Προς το περιεχόμενο

Rockinger vs Fender Highway1 vs Fender Mexico


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν ενδιαφέρεται κανείς για rockinger από 10 Οκτωβρίου υπάρχει αυτή η τέλε για πούλημα:

 

tele1.jpg

 

H κιθάρα είναι κορυφή απλά ο κάτοχος της έχει ένα μεγάλο πρόβλημα, είναι κολημένος stratocasterακιας...[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν ενδιαφέρεται κανείς για rockinger από 10 Οκτωβρίου υπάρχει αυτή η τέλε για πούλημα:

 

tele1.jpg

 

H κιθάρα είναι κορυφή απλά ο κάτοχος της έχει ένα μεγάλο πρόβλημα' date=' είναι κολημένος stratocasterακιας...[/img']

Πόσο το ..."μαλλί" ? :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω ακόμα, σε λίγες μέρες θα βγάλω κι επίσημη αγγελία... καμιά 500¤ μάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με ΜΑΥΡΟ string tree δε τη θέλω (ΜΠΛΙΑΑΑΑΑΧ...)

Aν ήταν σκέτο μαύρο string (χωρίς το tree) κάτι θα γινότανε... :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την ελπίδα ότι θα υπήρχε και κάποιος αντίλογος, αλλα μάλλον δεν υπάρχει ...

 

Πάντως οι προδιαγραφές των νέων highway, όπως περιγράφονται στο site αλλα και στο video είναι πολυ ελκυστικές αλλα και παραπλήσιες με τις rockinger. Η τιμες είναι πολύ κοντά επίσης.

 

Είναι αλήθεια βέβαια ότι αν δεν χρησιμοποιήσει -και ψάξει- κανείς μια κιθάρα για αρκετό καιρό, ιδιαίτερα και με τον υπόλοιπο εξοπλισμό του, είναι μάλλον δύσκολο να βγάλει συμπεράσματα.

 

Μου φαίνεται πάντως ότι θα παραγγείλω μια wine transparent ... έτσι για να υπάρχει και ο αντίθετος πόλος στις rockinger :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πάντως ότι θα παραγγείλω μια wine transparent ... έτσι για να υπάρχει και ο αντίθετος πόλος στις rockinger :lol: :lol: :lol:

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι διαθέσιμη η καινούρια σειρά Highway;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή πρέπει να είναι και μόνο από το large headstock αν κρίνουμε, που υπήρχε μόνο στα μοντέλα με διπλό μαγνήτη.

 

Ως κάτοχος Rockinger Strat kit και Fender American standard strat, έχω συμπεράνει ότι αν κάποιος θέλει κλασσική στρατ με vintage ήχο και βασικά χαρακτηριστικά, τότε η rockinger είναι μονόδρομος, ακόμα και για κιθάρες διπλάσιας τιμής από αυτήν...

 

Αν πάλι θέλεις στρατ με μοντέρνα χαρακτηριστικά και σου αρέσει το φινίρισμα, το μεγάλο headstock και ό,τι προσφέρει η Fender Highway (+ μεταπωλητική αξία!), τότε θεωρώ μια πολύ καλή επιλογή τη συγκεκριμένη... :wink:

 

Καλή τύχη και περιμένουμε νεότερα! :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή πρέπει να είναι και μόνο από το large headstock αν κρίνουμε' date=' που υπήρχε μόνο στα μοντέλα με διπλό μαγνήτη.

 

Ως κάτοχος Rockinger Strat kit και Fender American standard strat, έχω συμπεράνει ότι αν κάποιος θέλει κλασσική στρατ με vintage ήχο και βασικά χαρακτηριστικά, τότε η rockinger είναι μονόδρομος, ακόμα και για κιθάρες διπλάσιας τιμής από αυτήν...

 

Αν πάλι θέλεις στρατ με μοντέρνα χαρακτηριστικά και σου αρέσει το φινίρισμα, το μεγάλο headstock και ό,τι προσφέρει η Fender Highway (+ μεταπωλητική αξία!), τότε θεωρώ μια πολύ καλή επιλογή τη συγκεκριμένη... :wink:

 

Καλή τύχη και περιμένουμε νεότερα! :wink:[/quote']

 

Εχω μια American Strandard και υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά που μου αρέσουν όπως το μπράτσο και το 2-point τρέμολο.

Η μεταπωλητική αξία με ενδιαφέρει επίσης γιατί κάποια στιγμή είναι πιθανόν να την βαρεθώ και δεν είμαι τύπος που δένομαι συναισθηματικά με τα αντικείμενα.

Επίσης δεν είμαι και πολύ ψείρας με τον ήχο, αν δηλαδή είναι ακριβώς vintage ή λίγο πιο μοντέρνος.

 

Θα με ενδιέφερε η γνώμη σου, αν δεν βαριέσαι να πείς δυο λόγια κάνοντας μια σύγκριση στους μαγνήτες απο τις δυό κιθάρες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου