Προς το περιεχόμενο

Με τι ξυρίζεστε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Αυτό. Ότι δηλαδή δε χρειάστηκε ούτε μπάνιο πριν ούτε pre-shave για να μαλακώσουν τα γένια. Κάνει όλη τη δουλειά μόνο του. Κανένα άλλο από τα (αρκετά) άλλα που έχω δεν έπιασε αυτή την απόδοση.

 

Γνωστή καλή περίπτωση το Μίτσελ, και όντως δεν θέλει καμία βοήθεια. Εδώ, θα γράψω ότι ποτέ (σχεδόν) δεν ξυρίζομαι μετά το μπανιάρισμα, διότι... κρυώνω, όσο και αν ακούγεται περίεργο. Ξυρίζομαι πριν το μπανιάρισμα, και σε ξεκάρφωτες φάσεις (π.χ. στο διάλλειμα από μία ταινία που παρακολουθώ) ή μετά από ένα τηλεφώνημα που με έχει εκνευρίσει. Οπότε, θέλω τη μέγιστη αποτελεσματικότητα, με τις ελάχιστες δυνατόν κινήσεις. Με το χρόνο βέβαια, μπορώ να βγάλω σαπουνάδα καλή για ξύρισμα ακόμη και από Τρύλετ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

 

Αυτό. Ότι δηλαδή δε χρειάστηκε ούτε μπάνιο πριν ούτε pre-shave για να μαλακώσουν τα γένια. Κάνει όλη τη δουλειά μόνο του. Κανένα άλλο από τα (αρκετά) άλλα που έχω δεν έπιασε αυτή την απόδοση.

Ειναι ηδη στο δρομο 😇 μαζι με μια συλλογη απο λεπιδες για δοκιμες.

 

Με οσα εχω δωσει για ξυριστικα σε 15 μερες, θα επαιρνε ο @LK  2 HB ακομα. 🤣

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

 

 

Με οσα εχω δωσει για ξυριστικα σε 15 μερες, θα επαιρνε ο @LK  2 HB ακομα. 🤣

 

 

.

ΗΒ...πόπλαρ ή μαόνι; 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Merkur 34c + Feather AAAβάδιστα. Όσο για σαπούνι, χρησιμοποιώ ένα που φτιάχνει η σύζυγος, στα δικά μου γούστα (αρώματα κλπ).

  • Like 3

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

 

Αυτό. Ότι δηλαδή δε χρειάστηκε ούτε μπάνιο πριν ούτε pre-shave για να μαλακώσουν τα γένια. Κάνει όλη τη δουλειά μόνο του. Κανένα άλλο από τα (αρκετά) άλλα που έχω δεν έπιασε αυτή την απόδοση.

Ακολουθείς κάποιο από αυτα τα tips του δάσκαλου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Ακολουθείς κάποιο από αυτα τα tips του δάσκαλου;

Πριν καν δω το βίντεο, ο τίτλος δε με αφορά. Δηλαδή ουδέποτε συνάντησα κάποια δυσκολία να φτιάξω αφρό με το συγκεκριμένο. Εκείνος αναφέρει ότι κάποιοι δυσκολεύονται λόγω σκληρότητας νερού. Με το δικό μου πάντως, φτιάχνεται πηχτός αφρός πολύ εύκολα και γρήγορα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Πριν καν δω το βίντεο, ο τίτλος δε με αφορά. Δηλαδή ουδέποτε συνάντησα κάποια δυσκολία να φτιάξω αφρό με το συγκεκριμένο. Εκείνος αναφέρει ότι κάποιοι δυσκολεύονται λόγω σκληρότητας νερού. Με το δικό μου πάντως, φτιάχνεται πηχτός αφρός πολύ εύκολα και γρήγορα.

Μ τι πινέλο; Γουρουνάκι; Ή έχεις δοκιμάσει και ασβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Μ τι πινέλο; Γουρουνάκι; Ή έχεις δοκιμάσει και ασβο;

 

εγω πλεον τα εχω καταργησει ολα τα αλλα πινελα και χρησιμοποιω αποκλειστικα 2 συνθετικα της Omega τα οποια δεν αλλαζω με τιποτα, απιστευτα αποτελεσματικα , κανουν γρηγορα αφρο και στεγνωνουν σχεδον αμεσως.

ειναι δε τζαμπα (5-6 EUR)

 

20240219_110757.thumb.jpg.f78a2164bba61a47c15ee66ff70eea5c.jpg

 

  

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, trolley είπε
Semogue Owners Club Bristle cherry wood

 

Ομορφιά, λειτουργικότης, οικονομία.

Ωραίο, αλλά έχω ένα γουρουνάκι ήδη και περιμένω σε κάνα μήνα μια ομορφιά να δω αν θα κάνει.

 

MASETO Classic Manchurian Two Band Silvertip Badger Shaving Brush HANDMADE

MASETO-Classic-Manchurian-Two-Band-Silvertip-Badger-Shaving-Brush-HANDMADE.png.4e82d32f871b2ea2466a66a5bbccba7c.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου