Προς το περιεχόμενο

Ελληνική αγορά για κλάμα..


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν μέρη συμφωνώ και εκεί είναι το παράδοξο που βρίσκω στην συμπεριφορά μας...

Θέλουμε

1)τιμές , υπηρεσίες επιστροφής,ποικιλία και στοκ  γερμανού με άμεση παράδοση

2)να δοκιμάζουμε τα όργανα, εξοπλισμό ενδελεχώς όποτε γουστάρουμε,

3)να είναι καλοσεταρισμένα με καινούριες χορδές γιατί αλλιως δεν καταλαβαίνεις όργανο,

4)Ευγένεια εξυπηρέτηση και γενικά να σκίζονται ακόμα και αν έχω πάει απλά να σκοτώσω το μισάωρο μου μέχρι να έρθει το νούμερο μου στην τράπεζα

5)να το πάρουμε και του κουτιού και αν όχι να μας κάνει σκόντο επειδή είναι βιτρίνας

 

μου φαίνονται λίγο αντικρουόμενα κάποια απο αυτά...

 

 

 

Δεν είναι αντικρουόμενα, είναι απλά από δύσκολο έως απίθανο να συντρέχουν όλα μαζί. Εάν ήμασταν στη Γερμανία ή την Αγγλία θα την είχαμε αυτή τη δυνατότητα. Από τη στιγμή που είμαστε στην Ελλάδα έχουμε να διαλέξουμε ανάμεσα στο e-shopping για καλύτερες τιμές και μεγαλύτερη ποικιλία (με τα όποια ρίσκα του) και στην πατροπαράδοτη επίσκεψη και αγορά από το κατάστημα. Κακά τα ψέμματα, ειδικά όσοι είμαστε λίγο μεγαλύτεροι έτσι μάθαμε να αγοράζουμε μουσικά όργανα. Η όλη διαδικασία της έρευνας αγοράς με τον κολλητό ήταν η ουσία, άσχετα με την τελική αγορά. Απλώς στο παρελθόν δεν υπήρχε η εναλλακτική του εξωτερικού.  

ΑΛΛΑ: Αυτό που δεν ανέχεται κανείς είναι να τον κοροϊδεύουν. Δεν μπορεί πχ να σου λέει ο πωλητής για έναν ενισχυτή αξίας 1000€ που έχει ανοιγοκλείσει 30 φορές τη μέρα, όπως είπε και κάποιος φίλος, ότι είναι καινούριος. Όχι αγαπητέ. Το κομμάτι είναι b-stock ή showroom model (όπως θέλετε πείτε το) και όλα τα μαγαζιά στον κόσμο το χρεώνουν περίπου 10% κάτω από την τιμή του καινούριου. Είναι δικαίωμά μου να απαιτήσω να αγοράσω έναν ενισχυτή που θα ανοιχτεί εκείνη την ώρα μπροστά μου και θα τεσταριστεί για το αν λειτουργεί. Ας πει ο καταστηματάρχης, ότι δεν τον έχει στοκ (πολύ λογικό πλέον λόγω συνθηκών) και ότι θα φέρει καινούριο με τη νέα παραγγελία. Ας πάρει το ρίσκο του για το αν θα με χάσει ή όχι από πελάτη. Ας προσαρμοστεί όμως στα δεδομένα της εποχής με άλλους τρόπους και ας υποκαταστήσει την έλλειψη ρευστού για παραγγελίες με την ευγένεια και τη σωστή καθοδήγηση στην κάθε αγορά. Η λογική του να σπρώξω ότι έχω στοκ γιατί αυτό που μου ζητάς και δεν το έχω τάχα δε σου κάνει ή δεν είναι για σένα και όλα αυτά, είναι για πιτσιρικάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

εσύ είσαι απαραίτητος...γιατί εκείνος δεν σκαμπάζει από αραβικές κλίμακες ;D ;D

Ενώ σκαμπάζει από Αραβικές γλώσσες, νομοθεσία, κλπ  ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ενώ σκαμπάζει από Αραβικές γλώσσες, νομοθεσία, κλπ  ;D ;D

Μια χαρά...

 

Ξέρεις τι ωραία που τρώω τα κεμπάπ? ;)

 

Τώρα, σόβαρα, οι Αραβικές χώρες δυτικού τύπου έχουν την απλή ιδέα: "έλα φέρε μας δουλειά και θα σε διευκολύνουμε ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ". Το ακριβώς αντίθετο απ'την Ελλάδα που σου λέει "Και δουλειά να μην έχεις, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ (αρχίδι που τολμάς και κάνεις δουλειές στην Ελλάδα)."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξέρεις τι ωραία που τρώω τα κεμπάπ? ;)

;D

 

Τώρα, σόβαρα, οι Αραβικές χώρες δυτικού τύπου έχουν την απλή ιδέα: "έλα φέρε μας δουλειά και θα σε διευκολύνουμε ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ". Το ακριβώς αντίθετο απ'την Ελλάδα που σου λέει "Και δουλειά να μην έχεις, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ (αρχίδι που τολμάς και κάνεις δουλειές στην Ελλάδα)."

+1000000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, σόβαρα, οι Αραβικές χώρες δυτικού τύπου...

Μην τους ζηλεύεις...σε 25 χρόνια...θα είμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ σαν και αυτούς!!! ;D ;)

http://www.gkourou.com/2014/02/150-25.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια χαρά...

 

Ξέρεις τι ωραία που τρώω τα κεμπάπ? ;)

 

Τώρα, σόβαρα, οι Αραβικές χώρες δυτικού τύπου έχουν την απλή ιδέα: "έλα φέρε μας δουλειά και θα σε διευκολύνουμε ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ". Το ακριβώς αντίθετο απ'την Ελλάδα που σου λέει "Και δουλειά να μην έχεις, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ  

 

Νομίζω ότι τώρα είναι ολοκληρωμένο   ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτον τον καιρο κοιταζω το συγκεκριμενο looper και ειμαι σε διλημμα απο που πρεπει να το παρω  ???  http://athensproaudio.gr/strings/fx-pedals/misc./digitech-jamman-solo-xt-en.html?gclid=CMbv1tLl6bwCFQ_HtAod-U4Asw   http://www.thomann.de/gr/digitech_jamman_solo_xt.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/1829041/Digitech-JamMan-Solo.html?from=catspan

 

σε κάποιο απο αυτά αν το δοκιμάσεις(πολύ χλωμό) και έχεις και εγγύησή και αλλαγή και διάφορα άλλα... ίσως να το σκεφτόσουνα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου