Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένοι shredders


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για να περιγράψουμε με μια λέξη το γρήγορο παίξιμο και το ένα σύνολο τεχνικών!Δε μας είπες όμως εσύ τους δικούς σου! :)

 

Nα σου πω λοιπον μερικους απο τους δικους μου αγαπημενους-οχι shredders αλλα γενικα-κιθαριστες που μου ερχονται στο μυαλο τωρα:Vinnie Moore,Tony Macalpine,YJM,John Sykes,Richie Kotzen,Satriani,Marco Sfogli,Andy Timmons,Jan Cyrka,George Lynch,Vito bratta κτλ κτλ κτλ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατά τη γνώμη μου εξ αρχής ήταν μελωδικός στο παίξιμό του εκτός από γρήγορος.Και γενικότερα δεν ανεβοκατέβαινε κλίμακες αλλά έβρισκε πολύ ωραία περάσματα.   ;)

 

Σαφώς.Απλά θεωρώ πως μέχρι και το "Flying...",το γρήγορο τεχνικό στοιχείο ήταν και πιο έντονο και πιο συχνό στο παίξιμο του.

Από 'κει και μετά,χαλάρωσε κάπως και την είδε πιο blues/jazz/fuzion...Nαι,όλα αυτά μαζί.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς.Απλά θεωρώ πως μέχρι και το "Flying...",το γρήγορο τεχνικό στοιχείο ήταν και πιο έντονο και πιο συχνό στο παίξιμο του.

Από 'κει και μετά,χαλάρωσε κάπως και την είδε πιο blues/jazz/fuzion...Nαι,όλα αυτά μαζί.

Σωστός. Συμφωνώ μαζί σου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος είναι εκνευριστικός.Πραγματικό χάσιμο χρόνου όλο αυτό!!Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να φτάνουμε την τεχνική μας στο επίπεδο που θέλουμε ώστε να μπορούμε να εκφραστούμε πιο εύκολα.Φτάνει πια η πτήση του μπάμπουρα! ;D

Λάθος.....Η πτήση του ΚΑΓΚΟΥΡΑ είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μου αρέσουν πολύ τα aeolian περάσματά του,καθαρά με alternate picking.

 

Ετσι οπως το γραφεις ακουγεται σαν κατι εξωτικο, ενω στην πραγματικοτητα ειναι η φυσικη μινορε  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ετσι οπως το γραφεις ακουγεται σαν κατι εξωτικο, ενω στην πραγματικοτητα ειναι η φυσικη μινορε  ;D

 

Πες την όπως αγαπάς,aeolian εγώ την έμαθα,ως mode τη minor κλίμακας!! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου