Προς το περιεχόμενο

Το Moderation και το Noiz - Παρακαλώ τη γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Για να καταλάβω κι εγώ το νόημα αυτής της συζήτησης...

Αποφάσισαν 2-3 να σταυρώσουν τον Wow!?

Και τσοντάρουμε καθε τόσο ότι θυμόμαστε τα τελευταία 2 χρόνια?

Αν ναι, λίγα είναι!

 

Στο συγκεκριμμένο θέμα που αναφέρεστε (αλλά και ξεκίνησε η φαγωμάρα όπως τότε) τυχαίνει και είχα την ίδια άποψη με του Wow!.

 

Το ότι δεν μπορούμε να είμαστε πάντα τέλειοι στις διατυπώσεις μας είναι δεδομένο καθώς είμαστε ΚΑΙ άνθρωποι!

 

'Οποιος γράφει περισσότερο, εκτίθεται περισσότερο και άρα μπορεί να πέσει σε λάθος διατύπωση πιό συχνά. Και ο eye μπορεί να υπέπεσε σε κάτι τέτοιο στις παραπάνω περιπτώσεις, που είναι λιγότερες από τα δάκτυλα ένος χεριου...

 

Τι περιμένετε να γίνει δηλαδή;

 

Ο άνθρωπος χαίρει της εκτίμησης της σιωπηλής πλειοψηφείας αλλλά και της δικής μου.

 

Self moderation rules! Aλλά για την ώρα, someone has to do the dirty job, και αυτοί είναι οι modulators.

 

Βασική αρχή του forum: Σταματήστε τις προσωπικές επιθέσεις!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετά από ένα ημίωρο αναμονής' date=' και αφού αποδείχτηκε (είδες Apos, μαθαίνω και εγώ σιγα-σιγά) ότι μόνο ο janick έχει χρησιμοποιήσει το PS1 σαν audio συσκευή (από τους παρευρισκόμενους), περιμένω την απόφασή του.

 

Αν πει ότι το PS1 είναι high-end συσκευή, θα αποχωρήσω από το φόρουμ. Αν όχι, θα κρατήσω το cd μου και θα περιμένω τον ερχομό του μεσσία.[/quote']

 

Τώρα μάλλον πλάκα μας κάνεις :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα' date=' τι μας απέδειξες τώρα?[/quote']

 

Μας; (χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα).

 

Που είναι το αστείο?

 

 

 

 

Εσύ' date=' κάποια στιγμή κοίτα να αποφασίσεις αν τελικά ο Σπύρος είχε πρόβλημα έκφρασης ή όχι και μετά θα σου πω και εγώ αν έσφαλα.[/quote']

 

ΦΟΒΕΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ........ Πόσο χρόνων είπαμε ότι είσαι?

 

Λυπάμαι μόνο που κλείδωσα το thread εχθές' date=' διότι ακόμη δεν έχεις απαντήσει σε αυτά που σου έγραφα. [/quote']

 

Ναι, όμως το κλείδωσες... Έσυ το έκανες, όχι εγώ... Λυπάμαι που λυπάσαι.

 

Μετά από ένα ημίωρο αναμονής' date=' και αφού αποδείχτηκε (είδες Apos, μαθαίνω και εγώ σιγα-σιγά) ότι μόνο ο janick έχει χρησιμοποιήσει το PS1 σαν audio συσκευή (από τους παρευρισκόμενους), περιμένω την απόφασή του.[/quote']

 

Ευχαριστούμε όλοι τον eye που έδωσε μισή ώρα στο κοινό να ψηφίσει....

 

Και για να τελειώνουμε. Μια κουβέντα μ'ένα τύπο που έχει προ-αποφασίσει να μην παραδεχθεί ΠΟΤΕ (και σε άλλα thread) ότι είναι λάθος, δεν βγάζεις άκρη. Γνώμη μου, πάντα, μπορεί να έχω λάθος, όμως εκφράζω τον εαυτό μου και μόνο.

 

Δεν έχω διάθεση να ασχοληθώ άλλο. Μπορείς να γράψεις ό, τι θες παρακάτω, απλώς μην περιμένεις απάντηση, δεν σκοπεύω να αχοληθώ ξανά με κάποιον που για μένα δεν το αξίζει.

 

Καλή συνέχεια στην παράθεση στοιχείων. Είσαι αλάνθαστος. Είσαι ο υπερασπιστής του noiz.

 

 

 

Τώρα μπορείς να συνεχίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apos αν δεχθούμε ότι έχεις δίκιο αυτόματα είναι λάθος όχι μόνο ο Wow! αλλά όλη η ομάδα του noiz.Λάθος δηλαδή και ο yameth που επέλεξε έναν στενόμυαλο για mod.Ίσως λάθος και οι άλλοι 2 mods.

 

Εμένα δε μου κάθεται καλά αυτό.Προφανώς δε μαζευτήκανε 5 άτομα να κάνουν "φασισμό" σε ένα forum. Τώρα όσο αφορά τα θέματα συμπεριφοράς θα συμφωνήσω με ότι έχει πει ο Takis αλλά προφανώς δεν σηκώθηκε ο eye μια μέρα και είπε "Σήμερα είναι μια καλή μέρα να κλειδώσω μερικά θέματα".Προφανώς δέχθηκε κάποιο ερέθισμα.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ (πριν λίγα ποστ) κάποιος είπε τον Superfunk φασίστα' date=' και αντίς εσείς οι κιθαρίστες (που ξέρεις Τάκη τι έχει κάνει ο Superfunk για τους κιθαρίστες του noiz) να τον βάλετε στη θέση του, το περάσανε στο ντούκου.[/quote']

 

εχεις δικιο αλλα ξερεις ποσο χρονων ειναι ο maze? :wink:

πραγματικα μου φανηκε τοσο γελοιο και ασχετο αυτο που ειπε που δεν μου ηρθε να του πω τιποτα..

 

 

Ελα ρε και το εχασα..... :roll: :lol:

Δεν επρεπε να το κανετε edit.... :lol:

Τι να πει κανεις.... συνηθισμενα τα βουνα απο τα χιονια...και τους..."δημοκρατες" :twisted: (αληθεια τι βολικη που ειναι η ανωνυμια του ιντερνετ ....ολο μαγκια ,κλανια & αποστημα.... :evil: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δε μαζευτήκανε 5 άτομα να κάνουν "φασισμό" σε ένα forum.

 

Προφανώς! Μα ουδέποτε εξέφρασα κακή άποψη για το noiz' date=' πόσο μάλλον για τους mods! O eye είναι "δομικό στοιχείο" του φόρουμ, αλλά δεν το εκφράζει, τον εαυτό του εκφράζει, άρα το όποιο μου πρόβλημα δεν έχει να κάνει με το noiz.

 

Apos αν δεχθούμε ότι έχεις δίκιο αυτόματα είναι λάθος όχι μόνο ο Wow! αλλά όλη η ομάδα του noiz.Λάθος δηλαδή και ο yameth που επέλεξε έναν στενόμυαλο για mod.Ίσως λάθος και οι άλλοι 2 mods.

 

(άλλοι 3 είναι οι mods! :lol: :lol: :lol: )

Καταρχάς, δεν τον χαρακτήρισα στενόμυαλο, αλλά αλλιώς... Και αλίμονο, δεν είμαι δα και τόσο εγωκεντρικός για να απαιτώ να δέχονται οι άλλοι τη γνώμη μου ως σωστή. Ούτε ποτέ θα αξίωνα την αντικατάστασή του, αυτό δεν με αφορά.

 

 

αλλά προφανώς δεν σηκώθηκε ο eye μια μέρα και είπε "Σήμερα είναι μια καλή μέρα να κλειδώσω μερικά θέματα".Προφανώς δέχθηκε κάποιο ερέθισμα.

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Το πρόβλημα είναι ποιο ερέθισμα... Αν πας στο εν λόγω thread και διαβάσεις τη στιχομυθία, ίσως να μπορέσεις να το εξηγήσεις, εγώ πάλι, με την απορία έχω μείνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω κι εγώ το νόημα αυτής της συζήτησης...

Αποφάσισαν 2-3 να σταυρώσουν τον Wow!?

Και τσοντάρουμε καθε τόσο ότι θυμόμαστε τα τελευταία 2 χρόνια?

Αν ναι' date=' λίγα είναι!

 

Στο συγκεκριμμένο θέμα που αναφέρεστε (αλλά και ξεκίνησε η φαγωμάρα όπως τότε) τυχαίνει και είχα την ίδια άποψη με του Wow!.

 

Το ότι δεν μπορούμε να είμαστε πάντα τέλειοι στις διατυπώσεις μας είναι δεδομένο καθώς είμαστε ΚΑΙ άνθρωποι!

 

'Οποιος γράφει περισσότερο, εκτίθεται περισσότερο και άρα μπορεί να πέσει σε λάθος διατύπωση πιό συχνά. Και ο eye μπορεί να υπέπεσε σε κάτι τέτοιο στις παραπάνω περιπτώσεις, που είναι λιγότερες από τα δάκτυλα ένος χεριου...

 

Τι περιμένετε να γίνει δηλαδή;

 

Ο άνθρωπος χαίρει της εκτίμησης της σιωπηλής πλειοψηφείας αλλλά και της δικής μου.

 

Self moderation rules! Aλλά για την ώρα, someone has to do the dirty job, και αυτοί είναι οι modulators.

 

Βασική αρχή του forum: Σταματήστε τις προσωπικές επιθέσεις![/quote']

 

 

Το «σταύρωμα» εδώ μέσα είναι συνηθισμένη κατάσταση.

Τα ίδια άτομα που γράφουν εδώ, γράφουν και σε άλλα φόρουμς.

Τέτοια φαγωμάρα όμως μόνον εδώ μέσα γίνεται.

 

Και θα πω την γνώμη μου με θάρρος και δίχως στρουθοκαμηλισμούς.

 

Όταν ο eye protocol παύσει να είναι mod το Noiz θα ανασάνει.

Το άτομο αυτό, ρίχνει διαρκώς λάδι στην φωτιά.

Γουστάρει καυγά.

 

Για ποιο λόγο με αποκάλεσε «αρκουδοφονιά»,

και για ποιο λόγο είχε πεί: «αλλά όχι για ένα άτομο σαν τον Ιχνηλάτη»

Δηλαδή τι άτομο είναι ο Ιχνηλάτης; Αυτός θα με χαρακτηρίσει;

 

Για αυτό λοιπόν μου προκαλεί αποστροφή,

και βλέπεις πως δεν είμαι ο μόνος.

Το να είναι προκλητικό κάποιο μέλος δεν είναι καλό,

αλλά το να είναι προκλητικός κάποιος mod είναι απαράδεκτο

και πρόβλημα του φόρουμ.

Πρόσεξε να δείς πως εδώ μέσα οι εντάσεις κατά 90%

έχουν να κάνουν με τους mod και συγκεκριμένα με τον eye.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ιχνηλάτη....να σε ρωτήσω κάτι πρακτικό και όχι θεωρητικόοο...

 

Πόσες φορές εχει γίνει καυγάς και τζέρτζελο λόγω post σου?

 

Το γεγονός ότι ένας mod είναι mod...αποδεικνύει ότι χαίρει της εμπιστοσύνης του yameth...και ότι σίγουρα ο administratορας του sitε τον έχει σε αυτη τη θέση για να κάνει την "ζωή του Noiz" καλύτερη...

 

Ρε άντε πιάστε τις κιθαρίτσες τα πληκτράκια σας, τα μικροφωνάκια και τα κουρδισμένα ξύλα σας...(no offence :lol: ) και ξεσπάστε...τι σας φταίνε οι εκτος του χωρού...:lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θα ενδιαφέρει και κανέναν...(εδώ δεν ενδιαφέρει και ιδιαίτερα η γνώμη μελών που συμμετέχουν ενεργά στο φόρουμ...)αλλά ακριβώς επειδή αυτό είναι που μου "την δίνει"λίγο σε όλα αυτά που διάβασα...θα πω την γνώμη μου...

 

Έτσι γιατί είμαι άσχετη...και στην κουβέντα και στον τσακωμό και στο φόρουμ γενικότερα(επειδή δεν συμμετέχω όχι επειδή δεν παρακολουθώ...)ΑΛΛΑ αυτό δεν μου στερεί το δικαίωμα να πω ΚΑΙ εγώ αυτό που θέλω και ας είναι η μεγαλύτερη κοτσάνα που έχετε ακούσει...

 

Από αυτό και μόνο θα καταλάβατε τι θέλω να πω...

 

Δεν μπορώ με τίποτα να κατανοήσω την άποψη πολλών που λένε ότι τραβάει το θέμα και ότι δεν έχει νόημα και άλλα τέτοια...

 

Όταν κάτι είναι ενοχλητικό για κάποιον έχει κάθε δικαίωμα να το εκφράσει και να το συζητήσει και να το τραβήξει όσο θέλει...

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον abraxas και τον apos (και στις αρχικές τους απόψεις και στις τελευταίες απαντήσεις τους-τις ίδιες απορίες έχω και εγώ από αυτά που διάβασα και θα είχα τις ίδιες ενστάσεις...)και γουστάρω που λένε την γνώμη τους παρά τα ειρωνικά(και άστοχα πολλές φορές-κατ'εμέ...)σχόλια που δέχονται...

 

Δεν έχει κανένα νόημα που το λέω...απλά θέλω να το πώ...

 

Γιανα δω αν θα βρεθεί κάποιος να "κράξει"και εμένα που έγραψα την γνώμη μου...

 

 

ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ... :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου