Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλήθεια αδερφέ θα σε χάλαγε ένα σοβαρό μη αποσπασματικό μάθημα σε υψηλή προτεραιότητα (αντί των θρησκευτικών ας πούμε ::)), που θα προετοίμαζε τα παιδιά από το δημοτικό ώστε να γίνουν κάποτε συνειδητοί κατά το δυνατόν γονείς?

έπειτα ένα ειδικό "τεστάκι" ψυχολογικής αξιολόγησης παράλληλα με αυτό για το σύνδρομο ντάουν ας πούμε?

 

Να με χάλαγε; Πες μου που υπογράφω.

 

τέλος πια νομίζεις είναι η ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορά μεταξύ της φυσικής τεκνοποίησης και της υιοθεσίας?

και γιατί οι κανόνες είναι (υπέρ του δέοντος) αυστηροί για την δεύτερη...μήπως επειδή (έστω και κατ επίφαση) έχει ο νομοθέτης ως προτεραιότητα το ανυπεράσπιστο παιδί? λέω και καμιά λαλακία να περνάει η ώρα...

 

Δεν έχω ιδέα. Ίσως επειδή στην υιοθεσία το παιδί το "δίνει" μια υπηρεσία και αφού μπορούν να κάνουν ελέγχους γιατί να μην τους κάνουν. Πιθανώς έτσι να καλύπτονται και νομικά σε περίπτωση που δημιουργηθεί το οποιοδήποτε πρόβλημα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λάκη, αν βάλεις άλλη μία το πολύ, εμάς τους παντρεμένους αρκετά χρόνια, μας έπιασες...μη σου πω σε πολλούς κάνεις και χάρη... ;D

Απλά κάθε καινούργια, θα δηλώνεται συμπληρώνοντας ηλεκτρονικά το ειδικό έντυπο Ε69.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρομά είναι αυτοί που στέλνουν τα παιδιά σχολείο. Αυτοί που τα στέλνουν στα φανάρια είναι γνωστοί και ως γύφτοι.

 Μην είσαι τόσο σίγουρος, αξιότιμε Mod. Το πρωί "σχολείο" για το επίδομα και το απόγευμα στην επαιτεία (για το βράδυ δεν λέω, γιατί θα γίνω κακός). Ο μικρός μου είναι 10 χρονών, τετάρτη δημοτικού και έχει συμμαθητές 13 και 14 (και ίσως 15) χρονών! Κάθε σπίτι γύφτων (με 15-20 μέλη, καταλαβαίνεις γιατί!), στην περιοχή μου, παίρνουν κάθε μήνα 1500 με 2000 EU επιδόματα.....   Edit: Το σχολικό επίδομα το παίρνουν μέχρι και την 3η Γυμνασίου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λάκη, αν βάλεις άλλη μία το πολύ, εμάς τους παντρεμένους αρκετά χρόνια, μας έπιασες...μη σου πω σε πολλούς κάνεις και χάρη... ;D

Με την ίδια γυναίκα Νίκο, θα έχει φοροαπαλλαγή. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μαθημα των θρησκευτικών μπορεί να παραμείνει ως ''Φιλοσοφία των θρησκειών''.

 

Η διαφορά μεταξύ τεκνοποίησης και υιοθεσίας είναι συναισθηματικής φύσης (τις πιο πολλές φορές δηλαδή) και ως εκ τούτου σημαντική. Αν δεν υπήρχε διαφορά (και ίσως γραφειοκρατία) όλοι θα υιοθετούσαν. Θα γλυτώνανε και τις καισαρικές καθώς και τα περιττά κιλά και ότι συνεπάγεται η γέννα και η κυοφορία. Plus θα κάνανε και κοινωνικό έργο κατά τη γνώμη μου.

 

Τώρα αν κατανοώ τη διαφορά αυτή...μάλλον όχι...αλλά υπάρχει nevertheless.

 

Περί διαπαιδαγώγησης...μεγάλη συζήτηση...ο γενικός μπούσουλας υπάρχει πάντως (με ψυχολογικά εκπαιδευτικά κριτήρια) και συμβαδίζει με τα τεκτενόμενα της εποχής. Αν αλλάξουν αυτά θα αλλάξει κι αυτή. Ας πούμε η ''σωστή'' απάντηση 50 χρόνια πριν στην ερώτηση που θέσαμε προηγουμένως μάλλον θα ήταν

 

''Παιδί μου αυτά δεν είναι φυσιολογικά πράγματα.Οι αντρες πρέπει να ντύνονται άντρες όχι γυναίκες (με έμφαση στο ΠΡΕΠΕΙ)'' ή κάτι παρόμοιο.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια γυναίκα Νίκο, θα έχει φοροαπαλλαγή.

Τι λες τώρα!!!!!!

Φόρος κατοχής και αποκλειστικής "εκμετάλευσης"!

Αν τώρα έχεις μόνο .... "ψιλή κυριότητα" ....

 

Άσε το Ε.Τ.ΓΥ. (Ενιαίο Τέλος Γυναικών) και το χαράτσι που θα έρχεται με κάποιον λογαριασμό.

 

Το σίγουρο είναι έξτρα φόρος στα προφυλακτικά.

Μην μαμάς και τζάμπα!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Οι αντρες πρέπει να ντύνονται άντρες όχι γυναίκες (με έμφαση στο ΠΡΕΠΕΙ)'' ή κάτι παρόμοιο.

 

 

 

 

 

Ανοίγεις θέματα υψηλής ραπτικής και hi-end fashion. ΔΕΝ έχω χρόνο τώρα. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απλά κάθε καινούργια, θα δηλώνεται συμπληρώνοντας ηλεκτρονικά το ειδικό έντυπο Ε69.

 

σοβαρέψουυυυ...

και μη βάζεις προσχώματα... στο τερμακτό την λες στην κυρά να σου κάτσει γιατί "το πληρώσαμε μη πάει χαμένο" και την έψησες... με το Ε69 96 μπινελίκια θα πάρεις...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλήθεια αδερφέ θα σε χάλαγε ένα σοβαρό μη αποσπασματικό μάθημα σε υψηλή προτεραιότητα (αντί των θρησκευτικών ας πούμε ::)), που θα προετοίμαζε τα παιδιά από το δημοτικό ώστε να γίνουν κάποτε συνειδητοί κατά το δυνατόν γονείς?

έπειτα ένα ειδικό "τεστάκι" ψυχολογικής αξιολόγησης παράλληλα με αυτό για το σύνδρομο ντάουν ας πούμε?

 

Στην επόμενη πανσέληνο, μπορώ να υπογράψω με το αίμα μου για αυτό. Επίσης ωραίο θα ήταν ένα μάθημα του στυλ "τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις μου ως πολίτης". Αλλά αυτά γίνονται στην δύση είπαμε, όχι ατο αυνανιστάν.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Με την ίδια γυναίκα Νίκο, θα έχει φοροαπαλλαγή. :P

 

μη με μπερδεύεις κι εσύ τώρα ρε...πάνω που πάω να βγάλω μια άκρη... :P

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου