Προς το περιεχόμενο

Το Moderation και το Noiz - Παρακαλώ τη γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιάνει' date=' πιάνει... Ένας λοιπόν. ¶ντε πάμε για τον δεύτερο.[/quote']

 

Έτσι από περιέργεια... το θεωρείς πολύ ώριμο αυτό που κάνεις τώρα; :roll:

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

 

http://www.methe-family.de/cd.htm

 

Είχα βρει τόοοοτε και διάφορα θέματα σε φόρουμ... δυστυχώς... γιαπωνέζικα :P

 

Και εν'πάσει περιπτώσει, κάνουμε δημοψήφισμα; Αυτό μου θυμίζει το ανέκδοτο με τη Ferrari, 'ρε φιλαράκι, βγήκαν καλά αυτά τα αυτοκίνητα, γιατί δεν έχω δει πολλά να κυκλοφορούν' :roll:

 

Προς θεού δεν συγκρίνω PS1 με Ferrari παρά μόνο με την έννοια της 'εξωτικότητας' ή του ασυνήθιστου, μην πιαστείς από τα λόγια μου πάλι.

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να πει κάποιος 'εντάξει ρε παιδιά, δεν το είχα ψάξει τόσο το ζήτημα, ίσως να υπάρχει και κάτι σωστό σ'αυτούς τους ισχυρισμούς'.

 

Συγνώμη αλλά αυτά τα 'πόσοι έχετε κάνει την πατέντα με το playstation' είναι εντελώς παιδαριώδη.

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνώμη αλλά αυτά τα 'πόσοι έχετε κάνει την πατέντα με το playstation' είναι εντελώς παιδαριώδη.

 

Εϊσαι ο δεύτερος δηλαδή;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλα παιδαριώδη:

 

There is absolutely zero credibility to any listening test not done under double-blind conditions. These people are no different. It's BS. The PS1 is a below-average CD player.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλη μία "ψύχραιμη", μακρύα από το στυλ μου, απάντηση σε κάποιον που υποστήριζε ότι το PS1 είναι high-end συσκευή:

 

"Even if the audio stage was the most outstanding piece of DAC design in a cheap package, aren't these the same Playstations that need to be flipped upside down, just to hopefully read discs?"

 

Και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι!!

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow! καλα το πας.. :lol: :lol: 8) :wink:

 

Εσύ φταις αν θες να ξέρεις. Επειδή σε αγαπάω, το πήρα προσωπικά ότι είπανε τόσα που κατέληξες να με βρίσεις ακόμη και εσύ. :cry:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κλασσική τακτική... so predictable.

 

Σ'αυτό το σημείο είμαι σίγουρος ότι το κάνεις επίτηδες, (με την ανοχή του yameth? όντας στο απυρόβλητο?), ίσα ίσα για να γ@μήσεις τη συζήτηση.

 

Συγνώμη, αλλά εγώ τουλάχιστον δεν θα σε ακολουθήσω.

 

Ανάβω τσιγάρο και κάθομαι να παρακολουθήσω την κωμωδία. :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow! καλα το πας.. :lol: :lol: 8) :wink:

 

Εσύ φταις αν θες να ξέρεις. Επειδή σε αγαπάω' date=' το πήρα προσωπικά ότι είπανε τόσα που κατέληξες να με βρίσεις ακόμη και εσύ. :cry:[/quote']

 

μα επειδη σε αγαπαω και εγω εγραψα τα θετικα σου αλλα και τα αρνητικα σου.. :)

ειμαι ειλικρινεις μαζι σου και δεν θελω να με παρεξηγησεις γιαυτο..εγω οτι εχω να πω το λεω στα ισα..διαφωνεις οτι οι εκφρασεις σου που παραθεσε ο apos ηταν λιγο ερειστικες σαν..mod? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε και αυτό Apos:

 

The PS1 has a totally ordinary and obsolete 1-bit delta-sigma converter with switched capacitor low-pass analog filter and unbalanced voltage output. You're likely to get better sound out of an iPod (which uses the same architecture and even the same manufacturer's chips' date=' but is battery powered.)[/quote']

 

 

Πάρε κι αυτό eye:

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5894&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

 

Αν βάλεις λίγο τα κόμπλεξ σου στην άκρη, προσπάθησε να καταλάβεις αυτό που σου λέω. Δεν δηλώνω γνώστης τεχνικών ζητημάτων. Γι'αυτό και δεν πήρα θέση στο thread εκείνο. Η συμπεριφορά σου ήταν το θέμα (για μένα). Ήσουν εριστικός σε ένα μέλος με αφορμή κάτι που ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ότι δεν ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Η απόδειξη είναι ότι υπάρχουν απόψεις που το στηρίζουν. Δεν λέω ότι είναι σωστές, όμως του δίνουν ένα "πάτημα" για να στηρίξει τις -από την ΕΜΠΕΙΡΙΑ του- απόψεις που έχει. Όλα αυτά που παραθέτεις, είναι εύκολο να βρεθούν στο google κατόπιν εορτής, αφού σε κάθε άποψη υπάρχει ο αντίλογος. Δεν κατάλαβα, τι μας απέδειξες τώρα?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο θα τραβήξεις μια κουβέντα αρνούμενος να σκεφτείς ότι ΙΣΩΣ έσφαλες σε θέμα συμπεριφοράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου