Προς το περιεχόμενο

Rockinger vs Fender Highway1 vs Fender Mexico


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι πως συγκρίνονται μεταξύ τους σε ποιότητα κατασκευής, ηλεκτρικά, ήχο μιά και βρίσκονται στα ίδια επίπεδα τιμής πάνω-κάτω.

 

Οσοι έχουν εμπειρία και έχουν κάνει πραγματικές συγκρίσεις ας πουν καμμιά γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατι μου λεει οτι ξερω την απαντηση............ :) :) :) :) :)

Με Highway δεν έχω παίξει ποτέ για να είμαι ειλικρινής...

 

Την απάντησή μου σε αυτό το ερώτημα' date=' την έχω δώσει άπειρες φορές στο ΝΟΙΖ και έχω γίνει κουραστικός.

 

Με 2 λόγια:

Είχα Fender ΜΙΜ Deluxe Super Strat με Custom Shop 69 μαγνήτες:

[img']http://i49.photobucket.com/albums/f283/elavd/deluxe_super_strat1.jpg[/img]

 

Την πούλησα και μέσα σε λιγότερο από χρόνο αγόρασα αυτή:

Rockinger_elavd.jpg

 

αυτή:

strat.jpg

 

και αυτή:

elavdblackie.jpg

 

:D:D:D:D

 

Τα συμπεράσματα δικά σου

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβώς όπως το έχεις θέσει στον Τίτλο

 

Rockinger

Highway

Mexican

 

Έχουν περάσει και οι 3 από τα χέρια μου (Telecaster) και οι Rockinger είναι ασύγκρητη, με τη Highway που υπερέχει της mexicanας η οποία χρειάζετε τύχη (στη κατασκευή και στο βάρος) και μερικά λεφτά παραπάνω για να έρθει σε αξιοπρεπές επίπεδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες μια κιθαρα που να παιζει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ απο το "κουτι" χωρις ΚΑΜΜΙΑ μετατροπη θα παρεις τη Ροκινγκερ.

Απλα κορυφαια ,επαγγελματικη κιθαρα που θα την κρατησεις μια ζωη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα συμπεράσματα δικά σου

 

Για να δουμε.............δυο εβδομαδες εμειναν για να ερθουν τα κομματια της δικιας μου που ετοιμαζω και θα ξερω αν οι παροντες ιεροκυρηκες της rockinger ειναι αγιοτεροι του Παντελεημονα Αττικης :D :D :D :D :D

 

 

Υ.Γ Παντως φροντισα κατα το ημιση να εχει και γονιδια fender (μπρατσο.) ελπιζω αυτο να μη χαλασει τη συνταγη και δεν μεταδιδονται καλα οι ηχητικες συχνοτητες μεταξυ σωματος rockinger και μπρατσου fender :D :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ Παντως φροντισα κατα το ημιση να εχει και γονιδια fender (μπρατσο.) ελπιζω αυτο να μη χαλασει τη συνταγη και δεν μεταδιδονται καλα οι ηχητικες συχνοτητες μεταξυ σωματος rockinger και μπρατσου fender :D :D :D :D :D

 

8O 8O Και περιμένεις να παίξει σωστά??? :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ Παντως φροντισα κατα το ημιση να εχει και γονιδια fender (μπρατσο.) ελπιζω αυτο να μη χαλασει τη συνταγη και δεν μεταδιδονται καλα οι ηχητικες συχνοτητες μεταξυ σωματος rockinger και μπρατσου fender :D :D :D :D :D

 

ΠΩΩΩΩ τι μάμησες τη κιθάρα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες μια κιθαρα που να παιζει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ απο το "κουτι" χωρις ΚΑΜΜΙΑ μετατροπη θα παρεις τη Ροκινγκερ. Απλα κορυφαια ' date='επαγγελματικη κιθαρα που θα την κρατησεις μια ζωη.[/quote']

 

Ναι, κάπως έτσι το σκέφτομαι, να μην κάνω μετατροπές στην καινούργια κιθάρα και να παίξει κατευθείαν.

 

Να κάνω όμως στην παλιά :lol: :lol: :lol: και όταν παλιώσει και η καινούργια ......

 

 

Την απάντησή μου σε αυτό το ερώτημα' date=' την έχω δώσει άπειρες φορές στο ΝΟΙΖ και έχω γίνει κουραστικός. [/quote']

 

Ηλία σε έχω καταλάβει ... 8O :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελαβντ μετα απο τοσο καιρο που τις εχεις στην κατοχη σου , με ποια παιζεις πιο συχνα ? την ροκινγκερ τελε ή την στρατοκαστερ?

 

(οφφ τοπικ ερωτηση . εκτος απο τον gto kai ton spimavz εχει πουλησει κανεις αλλος την ροκινγκερ του? ) ελπιζω να μην εκτροχειασει την συζητηση αυτο το ποστ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου