Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush - Another life


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο Λακης το θετει καθαρα..ιδεολογικα:$$$$$$$ ;D ;D ;D

Κι ας μην εχουμε τετοιες επιδιωξεις.. ;)

Προσφέρομαι κι εγώ για εθελοντική εργασία προώθησης του cd, αν μου δίνετε 1.500 € τον μήνα. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσφέρομαι κι εγώ για εθελοντική εργασία προώθησης του cd, αν μου δίνετε 1.500 € τον μήνα. ;D ;D ;D ;D

 

Δε βγαινουμε φιλος.

Μαζευουμε λεφτα να στειλουμε  τον ντραμερ στην  Αιδηψο γιατι εχει τα ρευματικα του... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άν

θα θυμάται το κοινό Ένα τραγούδι απ' τους 10 δίσκους

 

έχουμε λύσει το πρόβλημά μας.

One hit wonder λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σταύρο τον θαυμάζω γιατι παιζει πολύ πειστικά αυτό που παιζει και γουστάρει. Ξέρω κλισέ... αλλα το βλέπω διαφορετικα γιατι βαριέμαι το ροκ κανει κατι που συνηθως βαριέμαι να μην ακούγεται βαρετο (βασικα να ακούγεται ωραιο) ενώ ταυτόχρονα ακολουθει πολυ κλασσικές "συνταγες". Αυτό είναι ανεκτίμητα σημαντικο.

 

 

Αλλά αν είναι να βγάζουμε κάθε "μπούρδα" προς τα έξω, τι όνομα θα κάνουμε και τι θα θυμάται το κοινό; Ένα τραγούδι απ' τους 10 δίσκους;

 

Γιατι απειρες φορές το προσωπικο μας "μουσικο" κριτηριο δεν ταυτιζεται καθόλου μα καθόλου με αυτό του κοινου. Αυτό που λεω δεν σημαινει γραφω ότι παπαριά μου κατεβει οσο πιο προχειρα γινεται και την βγαζω... (θελω να πιστεύω ότι είναι σαφες). Και φυσικα ο Σταυρος μονο τετοια δεν κανει. Απλα ο "απλός" ακροατής που πολλες φορες δεν ξερει καν μουσικη, δεν εχει στα αυτια και το μυαλο του όλα τα παράσιτα που εχουμε εμεις και καποιες φορες μας κανουν μυστηριους με καποια θεματα (εννοείται ότι είμαι και εγω εκει μεσα σε αυτους). Απλα ακουνε και λενε αν τους αρεσει ή όχι, και μερικες φορες εμεις μενουμε εκπληκτοι ή τουλάχιστον προβληματισμένοι.

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό που λεω δεν σημαινει γραφω ότι παπαριά μου κατεβει οσο πιο προχειρα γινεται και την βγαζω... (θελω να πιστεύω ότι είναι σαφες).

 

 

Σεφέστατο ήταν, και εγω δεδομένο το θεώρησα και είπα ό,τι είπα, ειδικά όταν μιλάμε για τον ΠαπαδόπουλΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shelter σ ευχαριστω για  τα  καλα σου  λογια,οπως ηδη γνωριζεις,η εκτιμηση ειναι αμοιβαια. ;)

 

Άν

έχουμε λύσει το πρόβλημά μας.

One hit wonder λέγεται.

 

Απλα ο "απλός" ακροατής που πολλες φορες δεν ξερει καν μουσικη, δεν εχει στα αυτια και το μυαλο του όλα τα παράσιτα που εχουμε εμεις και καποιες φορες μας κανουν μυστηριους με καποια θεματα (εννοείται ότι είμαι και εγω εκει μεσα σε αυτους). Απλα ακουνε και λενε αν τους αρεσει ή όχι, και μερικες φορες εμεις μενουμε εκπληκτοι ή τουλάχιστον προβληματισμένοι.

 

 

+1000

 

Aνοιγει ενα πολυ ενδιαφερον θεμα νομιζω εδω(θα μπορουσε να  ειναι ενα θρεντ απο μονο του).

 

Προσπαθω να  θυμηθω..ποτε ακουσα τελευταια φορα τραγουδι και δεν  μπηκα στη διαδικασια  του να  απομονωνω το  καθε οργανο σαν ''ηχοληπτης''.

Δεν ειμαστε απλοι ακροατες πια.Εγω τουλαχιστον.

Πολλες φορες κουναω το  κεφαλι να  ακουσω ενα τραγουδι,να το απολαυσω,διωχνοντας τα ''παρασιτα'' που πολυ πετυχημενα λεει  ο shelter.

Θελει προσπαθεια για να  το καταφερω.. :-\

 

Ε, ο κοσμος που ακουει μουσικη,δεν  ειναι ετσι.Ευτυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγαινουμε φιλος.

Μαζευουμε λεφτα να στειλουμε  τον ντραμερ στην  Αιδηψο γιατι εχει τα ρευματικα του... ;D ;D ;D

Μην κοιτάς ρε τα 1.500.

Το "εθελοντική εργασία" μετράει. ;D ;D ;D

 

Όταν ο ντράμερ έχει ρευματικά, του αλλάζετε τροφοδοτικό, και του παίρνετε κι ένα UPS για προστασία. 8)

Στην Αιδηψό τι να κάνει, μπάνια? :D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο ντράμερ έχει ρευματικά, του αλλάζετε τροφοδοτικό, και του παίρνετε κι ένα UPS για προστασία. 8)

Στην Αιδηψό τι να κάνει, μπάνια? :D

 

;D ;D ;D

Δε βρισκουμε.Δουλευει με αμερικανικο ρευμα. ;D

 

Ναι μπανια.Δεν εχει λουτρα εκει?

Αν οχι να τον  στειλουμε στο Ποζαρ να παρει και  λιγη ποζερια... :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλια ευπρόσδεκτα,παρατηρήσεις επιθυμητές,επιτρέπεται το πτύειν... :D  ;D

 

Φτού σου.

Να μη σε ματιάσουμε.

 

Εγώ θα μενα στο αρχικό ριφ και θα συνέχιζα με σκασίματα/παύσεις και ανάμεσα φωνητικά αλλά η σύγκριση των δισκογραφιών μας μάλλον σε δικαιώνει.

Συνεχίζει να μου αρέσει η δουλειά που κάνει ο μπασίστας αθόρυβα και άοκνα στο βάθος (pun intended) και προτείνω να τον κρατήσουμε για τις studio δουλειές μας όταν θα οργώνουμε με τα Paneuropean live μας ως Pure - O - Rockers.

Κάτι σαν Sex Pistols στο πιο vintage / relic βρε παιδί μου.

 

 

Keep on rocking Σταύρακα.... 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα μενα στο αρχικό ριφ και θα συνέχιζα με σκασίματα/παύσεις και ανάμεσα φωνητικά

+1 ;D

 

Δεν ηθελα ομως -ξανα- την γκαριλοΖεπελινιαση... :-\

 

Keep on rocking Σταύρακα.... 

 

Σ ευχαριστω αδερφε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου