Προς το περιεχόμενο

Ελληνική έκδοση Thomann!!!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

θα συμφωνήσω με τον flea...

η πουσ...ι@ δεν συνάδει με την μουσική...και η δεοντολογία θέλει @ρχ...α...

ας περίμενε ο εν λόγω τυπος να τον προτείνουν μέσα από το noiz οι ευχαριστημένοι πελάτες του...

πάντως, το ότι αν είναι σωστός στις τιμές και την εξυπηρέτηση θα αρχίσει να αναφέρεται κι εδώ, τουλάχιστον στη δική μου κρίση δεν ακυρώνει την αρχική του "γλειώδη" προσπάθεια να ψαρέψει ανυποψίαστους...

ποτέ δεν ήμουν της άποψης ότι apriori οι "ξένοι" είναι καλοί και οι Έλληνες χάλια σε όλα τα επίπεδα, ούτε μ' αρέσει να γενικευω αλλά ρε γμτ οι δικοί μας κάνουν τα πάντα ώστε να καταρευσει το οποιοδήποτε άλλοθι ψάχνω να βρω για την αήθη πολλές φορές συμπεριφορά τους...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sorry, παρακολουθώ το θέμα και ντεν καταλαβαίνει. Καθε ένας έχει δικαίωμα στη διαφήμηση απο στόμα σε στόμα ακόμα και μεσα σε οποιοδήποτε forum. Είναι στο χέρι του καταναλωτή να ελέγξει τις φήμες και να ενισχύσει την ακρίβεια του περιεχομένου. Εαν όντως κάποιο εγχώριο κατάστημα ειναι οκ στις τιμές και στην ποιότητα τότε όλο και περισσότεροι θα το διαδώσουν σαν όνομα. Με τον καιρό θα καταφέρει να εδραιωθεί στο μυαλό μας σαν ένα καλό στέκι για να προμηθευτούμε τα προιόντα που θέλουμε. Εαν το κατάστημα ειναι μούφα ή δεν μπορει να σταθεί δίπλα στον κατα τα φαινόμενα 'αυτοκράτορα' thomann με αξιώσεις, ε τότε στα 2 με 3 άτομα θα σταματήσει το mouth to mouth. Εαν εκτός απο μουφα ειναι και πατάτα, τότε εκτος απο τα 2 - 3 ατομα που το γουστάρουν θα αποκτήσει και φανατικούς που θα το θάβουν. Το βασικό ειναι να λέμε τις εμπειρίες μας απο καλά καταστήματα... Αμα περιμένω απο banners να ενημερωθώ τότε ζήσε μάη μου να φας Greek "αντιπροσωπείες" :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα δλδ εσεις εχεται στραβωσει γιατι φτιαξατε ενα νοιζ ! με πολλα μελη, που καποιοι θελουν να το κανουν πελατολογιο δικαιως στραβωσατε!!!!

αλα δικαια κι εγω σαν τριτος οπως λεω τα χειροτερα για τον διαμ... ετσι λεω τα καλυτερα για καποιον που ηταν σωστος τουλαχηστον με μενα

Ασ αλαξουμε θεμα !!!!

κατα τ' αλλα καλα ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι οργανωτές του Noιz μας έχουν αφήσει με άνεση ελευθερία στο να εκφέρουμε την γνώμη μας εφόσον είναι κόσμια και δεν προσβάλει,

οι συγκρίσεις σε τιμές και καταστήματα γίνονται, όπως και στο τι εξυπητέτηση

έχει το κάθε χ μαγαζί ή αντιπροσωπεία, δεν νομίζω ότι μας έχει φυμώσει κανείς και ούτε βλέπω τέτοιες διαθέσεις,

 

τώρα η εσκεμένη και η έμεση αναζήτηση πελατών, μέσα στο forum από κάποιον που έχει κατάστημα, προφανώς γίνεται αντιληπτό από τους οργανωτές και σίγουρα δεν είναι θεμιτός τρόπος.

 

Εγώ πραγματικά θα καταλάβαινα επώνυμα έναν καταστηματάρχη μουσικών οργάνων και εξοπλισμού, το να έγραφε μέσα στο forum, ότι υπάρχει αθέμιτος ανταγωνισμός, ότι τα νοίκια, τεβε κλπ και ότι δεν αγοράζουν τις ποσότητες που αγοράζει o kάθε χ θωμάς με αποτέλεσμα να μην μπορούν να συναγωνιστούν τις τιμές.

Σε αυτό το σημείο πιστεύω ότι φταίνε οι ίδιες οι κατασκευάστριες εταιρίες που βοηθάνε στο μονοπώλειο και οι αντιπροσωπείες που τους αφήνουν.

 

αν ένα μαγαζί κρατάει τις τιμές του σχετικά χαμηλές, σέβεται τον πελάτη και έχει καλή εξυπηρέτηση, δεν έχει να φοβηθεί τίποτα και όπως είπαν πιο πάνω άλλα παιδιά, τα καλά ή τα κακά νέα μαθαίνονται στόμα-στόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μου δωσει ενας Ελληνας εμπορος τρια χρονια εγγυηση θα παρω απο αυτον.

 

Εαν μου δωσει ο Γερμανος δοσεις στην καρτα μου, παλι θα παρω απο αυτον.

 

Οσο για τους Ελληνες εμπορους, καλα θα ειναι να ντρεπονται στο συνολο τους.

 

Υπολογιστες ? Φωτογραφικα ειδη ? Μουσικα ειδη? χειροτεροι απο μαυραγορητες.

Μετα το σπασημο στο καρτελ του γιαουρτιου, καλο ειναι να σπασουνε και αυτοι τις μεσουλες τους λιγακι.

 

Αρε Thomann που σας χρειαζετε... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PCMAN

Εαν μου δωσει ενας Ελληνας εμπορος τρια χρονια εγγυηση θα παρω απο αυτον.

 

την εγγύηση την ορίζουν και την δίνουν οι κατασκευαστές στους αντιπρόσωπους και στα μαγαζιά

 

Εαν μου δωσει ο Γερμανος δοσεις στην καρτα μου, παλι θα παρω απο αυτον.

 

τα περισσότερα μαγαζιά και στην Ελλάδα έχουν δόσεις με κάρτα

 

Οσο για τους Ελληνες εμπορους, καλα θα ειναι να ντρεπονται στο συνολο τους.

Υπολογιστες ? Φωτογραφικα ειδη ? Μουσικα ειδη? χειροτεροι απο μαυραγορητες.

 

δεν ξέρω τι γίνετε στο Βόλο αλλά στην Αθήνα βαράνε γενικός μύγες και τα μαγαζιά ιδίως τα συνοικιακά κλείνουν το ένα μετά το άλλο

ας είναι καλά τα μονοπώλια που δημιουργούνται βλέπε Practiker - Πλαίσιο - ΙΚΕΑ - κλπ (από όλα έχω κάνει αγορές) :oops: και από THOMAN :lol:

και εγώ δεν έχω τις καλύτερες εμπειρίες από τους εμπόρους, αλλά δεν μπορώ να τους βάλω όλους σε ένα καζάνι

 

Μετα το σπασημο στο καρτελ του γιαουρτιου, καλο ειναι να σπασουνε και αυτοι τις μεσουλες τους λιγακι.

 

εγώ προβλέπω να υπάρξει μεγάλη ανεργία στο μέλον και δεν θα υπάρχουν δουλειές για να σπάσουν την μεσούλα τους οι έλληνες εμπόροι - βιοτέχνες - κατασκευαστές κλπ έφοσον τα περισσότερα προϊόντα παράγονται εκτός ελλάδος και θα αγοράζονται από μονοπώλια εντός και εκτός ελλάδας. (τότε θα νιώσουμε για τα καλά πως ζούνε οι κούρδοι, πακιστανοί κ.ά.)

 

 

Αρε Thomann που σας χρειαζετε...

 

αν ήμουν δημόσιος υπάλληλος ή τεχνικός μέσα σε πολυεθνική και πάλι δεν

θα το έλεγα.

 

Αρε Thomann που σας χρειαζετε...

 

η ελλάδα πάντα αυτογαμ##τανε :wink:

 

 

brain

επάγγελμα τυπογράφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας το έχω πει πολλές φορές στο παρελθόν αλλά δε λέτε να το καταλάβετε: το πρόβλημα δεν είναι με τον χαρακτηρα των ελλήνων εμπόρων αλλά με τη μαλακία που δέρνει το ελληνικό κράτος, το οποίο κάνει πολύ/εξαιρετικά δύσκολη την ανάπτυξη των ιδιωτικών επιχειρήσεων.

 

Σαν ύστατη έκκληση, σας ρωτάω το εξής:

 

Γιατί ο Τόμαν δεν ανοίγει ένα μαγαζί στην Ελλάδα (ή όποιος άλλος σαν τον Τόμαν);

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ύστατη έκκληση' date=' σας ρωτάω το εξής:

 

Γιατί ο Τόμαν δεν ανοίγει ένα μαγαζί στην Ελλάδα (ή όποιος άλλος σαν τον Τόμαν);[/quote']

 

για εμενα εχει ανοιξει αντιστοιχο μαγαζι...ο ντουκας στα γιαννενα! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εγγύηση 3 χρονια την δίνει το Thomann με δική του επιβάρυνση και όχι οι κατασκευαστες. Στην ευρωπαική ένωση είναι γενικά υποχρεωτική η εγγύηση για 2 χρόνια. Την επιστροφή σε 30 μέρες την δίνει επίσης ο έμπορος αναλαμβάνοντας το ρίσκο.

 

Στα ελληνικά μαγαζιά σου δίνουν 1 χρόνο εγγύηση και αν ποτέ χρειαστεί να επιστρέψει κανείς κάτι που είναι μέσα στην εγγύηση θα διαπιστώσει -κατα κανόνα- ότι δεν του κάνουν άμεση αντικατάσταση όπως θα έπρεπε, αλλα το κρατάνε τάχα για να το επισκευάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomann thomann thomann thomann!!!!!!!!

ελεος πια! πρεπει να εκτηματε και τα απλα πραγματα οπως ειναι μια συζητηση με τον πωλητη να παιζεις και να ακους απο πρωτο χερι οργανα να γνωριζεις ατομα και αλλα!!!!!!!!!!εμενα πρωσοπικα αυτο μου αρεσει στους ελληνες !!!!και πολοι απο εσας που κραζετε πατε σε μαγαζια και ειστε σαν να μην τρεχει τιποτα :twisted: :twisted:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου