει ενα θεμα μιας παγκοσμιας συνομωσίας που δεν ειναι πραγματικοτητα δηθεν, ειναι αλλη μια μοδα του Χολλιγουντ και να συνεχισουμε να μας εκμεταλλευνται και να μας διαιρουν πετωντας μας ξεροκόμματα, μακαριοι και ευτυχισμενοι.

 

Ενταξει, θα βρουμε τροπο να εξασφαλιζουμε τροφιμα οταν στο συγχρονο τροπο ζωης οικογενειες εχουν χασει την περιουσια τους απο τους αισχρους φορους, κοιμουνται κοντα στις μεγαλες εθνικες οδους εχοντας φτιαξει ατυπους καταυλισμους με τα αυτοκινητα τους και τα παιδια τους (μακαρι και αυτο να ηταν αστικος μυθος)

 

Ας συνεχιζουν να αυτοκτονουν 5-10 συνανθρωποι μας την ημερα επειδη δεν μπορουν να αντεξουν την πιεση επειδη εμεις την αντεχουμε (αστικος μυθος επισης, η χωρα βρισκεται σε τροχια αναπτυξης, δεν υπαρχει συνομωσια εξαθλιωσης του ελληνικου λαου, τυχαινει και συμβαινει αυτοματοποιημένα)

 

Ας αφηνουν εκατονταδες οικογενειες τα παιδια τους σε ιδρυματα γιατι δεν μπορουν να τα θρεψουν (αστικος μυθος επισης)

 

Ας εμπορευματοποιούνται ολα ενω πληρωνουμε υπερογκους φορους για ενα χρεος που ειναι αστικος μυθος οτι διογκωθηκε και μαλιστα απορριπτωντας καθε ενεργεια που προτεινουν επιστημονες οικονομολογοι που τους κατατάσσουν ευκολα σε γραφικους, αριστερους, φασιστες.

 

Ο μεγαλυτερος αστικος μυθος ειναι οτι εχει καταρρευσει το συστημα υγειας σε σημειο που να το διαπιστώνεις αμα αρρωστήσεις απο μια νοσο που χρηζει αντιμετώπιση η οποια εχει υπερογκο κοστος που και αμα ακομα το καλυψεις, το συστημα δεν μπορει να ανταποκριθει λογω ελλειψης μεσων και προσωπικου.

 

Αυτα ολα εγιναν, τυχαια ομως δεν λυνονται και δεν δρομολογουνται παρα μονο διδεται ελπιδα μιας ψευτικης υποσχεσης οτι ολα πανε καλα η οποια μολις ληγει τοτε λενε οτι δυστυχως εφταιγαν οι προηγουμενοι.

 

Όλα αυτα δεν υπαρχει μια συνομωσία που τα υποκινει και τα ελέγχει.

 

Γινονται αυθορμητα και ολως τυχαιως ειναι κοινα προβληματα για ολη την ανθρωποτητα σε βαθμο που πριν απο μερικα χρονια ηταν αδιανοητος για τοσο μεγαλο μερος του παγκοσμιου πληθυσμου.

 

Δηλαδη συνεβαιναν αλλα σε μικροτερη κλιμακα.

 

Ενταξει ρε παιδια.

 

Τωρα ηρθε η ωρα να κανουμε και μια πλακιτσα και να πουμε οτι οι ανεμοστροβιλοι δημιουργουνται απο αποκωδικοποιηση των γραπτων του αριστοτελη και ολη η επιχειρηματολογια (απλοϊκη μεν) του cos_dr καταρρέει σαν χαρτινος πύργος.

 

Ο cos_dr ομως δεν ειναι φτιαγμένος απο ενωσεις του ανθρακα και μπολικο νερο.

O cos_dr ειναι πανέμορφος, πανισχυρος και μπορει να ζαπάρει τα παντα (ζαπ ζαπ)

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου τη βαραει που ειμαι σε δυο τρεις λεξεις ανορθογραφος αλλα το κανω απο την κεκτημένη ταχυτητα. Και βαριέμαι να κανω edit. Βαριεμαι και περιμενω δυο φιλους μου να παμε για freddo cappucino σε μια καφετερια κατω απο το σπιτι μου που τον εχει 2.5 ευρω και μου αρεσει η σερβιτορα αλλα κολώνω να κανω κατι (ειμαι κότα)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου