Προς το περιεχόμενο

Με τι ξυρίζεστε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Flotzen είπε

επικράτησε η λογική και πήρα μια Pearl Flexi

 

Και εγώ το έκανα, ακριβώς για τον ίδιο λόγο.

Η συγκεκριμένη, είναι η μόνη Ινδική που έχω και δεν θέλω να πετάξω.

Αλλά, make-no-mistake, η Rex είναι (κατ' αναλογία) από άλλο πλανήτη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

η Rex είναι (κατ' αναλογία) από άλλο πλανήτη.

Ούτε για αστείο δεν θα μπω σε διαδικασία να συγκρίνω.

Ίσα - ίσα που κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να με πείσω ότι δεν είναι μ@λ@κία να δώσω σχεδόν 3 κατοστάρικα για ξυριστική μηχανή.

Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.

Απλά, σημειώνω ότι η Flexi είναι αξιοπρεπέστατη.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Flotzen είπε

Ίσα - ίσα που κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να με πείσω ότι δεν είναι μ@λ@κία να δώσω σχεδόν 3 κατοστάρικα για ξυριστική μηχανή.

 

¨Οταν αγόρασα την Envoy, την έβαλα κάτω από μικροσκόπιο (ένα μεγεθυντικό φακό υψηλής ποιότητας 10x αν θυμάμαι καλά), με αναμμένες LED λάμπες σε απόσταση είκοσι εκατοστών εκατέρωθεν.

 

Βρήκα λοιπόν ένα σημάδι σε μίαν άκρη της κεφαλής, αλλά δεν ήταν σαφές αν επρόκειτο για κτυπηματάκι (από που δηλαδή;) ή αν είχε χυθεί το ατσάλι σε κάποιο προβληματικό καλούπι.

 

Έστειλα φωτό στην κατασκευάστρια εταιρεία, η οποία έστειλε διαβεβαίωση στον τοπικό (έλληνα εννοώ) έμπορο ότι θα αναλάβουν το κόστος αντικατάστασης και τρεις ημέρες μετά έλαβα μία νέα (την οποία φυσικά εξέτασα πάλι, αυτή τη φορά δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα).

 

Οπότε, ναι, φυσικά είναι μαλακία (αν και οι τιμές δεν είχαν φτάσει τόόόόσο ψηλά όταν αγόρασα εγώ) αλλά πως να μη θαυμάσεις το πόσο επαγγελματίες είναι οι άνθρωποι;

 

Στα γράφω όλα αυτά για να στηρίξω (και για να ξέρεις με τι τσίου τύπο μιλάς).

 

:) :) :)

 

 

Επεξεργασμένο από trolley
  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, trolley είπε

 

¨Οταν αγόρασα την Envoy, την έβαλα κάτω από μικροσκόπιο (ένα μεγεθυντικό φακό υψηλής ποιότητας 10x αν θυμάμαι καλά), με αναμμένες LED λάμπες σε απόσταση είκοσι εκατοστών εκατέρωθεν.

 

Βρήκα λοιπόν ένα σημάδι σε μίαν άκρη της κεφαλής, αλλά δεν ήταν σαφές αν επρόκειτο για κτυπηματάκι (από που δηλαδή;) ή αν είχε χυθεί το ατσάλι σε κάποιο προβληματικό καλούπι.

 

Έστειλα φωτό στην κατασκευάστρια εταιρεία, η οποία έστειλε διαβεβαίωση στον τοπικό (έλληνα εννοώ) έμπορο ότι θα αναλάβουν το κόστος αντικατάστασης και τρεις ημέρες μετά έλαβα μία νέα (την οποία φυσικά εξέτασα πάλι, αυτή τη φορά δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα).

 

Οπότε, ναι, φυσικά είναι μαλακία (αν και οι τιμές δεν είχαν φτάσει τόόόόσο ψηλά όταν αγόρασα εγώ) αλλά πως να μη θαυμάσεις το πόσο επαγγελματίες είναι οι άνθρωποι;

 

Στα γράφω όλα αυτά για να στηρίξω (και για να ξέρεις με τι τσίου τύπο μιλάς).

 

:) :) :)

 

 

Βλέπω σε κριτική κι άλλον με παράπονο 

https://www.skroutz.gr/s/30501070/REX-Razor-Stainless-Steel.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Delta είπε

Βλέπω σε κριτική κι άλλον με παράπονο

 

Θα το γράψω και ας αδικήσω κάποιον αθελά μου: πιστεύω ότι οι έλληνες έμποροι, δίνουν εξοπλισμό για προσωρινή χρήση σε διάφορους φίλους, ξαδέλφια, ίνφλουενσερς κλπ. Ένας εξ' αυτών (άντε, θα του τη χαρίσω και δεν θα γράψω ποιος) έχει προσπαθήσει να με πείσει τηλεφωνικά ότι αυτό είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο ("να μην ανοίξουμε τις συσκευασίες να δούμε ότι είναι όλα ΟΚ;" . Απάντηση: "Όχι να μην τις ανοίξεις, αν θέλεις να κάνεις δειγματισμό, πλήρωσε μερικές μηχανές από την τσέπη σου").

 

Επίσης, ανοίγουν τα κουτιά για να "δείξουν" τις μηχανές σε τύπους που πάνε από το μαγαζί τους και απορούν "μα πραγματικά αξίζει τόσα λεφτά;" "ναι ρε, κάτσε να τη δεις" "ωραία είναι, όντως, αλλά τώρα δεν έχω λεφτά" και διάφορα τέτοια ελληνικά.

 

Επίσης υποπτεύομαι ότι το κάνουν με διάφορα after shave και κολώνιες και το κακό είναι ότι όσο πιο ακριβό είναι κάτι (μία κολώνια των 100 ευρώ π.χ.) τόσο πιο πιθανό είναι να το κάνουν, άσε με μηχανές που κάνουν 300 ευρώ ή 150.

 

Οι γνωστές ελληνικές μαλακίες δηλαδή, γι΄ αυτό οι τελευταίες που αγόρασα πριν μερικά χρόνια, τις πήρα κατευθείαν από τη Muhle και (ω, τι περίεργο) δεν είχαν ούτε ένα ίχνος γρατσουνιάς ή υποψία γρατσουνιάς.

 

Για ΄μένα, όλα τα προϊόντα πρέπει να είναι σφραγισμένα με τρόπο απαραβίαστο και αν κάποιος τα διαθέτει ασφράγιστα, τουλάχιστον ας κάνει την αντίστοιχη δραστική έκπτωση.

 

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακουλουθώ υβριδικό και ανορθόδοξο μοντέλο:

  • Κρύο νερό
  • Gillette Mach 3
  • Συνθετικό πινέλο Omega
  • Κρέμα σε σωληνάριο - συνήθως American blend της Fine
  • After shave lotion - συνήθως American blend της Fine

Βέβαια, για γένια μεγαλύτερα των τριών ημερών, τα πολυλέπιδα τύπου mach 3, fusion κτλπ είναι άχρηστα. Τα χρήματα φεύγουν κυρίως σε after shave, τα οποία υποθέτω και εγώ ότι τα έχουν ανοίξει και μυρίσει άλλοι 40 πριν έρθουν σε εμένα😆.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, trolley είπε

ΠΑΝΤΑ Pre-Shave όταν υπάρχει χρόνος. Ο ΚΥΒΟΣ είναι το ιδανικό προϊόν, ούτε λάδια, ούτε μαργαρίνες, ούτε μηχανόλαδα.

 

Από αυτά που γράφεις, στο μόνο που διαφωνώ είναι το παραπάνω. Έχω ξεμπερδέψει με τις δοκιμές pre-shave εδώ και χρόνια καθότι θεωρώ ότι είναι εντελώς άχρηστα και λίγο μύθος. Σε εμένα τουλάχιστον, δεν πρόσφεραν ποτέ τίποτα. Αν το σαπούνι-κρέμα είναι καλά, δε χρειάζεται τίποτα πριν απ' αυτά.

  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Σε εμένα τουλάχιστον, δεν πρόσφεραν ποτέ τίποτα.

 

Το πιστεύω, καθότι με τα γένια που έχεις εσύ, το μόνο κατάλληλο pre-shave θα ήταν σκληρά λιπαρή ψαρόσουπα από το Ναντάκετ.

 

Πάντως, την ίδια περίπου γνώμη είχα και εγώ, αλλά άλλαξα όταν δοκίμασα τον κύβο (πρώτον) και διέθεσα χρόνο (δεύτερον). Με αυτό το συνδυασμό, είδα κάτι τις, αλλά τελικά έχει να κάνει με το πως είναι το νερό στην περιοχή, νομίζω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, trolley είπε

αλλά άλλαξα όταν δοκίμασα τον κύβο

Ο κύβος εν τω μεταξύ είναι σαπούνι από μόνο του. Γιατί να βάλεις κι άλλο προϊόν από πάνω;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Ο κύβος εν τω μεταξύ είναι σαπούνι από μόνο του. Γιατί να βάλεις κι άλλο προϊόν από πάνω;

 

Το δοκίμασα αυτό που γράφεις, όντως δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου