Προς το περιεχόμενο

απορία σε mac mini και cubase


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε randy_rhoads άμα σου πω ότι δεν εχω καταλάβει ποιο είναι ακριβώς το θεμα σου δεν θα είναι ψέμα. Θες το cubase 5 να έχεις? θες το 7,5? έχεις αγοράσει κάποιο και έχεις πρόβλημα στο install? δεν θες να αγοράσεις cdιερα (30 euro) ?

Σε αυτά που κατάλαβα

1ον το cubase είναι και 32 και 64 bit άρα δεν έχεις κανένα πρόβλημα να στηθεί στο mac σου που είναι 64bit. 

2ον αν έχεις στήσει το cubase 64 bit και έχεις vst που είναι μόνο 32bit πχ το sylenth τότε και αυτό λύνεται με ενα απλο προγραμματακι που το βρίσκεις στο internet ονομάζεται jBridgeM η αξία του είναι περίπου 10-15 euro

3ον αν δοκίμασες το logic pro 64 bit και σου άρεσε και έχεις vst που ειναι μόνο 32bit πχ το sylenth τότε και αυτό λύνεται με το jBridgeM.

4ον δεν μπορώ να σου προτείνω για άλλο daw. Τα daw είναι προσωπική επιλογή και χρήση. Εγώ πχ παράτησα το cubase για χάρη του Live και αν έχασα 2 μήνες χαλαλι του δεν το μετάνιωσα ποτε. (προς θεού δεν προτείνω το Live, απλα λεω ποιο χρησιμοποιώ εγώ αυτον τον καιρό)

5ον το ToonTrack - Superior Drummer παίζει και αυτό και 32 και 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου