Προς το περιεχόμενο

Η αιώνια ...τέλεια μπάντα του βρώμικου μυαλού σου


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ζμπίτιμ πλέον είναι μικρό, δεν ημπορώ να φιλοξενώ μαζί πολλούς κατσαπλιάδες, οπότε χρειάζομαι μόνο έναν.

 

Keith Richards.

            Δεν χρειάζεται να παίζει, μόνο να λέει ιστορίες ;D ;D ;D

 

 

Αν ήθελα μπάντα ντε και καλά, θα ήθελα τους Stones της πρώτης περιόδου με το σχωρεμένο τον  Brian, να τους εξελίξω 8)

 

Η δική μου ιδεατή μπάντα, οι Paragas  δεν θα παίξουν ποτέ λίβε, αλλά θα είχαν.......

 Παρτέρη μπάσσο

 Φούζιο Κιθάρα

 Κοζ Δρ πλήχτρα

  Διντζισάιλενς προαγωγό

 

 Charlie Watts τούμπανα  :D................το ψήνω για συμβόλαιο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Στο ίδιο πνεύμα έγραφα και εγω, Samy - με πρόλαβες...

 

 

Φωνή: Atreu73

Bass and γούτσου-γούτσου: kwstas79

Keys and politics: cos_dr

Lead guitar and shadow: longshadow

Rhythm guitar και μπυρες: fusiongtr

Drums: Keith Moon

Φλογέρα και management: Samy

Προαγωγός: SF

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωνη ,εγω ,ετσι για να μην παιζω τιποτα να μπορω να τα χωσω οπως θελω.

 

Κιθαρα ,Peter green

 

Πληκτρα, Ray manzarek(ετσι γιατι θα χωνουμε ψυχεδελειες),αμα δεν μου καθοτανε o Ray θα επερνα τον Καταρακτη για να υπαρχει και λιγο συναισθημα στη μπαντα και κανα μπουνιδι ναουμ,χαχαχαχαχαχα

 

Ντραμς ,Charlie Watts(Εδω πρεπει να τα βρουμε λιγο με τον Σαμυ ,να κανοονισουμε ποτε θα παιζει ποτε και με ποιον.

 

Κιθαρα 2,Link Wray,αλλα δεν ξερω αν θα τα βρουνε με το αλανι το Peter green.

 

Mπασο τον πιτσιρικο που παιζει και τωρα μαζι μου,γιατι ειναι γαμω τα παιδακια.

 

Σαξ,Charlie Parker

 

Τρομπετα Louis Armstrong.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

keyboards:   John Lord              (Deep Purple)
H δευτερη καλυτερη επιλογη μεχρι τωρα...

Διορθωσε μονο αυτο το John σε Jon γιατι βγαζει ματι (βεβαια εχω ακουσει και χειροτερα, εχω φιλο που τον λεει Johnny Lord... :P)

 

...αμα δεν μου καθοτανε o Ray θα επερνα τον Καταρακτη για να υπαρχει και λιγο συναισθημα στη μπαντα και κανα μπουνιδι ναουμ,χαχαχαχαχαχα

...και μακραν η καλυτερη επιλογη. glasses9.gif Ευγε για το γουστο σου νεε μου. Κριμα που το γκρουπ θα ειχε την καταληξη των The Nice. Που απο κουαρτετο εγινε τριο.

Το ποιος εφυγε και ποιος εμεινε ειναι γνωστο... ;D

 

Για την "αιωνια τελεια μπαντα" τωρα, τι να γραψω? Δεν μου ηρθε κατι. Ή για να ειμαι ακριβης, μου ηρθαν πολλα ονοματα στο μυαλο, και ολα αυτα βεβαια δεν φτιαχνουν γκρουπ, αλλα λοχο και πανω.

Αυτου του τυπου οι ερωτησεις (10 καλυτεροι κιθαριστες, 10 καλυτερα αλμπουμ μπλα μπλα....) ειναι δυσκολες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τύμπανα, αδιάφορο

Τι ξεστόμισες ωρέ Φώτη; Ρε δε θα κάνω σόλο καριέρα... Θα σε πάρω για να παίζεις rhythm στα μίνιμαλ κομμάτια μου. Ένα ακόρντο και πολύ σου είναι! ;D

Όχι, που θέλεις εβδομηνταεφτά  ακόρντα για να παίξεις μπλουζ... ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Lead Vocals:Phil Anselmo

Backing Vocals ή όποτε έχει βραχνιάσει ο Phil:Prince

Lead/Rythm Guitar 1:Yngwie Malmsteen

Lead/Rythm Guitar 2:Buckethead

Στα ρεπά τους θα ήθελα Andy Timmons και Prince.

Bass:Les Claypool

Drums:Mike Portnoy

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτου του τυπου οι ερωτησεις (10 καλυτεροι κιθαριστες, 10 καλυτερα αλμπουμ μπλα μπλα....) ειναι δυσκολες.

 

γιατί επιμένεις να μπλέκεις τη μουσική με τον πρωταθλητισμό... τι θα πει "καλύτερος" στον ορισμό της υποκειμενικότητας? και που είδες να μιλάω εγώ για καλύτερους...

 

στο "ζμπίτ" του samy και στους The Pavement Angels του trolley (ως πνεύμα) και σε όποιους (καλούς ή κακούς) για οποιοδήποτε λόγο έπαιξαν μια "blue note" (έστω και σε τέταρτα ανά ώρα ;D) στην μοναδικότητα της παραξενιάς μας και στο πως θα μπορούσαν ως δημιουργική  συνισταμένη (έστω και οξύμωρη) να συνυπάρξουν στην φαντασία μας, αναφέρεται το πνεύμα της ερώτησης... περιμένω από μουσικούς λιγότερη προσήλωση στην "λογική" που λέει κι ο gvour...

 

 

ΥΓ... Πάνο μπορείς να βάλεις τον Vangelis να παίζει μουσική φαγητού, να με αφήσεις εμένα με την Charlize στον καναπέ να μου δείχνει μπάσο και να καθίσετε στο τραπέζι να τσιμπήσετε κάτι με τους υπόλοιπους παρέα με ιστοριούλες που θα σας λέει ο Keith που κατέβηκε από τας Σέρας για λίγο...? ;)

 

ΥΓ2... όσο για τον Lord το γραμματικό της κεκτημένης σε πείραξε ή το πως τον προσφωνεί ο φίλος σου?? εδώ από ότι θυμάμαι στο αρχείο του ΕΛΚΕΤΕΠ έχει πάρει το μάτι μου ΦΑΝΤΑΖΙΟ των 70s (κλασικό γυναικείο περιοδικό για όσους δεν γνωρίζουν), που έχει τους Purple στο εξώφυλλο και τους δίνει και στο "σαλόνι" του αφίσα προσφορά για τις μαμάδες και τις γιαγιάδες μας που αποτελούσαν το αναγνωστικό του κοινό... ;D

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου