Προς το περιεχόμενο

Ο Google boss μιλάει για την καινοτομία.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρόβλέψιμη όσο και τα motivational speeches των εν λόγω κυρίων.

 

Ξέρεις, όταν κάποιος ελληνάρας αναγνώστης μας διαβάζει "προβλέψιμη", νομίζει ότι "α, μάλλον είπε κάτι που και εγώ έχω σκεφτεί". Να υπογραμμίσω ότι : καμιά σχέση!

Ξέρεις όταν κάποιος ελληνάρας αναγνώστης μας διαβάζει προβλέψιμη εννοεί αυτά που ακούει σε πολυεθνικές και εταιρείες συμβούλων εδώ και μια δεκαετία.

 

Ειδικά το entrepreneurship είναι η απόλυτη καραμέλα στις πασπαρτού συνταγές περί innovation and growth την οποία έχω βαρεθεί να ακούω.

 

Λυπάμαι που δεν έχουμε τις ίδιες παραστάσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για να καταλάβω κάτι. Το πράγμα πάει ως εξής: είναι καθίκια που ανέβηκαν πατώντας επί πτωμάτων --> τα λόγια τους είναι το λιγότερο ανήθικα + είναι υποκριτές --> τα λόγια τους είναι ψεύτικα + όλα είναι business --> τα λόγια τους είναι διαφήμιση ==> δεν πρέπει να τους ακούμε. Ωραία, το δέχομαι. Τότε ποιούς πρέπει να ακούσουμε γι' αυτά τα θέματα. Τους αυτάρεσκους κήνσορες θεωρητικολόγους ή μήπως τους γιαλαντζί επιτυχημένους της κακίας ώρας. Ποιανού τελικά τα λόγια έχουν αξία όταν πρόκειται για business και οικονομικά;

Δεν μίλησα ούτε για καθίκια, ούτε για καθάρματα. Αντίθετα. Είπα ότι that's life.

Όσο για το ποιους να ακούμε, η απάντηση είναι "δεν ξέρω". Απλώς θεωρώ ότι το να ακούς αυτούς τους ανθρώπους να λένε αυτά τα πράγματα είναι τόσο χρήσιμο όσο το να ακούς το κήρυγμα στην εκκλησία για το αγαπάτε αλλήλους.

 

Η Google δεν έχει πληρώσει ποτέ διαφήμιση. Με τέσσερα κεφαλαία γράμματα το "ποτέ". Οπότε έχεις λάθος αφετηρία για την εκτίμηση που κάνεις.

 

- Μα αφού σου λέω ότι η Google δεν έχει πληρώσει ποτέ διαφήμιση.

- Κι εσύ πού το ξέρεις; Ποιος σου το είπε;

- Ο Τrolley στο Noiz.

- Α εντάξει τότε.

 

;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Μα αφού σου λέω ότι η Google δεν έχει πληρώσει ποτέ διαφήμιση.

- Ποιος σου το είπε;

- Ο Τrolley στο Noiz.

- Α εντάξει τότε. ;)

 

- Μα αφού σου λέω ότι η Google πληρώνει για διαφήμιση.

- Ποιος σου το είπε;

- Ο RayDTutto στο Noiz.

- Α εντάξει τότε. ;)

 

Με μπερδέψατε :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά το entrepreneurship είναι η απόλυτη καραμέλα στις πασπαρτού συνταγές περί innovation and growth την οποία έχω βαρεθεί να ακούω.

Λυπάμαι που δεν έχουμε τις ίδιες παραστάσεις.

 

Εκεί που ήρθες σε επαφή με την "απόλυτη καραμέλα" δεν υπάρχει έργο-προς-επίδειξη ισοδύναμο του μεγέθους της καραμέλας. Ο άνθρωπος για τον οποίο συζητούμε, έχει να επιδείξει έργο. Ελπίζω ότι η διαφορά είναι κατανοητή.

 

- Μα αφού σου λέω ότι η Google δεν έχει πληρώσει ποτέ διαφήμιση.

- Ποιος σου το είπε;

- Ο Τrolley στο Noiz.

- Α εντάξει τότε. ;)

 

Φτου, απέτυχα να πείσω τον RayDTutto στο Noiz. Η καριέρα μου τελείωσε...  :)

Δεν ξέρεις καν για ποιο πράγμα μιλάς, έτσι δεν είναι...;

That's Life..

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου, απέτυχα να πείσω τον RayDTutto στο Noiz. Η καριέρα μου τελείωσε...  :)

Δεν ξέρεις καν για ποιο πράγμα μιλάς, έτσι δεν είναι...;

That's Life..

 

Ενώ... εσύ... ξέρεις... τι... κάνει... η... Google!!!!!!

 

:D :D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D :D

 

ΜΕΓΑΛΕΕΕΕ!!!!!!

 

- Μα αφού σου λέω ότι η Google πληρώνει για διαφήμιση.

- Ποιος σου το είπε;

- Ο RayDTutto στο Noiz.

- Α εντάξει τότε. ;)

 

Σου προτείνω να ξαναδιαβάσεις τι είπε ο RayDTutto:

 

Αλλά το να βγάζουμε συμπεράσματα από τέτοια PR events, όπως η εν λόγω συνέντευξη, η οποία πιθανόν να είναι και πληρωμένη "διαφήμιση", είναι τουλάχιστον αφελές.

 

Clear enough for ya??!!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που ήρθες σε επαφή με την "απόλυτη καραμέλα" δεν υπάρχει έργο-προς-επίδειξη ισοδύναμο του μεγέθους της καραμέλας. Ο άνθρωπος για τον οποίο συζητούμε, έχει να επιδείξει έργο. Ελπίζω ότι η διαφορά είναι κατανοητή.

Ξέρεις η παπαρολογική διάσταση μιας παπαρολογίας είναι παντελώς ανεξάρτητη από το κύρος αυτού που την εκφέρει.

 

Μια παπαρολογία είναι απλώς παπαρολογία.

 

Το να λες ότι είναι καλό να ενθαρρύνεται το entrepreneurship είναι το απόλυτο αυτονόητο και κάτι για το οποίο δεν υπάρχει καμία απολύτως συνταγή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ... εσύ... ξέρεις... τι... κάνει... η... Google!!!!!!

 

Ηρέμησε, δεν είσαι σε γήπεδο.

Όποτε θέλεις να μάθεις τι δουλειά κάνω, είσαι ευπρόσδεκτος για καφέ.

Μέχρι τότε, άκου λίγη μουσική.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τι συζητάμε ρε 'συ Ray; Αν είναι έτσι όσο δεν ξέρει ο trolley άλλο τόσο δεν ξέρεις εσύ, εγώ και ο γείτονας. Άρα τι ισχύει, το ένα ή το άλλο;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ... εσύ... ξέρεις... τι... κάνει... η... Google!!!!!!

 

Ηρέμησε, δεν είσαι σε γήπεδο.

Όποτε θέλεις να μάθεις τι δουλειά κάνω, είσαι ευπρόσδεκτος για καφέ.

Μέχρι τότε, άκου λίγη μουσική.

 

Ευχαριστώ αλλά όποια δουλειά και να κάνεις, δεν νομίζω ότι έχεις πρόσβαση στα κλιμάκια της Google που διαχειρίζονται τις εταιρικές σχέσεις της με κολοσσούς όπως το CNN.

 

Θα ριψοκινδυνεύσω μάλιστα την εκτίμηση ότι δεν έχεις πρόσβαση σε κανένα υψηλό κλιμάκιο μείζονος εταιρείας που διαχειρίζεται τέτοιου είδους παρουσίες / παρουσιάσεις σε media, αλλιώς θα ήξερες ότι τσιτάτα του στυλ "η Google δεν έχει πληρώσει ποτέ για διαφήμιση" είναι φράσεις για να τις πετάει το low και middle management σε αδαείς θαυμαστές.

 

Άρα τι συζητάμε ρε 'συ Ray; Αν είναι έτσι όσο δεν ξέρει ο trolley άλλο τόσο δεν ξέρεις εσύ, εγώ και ο γείτονας. Άρα τι ισχύει, το ένα ή το άλλο;

 

Εγώ λέω ότι είναι πιθανόν. Ο Trolley λέει ότι ξέρει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Trolley λέει ότι ξέρει.

 

Εγώ απλά ανέφερα ένα well-known-fact. Έχεις δει ποτέ διαφήμιση της Google; Όχι, δεν έχεις δει. Ο μόνος που φέρεται ΣΑ να ξέρει κάτι είσαι εσύ, αναφερόμενος σε "εταιρικές σχέσεις με κολοσσούς". Ενημέρωσέ μας. Πόσα πήραν στο CNN για να κάνουν τη συνέντευξη;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου