Προς το περιεχόμενο

Rockinger vs Fender Highway1 vs Fender Mexico


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελαβντ μετα απο τοσο καιρο που τις εχεις στην κατοχη σου ' date=' με ποια παιζεις πιο συχνα ? την ροκινγκερ τελε ή την στρατοκαστερ?

[/quote']

 

Παίζω κατά 99% με τη strat

 

οφφ τοπικ ερωτηση . εκτος απο τον gto kai ton spimavz εχει πουλησει κανεις αλλος την ροκινγκερ του?

 

Μόνο ο gto πούλησε τη strat του (βλακεία του βέβαια γιατί πλέον η Rockinger σταμάτησε να βγάζει τέτοια υπέρχοχα kits με natural swamp ash) κι αυτό γιατί ο ίδιος χρειαζότανε μια πιο μοντέρνα κιθάρα. Δες τι είχε γράψει εδώ ;)

 

Ο Spimav_z το μετάνιωσε και δεν πουλάει πλέον τη Rockinger ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποια απο τις δυο στις φωτο ειναι η rockinger strat? η black ή η sunburst? μη μου πεις και οι δυο....

 

(η μαυρη ειναι πανεμορφη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια απο τις δυο στις φωτο ειναι η rockinger strat? η black ή η sunburst? μη μου πεις και οι δυο....

 

(η μαυρη ειναι πανεμορφη)

 

Κατά μία έννοια και οι 2 είναι Rockinger.

 

Η sunburst είναι έτοιμο kit από τη Rockinger και η μαύρη είναι Goeldo (από εκεί που ψωνίζει η Rockinger) και είναι φτιαγμένη από κομμάτια ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια απο τις δυο στρατ πλεον προτιμας τωρα με την καινουργια?

(αν και την εχεις πολυ λιγο την μαυρη κανε μια προχειρη συγκριση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια απο τις δυο στρατ πλεον προτιμας τωρα με την καινουργια?

(αν και την εχεις πολυ λιγο την μαυρη κανε μια προχειρη συγκριση)

 

Με μια βιαστική απάντηση θα σου έλεγα τη Sunburst μόνο και μόνο επειδή τη νιώθω πλέον "ένα με τα χέρια μου" ;)

 

ΟΜΩΣ με την άλλη δεν έχω προλάβει καν να κάνω πρόβα με τη μπάντα μου!

Είναι πολύ νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα...

Από playability είναι ΑΨΟΓΕΣ και οι δύο (παρόλο που η μαύρη έχει παχύτερο μπράτσο). Το θέμα είναι να δω πώς συμπεριφέρονται οι GFS σε σχέση με τα υπόλοιπα όργανα.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να <<φτιαξω>> μια ιδια με την μαυρη στρατ σου αλλα ροκινγκερ με μαυρο πικγκαρντ (οχι το ασπρο που εχει στο σαιτ) το οποιο οπως η δικια σου να εχει ασπρο χρωμα γυρω γυρω στο πλαι ? (πιθανον να ρωταω αυτονοητα πραγματα αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος με ολα αυτα) :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πραματα Diego & Rockinger ειναι το ΙΔΙΟ πραγμα.

 

Μπορεις βεβαια να φτιαξεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ απο το σαΊτ της Rockinger

 

www.rockinger.com

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να <<φτιαξω>> μια ιδια με την μαυρη στρατ σου αλλα ροκινγκερ με μαυρο πικγκαρντ (οχι το ασπρο που εχει στο σαιτ) το οποιο οπως η δικια σου να εχει ασπρο χρωμα γυρω γυρω στο πλαι ? (πιθανον να ρωταω αυτονοητα πραγματα αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος με ολα αυτα) :oops:

 

Η Rockinger πουλάει τα kits της ως έχουν. Δεν δέχονται να κάνουν την παραμικρή αλλαγή στα kits τους. Αυτό σημαίνει ότι Ή θα πάρεις την κιθάρα όπως είναι, δηλαδή με rosewood και όχι maple όπως η δική μου, και άσπρο pickguard, Ή θα πάρεις ξεχωριστά κομμάτια και θα την κάνεις όπως θες εσύ...

 

Υπάρχει βέβαια και η λύση (κάτι που δε στο προτείνω) να πάρεις το kit, συν ένα έξτρα maple μπρατσο και ένα έξτρα pickguard και να πουλήσεις αυτά που θα αφαιρέσεις από την κιθάρα σου, ή να τα χρησιμοποιήσεις σε κάποια άλλη παλιά σου κιθάρα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καταλαβα . το μαυρο πικγκαρντ ειναι φτηνο για να παρεις ενα εξτρα , αλλα να φορτωθεις ολοκληρο μπρατσο.... δε λεει.

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει το rosewood σε ολες τις κιθαρες εκτος απο την δικη σου που μολις σημερα ειδα και μου τρεχουν τα σαλια! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καταλαβα . το μαυρο πικγκαρντ ειναι φτηνο για να παρεις ενα εξτρα ' date=' αλλα να φορτωθεις ολοκληρο μπρατσο.... δε λεει.

η αληθεια οτι μου αρεσει το rosewood σε ολες τις κιθαρες εκτος απο την δικη σου που μολις σημερα ειδα και μου τρεχουν τα σαλια! :lol:[/quote']

 

Χαίρομαι που σου άρεσε ;)

Κι εμένα το rosewood μου πάει πιο πολύ στο χέρι αλλά σε μαύρη strat δε θα έβαζα με τίποτα rosewood... Κολλήματα είναι αυτά :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου