Προς το περιεχόμενο

Ποια η διαφορά του SM 58 από το SM 57;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

τρία πουλά....τρία πουλάκιααααααααα κάθοονται... 8)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε...νταξει ρε παιδια...Μην του τα φορτώνουμε και ολα του ανθρώπου. Ειναι απαραδεκτο βέβαια να λες τέτοια μ%$&^$%α σε άνθρωπο -ειναι σαν προσβολή...- αλλα μην ξεχνάμε οτι συνήθως οι ηχολήπτες δεν έχουν τον εξοπλισμό. Εάν δηλαδη είχε τραβήξει 3 ώρες μανούρα για να πεισει τον ΡΑ-τζη να φέρει ένα SM57, φανταστελιτε τι θα ακουσε εαν του ζητησε και βάση...Τρέχα γύρευε τι άλλο θα ειχε ακούσει από τον καλαμπόρτζη που έφερε το PA -στην κυριολεξία καλαμπορτζης=καλαμπορωκ'ετσι. Δεν γνωρίζω το συγκεκριμενο περιστατικο, αλλα όλα τα περιστατικα έχουν δύο πλευρές...Καλο ειναι να ψαχνουμε και για τισ δυο, ε?

 

Μπορεί βέβαια καλλιστα ο καλαμπορτζης στην περίπτωση να ήταν ο ηχολήπτης, και να μην εχετε καθόλου αδικο που χώνετε... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συγκεκριμένη περίπτωση το συνεργείο ήχου ήταν του ηχολήπτη οπότε καταλαβαίνεις :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες να ρωτήσω και εγώ κάτι; Πρώτον, αυτά τα δύο μικρόφωνα είναι εξίσου διαθέσιμα ή το ένα έχει αντικατασταθεί από το άλλο στη σειρά της εταιρείας; Δεύτερον, πόσο κάνουν (καθότι πρόκειται να αγοράσω ένα μικρόφωνο σύντομα); Τρίτον, ποιος τα έχει (in Greece or elsewhere);

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω και εγώ κάτι; Πρώτον' date=' αυτά τα δύο μικρόφωνα είναι εξίσου διαθέσιμα ή το ένα έχει αντικατασταθεί από το άλλο στη σειρά της εταιρείας; Δεύτερον, πόσο κάνουν (καθότι πρόκειται να αγοράσω ένα μικρόφωνο σύντομα); Τρίτον, ποιος τα έχει (in Greece or elsewhere);[/quote']

 

Υπάρχουν και τα 2. Δεν έχει καταργηθεί κανένα.

 

Ο ελληνικός αντιπρόσωπος είναι ο Στόλλας. Προσωπικά όμως, θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να τα πάρεις από Γερμανία (από το γνωστό μαγαζί) γιατί τα δίνει σε μορφή πακέτου (bundle), με καλώδιο και stand σε φοβερή τιμή:

 

SM58 Bundle 1

 

SM58 Bundle 2

 

SM58 Bundle 3

 

SM57 Bundle

 

(Περιμένω αυτές τις μέρες την παραγγελία που έκανα και έχει μέσα και ένα SM57 ;) )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε velad. Με έχεις τριπάρει τώρα διότι σχεδίαζα να πάω για Γενάρη αλλά τώρα που τα είδε έχω αρχίσει και χλιμιντρίζω. Και εγώ το 57 γουστάρω, το 58 μου θυμίζει το μικρόφωνο με το οποίο έβγαζε λόγους ο γυμνασιάρχης μου (μπρρρ).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε velad.

Να 'σαι καλά coltoproeye ;)

 

Ρίξε μια ματιά και σε αυτά τα 2 αρθράκια:

http://www.tweakheadz.com/review_of_the_sm57.htm

http://www.mojopie.com/sm5758.html

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε velad. Με έχεις τριπάρει τώρα διότι σχεδίαζα να πάω για Γενάρη αλλά τώρα που τα είδε έχω αρχίσει και χλιμιντρίζω. Και εγώ το 57 γουστάρω' date=' το 58 μου θυμίζει το μικρόφωνο με το οποίο έβγαζε λόγους ο γυμνασιάρχης μου (μπρρρ).[/quote']

 

Εκτός απο τον γυμνασιάρχη σου έβγαζε λόγους και ο Jacker η Joplin o Bowie και γενικά σε όλα τα live αυτό χρησιμοποιούν για φωνές.

 

Τώρα βέβαια χρησιμοποιούν το ίδιο σε ασύρματο για μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων.Το 57αρι είναι περισσότερο για όργανα και να παίρνει τον ήχο απο την καμπίνα του ενισχυτή και να τον στέλνει στην κονσόλα.

 

Το ένα μικρόφωνο δεν αναιρεί το άλλο και τα δύο χρειάζονται.¶σε που πολλοί επειδή γουστάρουν το 58άρι γράφουν με αυτό φωνές στο στούντιο γιατί κάθεται καλύτερα στην φωνή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο τον γυμνασιάρχη σου έβγαζε λόγους και ο Jacker η Joplin o Bowie και γενικά σε όλα τα live αυτό χρησιμοποιούν για φωνές.

 

Ναι, ναι...respect προς το μικρόφωνο. Το σχόλιο αφορά την εξωτερική εμφάνιση και μόνο. Εσύ ποιο έχεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου