Προς το περιεχόμενο

Ελληνική έκδοση Thomann!!!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτος απο Musicorama που ειναι στην Κρητη υπαρχει και το Note2 στο κεντρο της Αθηνας..

:!:

 

Για το Note2 δεν ξέρω, αλλά το Musicorama στην Κρήτη τραβάει ώρες ώρες και κάτι εξωφρενικές τιμές.

 

Τώρα για όλα όσα αναφέρθηκαν θα συμφωνήσω με τους προαναφερθέντες,

ναι μεν είναι ολίγον τί ξεφτίλα να "ψωνίζεις" κόσμο εδώ μέσα, αλλά στο κάτω κάτω της γραφής πρέπει να είσαι βλάκας για να πας στο τάδε ή στο δίνα μαγαζί χωρίς να κοιτάξεις τί τιμές παίζουν γενικά.

 

Νομίζω ότι η κόντρα μεταξύ ξένων και εγχώριων μαγαζίων είναι ανούσια. Προφανώς το καθένα έχει τα προτερήματα και τα μειονεκτήματά του. Και ο Θωμάς καλός είναι ώρες ώρες και τα μαγαζία στην Ελλάδα αρκετές φορές αποδεικνύονται εξυπηρετιΚΟΤΑΤΑ, άλλες φορές βέβαια πέφτεις σε καραγκιόζηδες πωλητές που δεν ξέρουν την τύφλα τους και προσπαθούν να σου πουλήσουν αηδίες.

Ακόμα και το ebay είναι υπερχρήσιμο.

 

Κατ'εμε όποιος από εσάς περιορίζεται μόνο σε ένα μαγαζί, ή ενα "τύπο" μαγαζιού λόγω ιδεολογίας κάνει μεγάλη χαζομάρα.

 

Να κλείσω λέγοντας ότι και καμία φορά να δίνεις και κάτι παραπάνω για να κρατήσεις την εγχώρια αγορά δεν είναι κακό, στο κάτω κάτω πληρώνουμε και για την φιλική κουβέντα και για να πείς και καμία μαλα**α παραπάνω με τον πωλητή βρε αδερφέ,

εμένα μέχρι και καφέ με έχουν κεράσει.

 

Καλό και το Ελληνικό καλό και το ξένο, γιατί τσακώνεστε;

 

:P

I have a passion lord and it won't go away

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκτος απο Musicorama που ειναι στην Κρητη υπαρχει και το Note2 στο κεντρο της Αθηνας..

:!:

 

μαλλον πρεπει να φτιαξεις την παραθεση γιατι δεν το ειπα εγω αυτο !οχι οτι εγινε και κατι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το καημένο το topic δε λεει και τιποτα τρομερο. ¶Νοιξε σελίδα .gr το thomann. Έτσι απλά. Δεν θα γκρεμιστούν οι εδώ αντιπρόσωποι με αυτη την αλλαγή (δυστυχώς). Τωρα αν κάποιος θέλει να ψωνίζει απο thomann δίχως να ελέγξει την εδώ αγορά πρώτα τότε κακό του κεφαλιού του γιατι μπορεί και να χάσει. Ισχύει και το ακριβώς αντίστροφο όμως. Και δεν ειναι μονο το thomann. Στο ebay βρίσκεις κατάστημα Νεας Υόρκης να πουλάει 5άρες dr black beauties μπάσσου με 26¤ +6¤ μεταφορικά =32¤. Στο thomann κοστίζουν 38¤ (+20¤ μεταφορικά, άρα αποκλείουμε την αγορά ολίγων πακέτων)Και εδώ τις βρίσκεις με 55¤ σε αντιπρόσωπο και 45¤ σε μεταπωλητη. Ειναι μετά να μην τις παραγγείλεις μια ντουζίνα κερδίζοντας και σε μεταφορικα? Υπάρχει πάντα ο "κίνδυνος" να πεταχτεί κάποιος και να μου πει οτι "φιλε δεν εχεις δίκιο. Τις Drblackbeauties τις δίνει ο ταδε με 20ε στην Αθήνα". Ε τότε θα χαρώ ακόμα πιο πολύ. Αυτη ειναι και η αξια του Mouth to Mouth και ας ειναι και μουφα, θα το καταλάβω με μια μικρή επίσκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενω προσπαθω να παραγγείλω 4 πραγματακια απο Θωμα, παιρνιεται μονο ενα στο κεντρικό καλάθι, ενώ οταν βγαζει πανω δεξιά τι εχω βαλει στο καλαθι ειναι ολα οκ. Παρολαυτα οταν παταω οκ στο τελευταιο βημα μου ζητα να πληρωσω μονο το ενα απτα 4 που εμφανιζει στο κεντρικο καλαθι.

Συναντησε κανεις παρομοιο προβλημα?

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο εξυπηρετηση ΠΕΤΑΕΙ ο Θωμας.

 

Μου ηρθανε χθες μαζι με καποια αλλα πραγματα 4 σπασμενες λυχνιες & πηρα τηλ. το Γιωργο ο οποιος αμεσως προσφερθηκε να τις αλλαξει.

 

Α,πλεον απο οτι βλεπω τα στελνουν ολα με κουριερ σπιτι σου (οποτε οχι μονο γλυτωνεις την ταλαιπωρια της κινησης για να πας να αγορασεις απο τα μαγαζια ,αλλα και την ουρα στο ταχυδρομειο!!)

Πασας στα Γιαννενα δηλαδη! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενω προσπαθω να παραγγείλω 4 πραγματακια απο Θωμα' date=' παιρνιεται μονο ενα στο κεντρικό καλάθι, ενώ οταν βγαζει πανω δεξιά τι εχω βαλει στο καλαθι ειναι ολα οκ. Παρολαυτα οταν παταω οκ στο τελευταιο βημα μου ζητα να πληρωσω μονο το ενα απτα 4 που εμφανιζει στο κεντρικο καλαθι.

Συναντησε κανεις παρομοιο προβλημα?[/quote']

 

 

Ναι το ίδιο κάνει και σε μένα. Πρόκειται σίγουρα για κάποιο λειτουργικό λάθος.

Πάντως σε κάθε περίπτωση, αφού σχεδιάσεις τι πρόκειται να πάρεις, παίρνε τους και κανένα τηλέφωνο.

 

Τους έστειλα ήδη μήνυμα όπου το επισημαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Μουσικόραμα αγόρασα ένα φορητό ενισχυτάκι (http://www.musicorama.gr/eshop/index.php?cPath=1_14_1401&page=1&sort=4a) που με βόλεψε μια χαρά για να παίζω στο ύπαιθρο. Μετά από καμιά εικοσαριά χρήσεις φρίκαρε και βγάζει περίεργα δικά του ηχητικά εφέ! Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μου ζητήθηκε να καταβάλλω εγώ τα μεταφορικά για την αντικατάστασή του... Δεν ΄το επέστρεψα, γιατί είναι μικρής αξίας 37 ¤ και εσφαλμένα θεώρησα ότι δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ μαζί του και να καταβάλλω άλλα 10 ¤ για την αντικατάστασή του, αφού μάλλον είναι αναξιόπιστο Made in China μπιχλιμπίδι.

Με αφορμή το e-mail Thomann, σκέφτομαι ότι θά πρεπε το ίδιο το μουσικόραμα να μου ζητήσει συγνώμη για τη μούφα και να προτείνει την αντικατάσταση με δικά του έξοδα. Μέχρι να φθάσουμε σε τέτοια επίπεδα αντιμετώπισης του πελάτη έχουμε πολύ δυστυχώς πολύ δρόμο ακόμη για να μιλάμε για σύγκριση...

Ατάλαντος

Guitarkiller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου