Προς το περιεχόμενο

Το Moderation και το Noiz - Παρακαλώ τη γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε ιχνηλάτη....να σε ρωτήσω κάτι πρακτικό και όχι θεωρητικόοο...

 

Πόσες φορές εχει γίνει καυγάς και τζέρτζελο λόγω post σου?

 

 

Πρακτικά σου λέω πως κάπου έγραψα έναν απολογισμό στα πόστ μου

επειδή με προκάλεσε ο ελάβντ, ο οποίος και είχε την άποψή σου.

Τελικά δεν είχε το θάρρος να ζητήσει συγνώμη.

 

Όταν πρωτομπήκα εδώ μέσα,

τα πήρα στο κρανίο αμέσως με τα κλείδωμα θέματος άλλου χρήστη,

και αρπάχτηκα με τον eye.

 

Και επειδή ισχύει το φαινόμενο:

«ο εχθρός του φίλου μου είναι και δικός μου εχθρός» κλπ,

τσακώθηκα με ένα σωρό άλλους (φίλους του)

με αποτέλεσμα όλοι να ξεσπάνε επάνω μου.

 

Τα ίδια αυτά πόστ που έθεσα εγώ,

αν τα είχε θέσει κάποιος άλλος

δεν θα είχαν την ίδια κακιά τύχη.

(Το έχουν πεί και άλλοι αυτό, όχι μόνον εγώ)

 

Και όλα αυτά τα χρεώνω στον eye.

 

Το άτομο είναι ακατάλληλο, πώς το λένε !

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορώ με τίποτα να κατανοήσω την άποψη πολλών που λένε ότι τραβάει το θέμα και ότι δεν έχει νόημα και άλλα τέτοια...

 

Όταν κάτι είναι ενοχλητικό για κάποιον έχει κάθε δικαίωμα να το εκφράσει και να το συζητήσει και να το τραβήξει όσο θέλει...

 

 

+1

 

Και ειλικρινά ΜΟΝΟ για αυτό, και όχι επειδή συμφωνείς με εμένα και στα υπόλοιπα.

 

Όλοι (οι κάπως παλιοί, έστω) λίγο ή πολύ έχουν πάρει μέρος σε "τσακωμούς" εδώ μέσα. Είναι ανθρώπινο. Απάντας, σου απαντούν, ξανα-απαντάς. Όντως είναι κουραστικό για κάποιον που απλώς παρακολουθεί (αλλά που, μην ξεχνάμε, πιθανότατα να συμμετείχε κάποτε σε άλλο "καυγά", οπότε ξέρει πως είναι να μπαίνεις στη λούπα αυτή). Για αυτό υπάρχουν τα threads, για να "μπαίνουμε" εκεί που θέλουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ixnilatis τον αδικείς τον eye, εγώ θυμάμαι ότι όταν γούσταρες φιλοσοφική κουβέντα και άλλοι σου την έπεφταν, εγώ κατάλαβα ότι ήταν με το μέρος σου και απλά προσεχτικός με τον υπόλοιπο κόσμο.

όσο για το αρκουδοφονιάς το είπε με αίσθηση χιούμορ - πείραγμα σε σχέση

με αυτά που έχεις πει για κυνήγι και για την ευαισθησία σου σε σχέση με τη φύση, δεν νομίζω ότι κατάλαβε κανείς ότι κυριολεκτούσε

μόνο εσύ το έλαβες για βρήσιμο και αρχισες τα χύμα λόγια....

 

*eye είσαι χρήσιμος στο forum και αν κάποιοι δεν σε γουστάρουν δεν σημαίνει ότι έτσι είναι όλος ο κόσμος του νοιζ, απλά πολλοί είναι αυτοί που

δεν γουσταρουν να βλέπουν τσακωμούς και δεν συμμετέχουν σε καβγάδες

δες το "κουράστηκα" του Ηλία καλά τα λέει

 

καλό είναι να έχουμε ελεύθερη κοινότητα στο νοιζ, αλλά όταν υπάρχουν προσβολές και επιθέση προσωπικού χαρακτήρα να το σταματάτε

αν και αυτό που με έχει πειράξει προσωπικά είναι ότι κάποιες φορές προσβάλουν και βρίζουν χύμα οι mods είναι μεγάλο λάθος και όπως λάθος είναι να αντιλαμβάνονται νέα μέλη, ότι υπάρχουν "κλίκες" που ότι μαλ###ια πουν δεν τρέχει μία και άλλοι όπως ο ixnilatis να τρώνε γερό κράξιμο.

 

yameth, οι mods oφείλουν να είναι πιο προσεκτικοί δες το παράδειγμα με τον maze και τις προσεκτικές!! απαντήσεις με λόγια και φατσούλες αμά αρχίσουμε και μιλάμε όλοι έτσι θα γίνετε ένας χαμός εδω μέσα από επίδειξει μαγκιάς κλανιάς και κόντρα παξιμάδι, κάποιες φορές επιβάλετε να συμορφώνεις και τους mods για τους χειρισμούς τους και άδικο να έχει κάποιο μέλος, δεν είναι τρόποι αυτοί.

*ξέρω ότι και δεν είναι και το πιο εύκολο να διαχειρίζεσαι μια κοινότητα

αλλά το νόιζ το αγαπάνε και τα μέλη :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν για να μην πηδήξω από κανα μπαλκόνι (και είναι και ισόγειο το γραφείο μου) ας βάλουμε λίγο τα πράγματα στην θέση τους για το Ps1...

(τουλάχιστον από την πλευρά της ταπεινής μου γνώμης...)

 

Στην αμαρτωλή ιστορία του hi end οι "προφήτες" είναι συχνή κατάσταση..

Έχω χριστεί κι εγώ όταν κάποτε ανακάλυψα τον τελικό behringer 1500 και στην αρχή με κράξανε όταν τον πρότεινα αλλά μετά έκανα πολλούς "φτωχούς" ευτυχισμένους...

Διαμαντάκι για τα λεφτά του...μέχρι εκεί όμως...δεν θα τον συγκρίνω και με έναν Mark levinson...μην τρελλαθούμε κι όλας...Δεν θα ανακράξω ότι η γη είναι στρογγυλλή...με πρόλαβε άλλος...και η άσπρη ρόμπα δεν μου πάει...

 

Όταν πριν πολλά χρόνια βγήκαν στη φόρα οι μονόμπιτοι converters, έγινε πολύ ντόρος και όντως έπαιζαν καλά βοηθώντας φθηνά μηχανάκια να αναπαράγουν αξιοπρεπώς την μουσική υπερκεράζοντας τα κρατούντα...

δεν αμφιβάλω ότι το ps1 (για τα λεφτά του πάντα) παίζει καλά...

Αλλά αν ακούσω έναν σχετικό με το άθλημα να λέει ότι πέταξε το Wadia του

για να παίζει με ps1, μάλλον θα τον στείλω για ακουόγραμα...

καλή η υποκειμενικότητα της κρίσης αλλά υπάρχουν και αντικειμενικά όρια...

 

Και επειδή πάντα προσπαθώ να στηρίζω αυτά που λέω με προσωπικές εμπειρίες καταθέτω την παρακάτω...

Κάποτε φιλοξενήθηκα για λίγο στην αδερφή μου...ο ανηψιός μου άκουγε με το ps1 του πάνω σε έναν παλιό luxman που του είχα χαρίσει με κάποια ταπεινά kef ως ηχεία...μετά από δύο τρεις μέρες πήγα ένα marantz 63 από το studio γιατί δεν μπορούσα να κουβαλάω από το σπίτι τα τερατάκια μου για μια βδομάδα που θά μενα...και καλώς έπραξα αποδυκνείοντας στον εαυτό μου ότι η προκατάληψη μου για την παιχνιδομηχανή είχε βάση...

ακόμα και σε αυτό το σύστημα, το όχι ακριβό (και σίγουρα όχι hi end) cd 63 καθάρισε το τοπίο...

τι να πω λοιπόν...ότι άμα το συνδέσω (το Ps1) στoν mf και στα spendor μου θα ανακαλύψω τον τροχό???

Κανένας δεν ακούει το ίδιο και έχω ξαναπεί ότι πολύ συχνά κάποιοι "μεταφράζουν" το "στρογγυλό" και την "βρωμιά" ενός φθηνού a\d conωertor σε "όγκο"...όπως και την "μπασαδούρα" χωρίς έλεγχο κάποιων φθηνών ηχείων σε "σεισμό"...

Περί ορέξεως.........αλλά και ψυχραιμία στην αναγωγή του άκρως ενδιαφέροντος alfasoud σε ferrari...

οι σταχτοπούτες υπήρξαν μόνο στα παραμύθια...κι αν έχει ξεμείνει καμμιά πουθενά, δυστυχώς μας τελειώσανε οι νεράιδες...παν μέτρο άριστο...

 

ΥΓ. Στην διαμάχη των δύο δεν πήρα μέρος γιατί τους συμπαθώ αμφότερους και από ένα σημείο και μετά θεωρω ότι ξέφυγε (σίγουρα τα νευρα είναι αποτυχημένος σύμβουλος) κάτω από το επίπεδο που μου έχουν αποδείξει ότι έχουν...

Και ματα λέω...μήπως παίρνουμε κάποια πράγματα πιο σοβαρά από τι είναι??? έχω και τον πόνο μου που δεν μ΄αγαπά ο antouan... :cry:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ματα λέω...μήπως παίρνουμε κάποια πράγματα πιο σοβαρά από τι είναι??? έχω και τον πόνο μου που δεν μ΄αγαπά ο antouan... :cry:

 

Mαταρες μου...........Το ξερεις οτι παντα σε αγαπω...........και κατι σου εχω υποσχεθει...Δεν το ξεχνω.....Απλα το τελευταιο διαστημα μπαινοβγαινω στα ψυχιατρεια(μην χαιρεστε μερικοι δεν τρελαθηκα....ακομη)

 

Παντως τοσους τρελους...οσους συναντησα εδω μεσα...δεν εχω ξαναματαβρει..................Η Θεραπεια μας χρηζει ιδιατερης προσοχης και προσεγμενης διαγνωσης.....

 

Ελα ηρεμηστε ολοι..............Αιντε...Μην αρχισω να συνταγογραφω.... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαγριωμένος καταναλωτής τρέχει να επιστρέψει το άρτι αγορασθέν πλεηστεσιόν του, λόγω της απαράδεκτα κακής ποιότητας ήχου που προσέφερε στο ηχοσύστημά του...

 

 

755739_b.jpg

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pastelius: η τσιχλίτσα περί ξερολισμού' date=' αναμασάται από άτομα που πάσχουν βασικά από κόμπλεξ κατωτερότητας. Δεν σου ταιριάζει, φτύστην! :wink:[/quote']

ΒΑΣΙΚΑ κ. abraxas δεν υπαρχεις.Το μονο κομπλεξ (ή τα) το εχεις εσυ. :D

:twisted: Ποιο ξερολισμο? :?: :?: :?: :?: :?: Τι λες? :?: :?: :?: :?: :?:

Anyway οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tdpri.com

 

 

προτεινω να περασουμε ολοι μας μερικες ωρες αναγνωσης σε αυτο το site και οταν καταλαβουμε πως πρεπει να ειναι ενα μουσικο forum, τοτε να ξαναγρψουμε στο αμοιρο το noiz...

 

 

ΕΛΕΟΣ

 

 

υ.γ. δεν αναφερομαι σε κανενα συγκεκριμενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω κι εγω μια μπλουζα τελεΚαστερ! :lol:

Παρεπιπτοντως,πληροφοριακα παιδια,το ps 1 πολλοι

γνωστοι μου στο γυμνασιο το χρησιμοποιουσαν για να φτιαχνουν

"ηλεκτρονικα"(=psychedelic) κομματια.Αρκετες φορες που το ειχα

ακουσει σε TV,εδινε αρκετα καλα και σε πολλες συχνοτητες.Αν δεν

κανω λαθος υπηρχε ενα (αρχαιο) προγραμματακι που μπορουσες να

φτιαξεις μουσικη.5-6 φορες που το χα ακουσει σε ηχεια(της πλακας)

μεν,ηταν υπεραρκετο για να παιζεις ISS PRO,Crash bandicoot,alone

in the dark KAI να κανεις και τον dj...Χι χι χι :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΣΙΚΑ κ. abraxas δεν υπαρχεις.Το μονο κομπλεξ (ή τα) το εχεις εσυ. :D

:twisted: Ποιο ξερολισμο? :?: :?: :?: :?: :?: Τι λες? :?: :?: :?: :?: :?:

Anyway οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω :wink:

 

:lol: :lol: :lol:

Βλέπω ότι, τώρα που λείπει... ο γάτος (όντας στο χακί) άρχισες πάλι να βγάζεις γλώσσα... :lol: :lol: :lol:

 

Ξαναδιάβασε πάλι το post μου μικρέ ανόητε... κι'άσε τις μυγούλες στην ησυχία τους. Για καλό, και φιλικά, στο έγραψα.

 

Φιλάκια κι'όνειρα γλυκά. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου