Προς το περιεχόμενο

Με τι ξυρίζεστε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αν  ξυριζεσαι αμεσως μετά από ένα ξεστο ντουζ,  όλα τα γενιά μαλακώνουν.

Να πιάσουμε και τι χρησιμοποιούμε για το στερνό ή είναι off topic? 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Να πιάσουμε και τι χρησιμοποιούμε για το στερνό ή είναι off topic?

Εδώ ο cos μας πληροφόρησε ότι ξυρίζει τα κοχόνες του, στο στέρνο θα κολλήσουμε;

  • Χαχα 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Εδώ ο cos μας πληροφόρησε ότι ξυρίζει τα κοχόνες του, στο στέρνο θα κολλήσουμε;

Αυτά πάνε σετακι 😁

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Ο κύβος εν τω μεταξύ είναι σαπούνι από μόνο του. Γιατί να βάλεις κι άλλο προϊόν από πάνω;

Μέχρι τώρα ξυριζομουν ή μετά το ντους (κάτι που θεωρείται pre shave) ή πέρναγα ένα χέρι με σαπούνι προσώπου (το μπλε το eubos).

Έχω πάρει ήδη αλλά δεν έχω προλάβει να χρησιμοποιήσω το Phoenix Artisan - CUBE 2.0 Slick Scentless και νομίζω η απάντηση στο ερώτημα σου είναι  βασική διαφορά που έχει από τα άλλα 

"περιέχει ενεργό άνθρακα από μπαμπού, οπότε  παρέχει τα ίδια οφέλη, αλλά και βαθύ καθαρισμό κάνοντας ελαφριά απολέπιση  δέρματος".

Βέβαια θα επανέλθω μετά τη χρήση του.

 

.

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

"περιέχει ενεργό άνθρακα από μπαμπού, οπότε  παρέχει τα ίδια οφέλη, αλλά και βαθύ καθαρισμό κάνοντας ελαφριά απολέπιση  δέρματος".

Προς στιγμήν νόμιζα ότι διάβαζα cosmopolitan

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Προς στιγμήν νόμιζα ότι διάβαζα cosmopolitan

Μπρος τα κάλλη τι είν' ο πόνος (να σε κραζουν) 🤣

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Μέχρι τώρα ξυριζομουν ή μετά το ντους (κάτι που θεωρείται pre shave) ή πέρναγα ένα χέρι με σαπούνι προσώπου (το μπλε το eubos).

 

Μια που μιλάμε για pre και κατά πόσο είναι απαραίτητο, εγώ από περιέργεια έχω κάνει το εξής "πείραμα": Θέλοντας να μετρήσω την αποτελεσματικότητα των καλύτερων σαπουνιών μου σε συνθήκες μηδενικού pre-shave, ξυρίστηκα κάποιες μέρες χωρίς καμία προετοιμασία. Ούτε μπανιο, ούτε pre-shave, μόνο νερό στο πρόσωπο και μετά πινέλο-σαπούνι.

 

Το αποτέλεσμα ήταν eye opening. Ένα, άντε δύο έκαναν πραγματικά δουλειά.

 

Εδιτ: Και για να μη σας κρατάω σε αγωνία, τι artisan, τι εφτακόσιες χιλιάδες συστατικά, τι με ψήγματα πετρωμένης λάβας από τα ηφαίστεια της Ισλανδίας και νύχι σαρανταποδαρούσας, το μόνο που πέρασε τη δοκιμασία με flying colours είναι το παρακάτω αριστούργημα:

 

Mitchell's Wool Fat Shaving Soap Review - Tailor & Barber

Επεξεργασμένο από Jazzjoker
  • Χαχα 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

 

Μια που μιλάμε για pre και κατά πόσο είναι απαραίτητο, εγώ από περιέργεια έχω κάνει το εξής "πείραμα": Θέλοντας να μετρήσω την αποτελεσματικότητα των καλύτερων σαπουνιών μου σε συνθήκες μηδενικού pre-shave, ξυρίστηκα κάποιες μέρες χωρίς καμία προετοιμασία. Ούτε μπανιο, ούτε pre-shave, μόνο νερό στο πρόσωπο και μετά πινέλο-σαπούνι.

 

Το αποτέλεσμα ήταν eye opening. Ένα, άντε δύο έκαναν πραγματικά δουλειά.

 

Εδιτ: Και για να μη σας κρατάω σε αγωνία, τι artisan, τι εφτακόσιες χιλιάδες συστατικά, τι με ψήγματα πετρωμένης λάβας από τα ηφαίστεια της Ισλανδίας και νύχι σαρανταποδαρούσας, το μόνο που πέρασε τη δοκιμασία με flying colours είναι το παρακάτω αριστούργημα:

 

Mitchell's Wool Fat Shaving Soap Review - Tailor & Barber

Aυτο ειναι σαπουνι ξυρισματος.
Τι εννοεις?

Οτι το χρησιμοποιησες σαν pre ή οτι με αυτο ξυριζεσαι χωρις pre και ειναι σουπερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στα κάτω από τον αφαλό και πάνω από το γόνατο μόνο veet βάζω. Τα πόδια δεν τα πειράζω..θέλω να νιώθω τον άνεμο.

Στα πάνω (μασχάλη και γένια) ένας αφρός, ένα Gillette  διπλή λεπίδα και λίγο γαλάκτωμα καθαρισμού προσώπου. Πρέπει να το έχω το γαλάκτωμα από το 2008...

Επεξεργασμένο από Costas Siachamis

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

 ή οτι με αυτο ξυριζεσαι χωρις pre και ειναι σουπερ?

 

Αυτό. Ότι δηλαδή δε χρειάστηκε ούτε μπάνιο πριν ούτε pre-shave για να μαλακώσουν τα γένια. Κάνει όλη τη δουλειά μόνο του. Κανένα άλλο από τα (αρκετά) άλλα που έχω δεν έπιασε αυτή την απόδοση.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου