Προς το περιεχόμενο

Προταση συνθεσης υπολογιστη για μουσικη παραγωγη


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, είναι 12 % κέρδος στην τιμή και 240- 1800 % κέρδος στην απόδοση. Εντάξει με τα νούμερα τώρα;  ;D

 

Όχι ακόμη, μένει να σοβαρέψεις τα νούμερά σου σχετικά με την υπεροχή στις επιδόσεις και θα συμφωνήσουμε.

 

Επιδόσεις βέβαια σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, εκτός αν εσύ παίρνεις ένα πισί για να τρέχεις benchmarks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H αλυσιδα μου λοιπον, πιστευω οτι ειναι καλη  ;D

 

Oτι φορτωνω για να φτιαξω αυτα που θελω, γινεται μια χαρα ταχυτατα και ποτε δεν εχω το παραμικρο κολλημα, οποτε ειμαι καλυμενος.

 

Πιστευω οτι δεν θα εβλεπα διαφορα στην χρηση που κανω με εναν i5, i7 ή με εναν fx. Ολα μια χαρα θα εκαναν τη δουλεια τους.

 

Tελος, οντως ο fx8350 φαινεται να ειναι σαν τον i7 920 που ειχα (και οχι oc που τον ειχα εγω αλλα με μαμα στα 2.66). Αρα, μην ημουν και ''καλυτερα'' πριν. ;D

 

Τελοςπαντων, το θεμα δεν το ανοιξα για μενα αλλα για τον φιλο οπου του μεταφερω τι λετε και θα κρινει εκεινος μετα το τι θελει να κανει.

 

 

Ε οχι να πηγαινει πιο καλα ο g3258... (που ενημερωτικα τον θεωρω πολυ καλο με βαση αποδοση/τιμη αλλα και γενικοτερα). Και με εναν g3420 εφτιαξα εναν υπολογιστη για μια φιλη και μου αφησε πολυ καλη εντυπωση.

 

Ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια σας και Καλη Χρονια να εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα benchmarks που παρέθεσα αφορούν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ AUDIO εφαρμογές, λεπτομέρειες εδώ:

 

 

http://www.dawbench.com/

 

 

 

 

Τέλος πάντων αυτή η υπόθεση με έχει κουράσει, κάθε φορά παραθέτω στοιχεία και κάθε φορά κάποιο AMD fanboy μου ζαλίζει τον έρωτα, δε πα να κουρεύεστε λέω εγώ  ;D ;D ας πάρει και ATARI,  ;D ;D ;D γαμπρό θα τον κάνω;  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων αυτή η υπόθεση με έχει κουράσει, κάθε φορά παραθέτω στοιχεία και κάθε φορά κάποιο AMD fanboy μου ζαλίζει τον έρωτα, δε πα να κουρεύεστε λέω εγώ  ;D ;D ας πάρει και ATARI,  ;D ;D ;D γαμπρό θα τον κάνω;  ;D ;D ;D

 

Όντως δεν υπάρχει λόγος  να κουράζεσαι, μέρες που 'ναι...

 

Intel fanboy...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάει πάνω από 70 το συγκεκριμένο, πάντως σίγουρα είναι προτιμότερο να πάει σε ένα καλό 550αρι τροφοδοτικό.

Γιατί όχι modular και ηχο ? για πες μας τι ξερεις...

 

Η διαφορά είναι 16ευρώ , δεν φτάνει για καλό cooler.

Μπορεί όντως να μην αξίζει αλλά σε single και dual core εφαρμογές θα έχει 300MHz παραπάνω που θα δίνουν ένα προβάδισμα.

 

Πιστευείς ότι έχει νόημα να πάει σε Z97 με τον 4460 πχ.

Εγώ δεν θα ασχολιόμουν καν με overclocking ούτε στις μνημες.

Οι διαφορές στην ουσία πιστευώ δεν είναι μεγάλες ώστε να δικαιολογεί την επιλογή.

 

65 ευρώ κάνουν και τα δύο τροφοδοτικά.

 

Τα απλα τροφοδοτικά είναι πάντα καλυτερα απο τα αντιστοιχα modular.

Οι πολλές ενώσεις δημιουργουν αντισταση και χανεις efficiency.

Φαντασου να σου προκύψει και κανενας θορυβος στα ηχεια.

Το βλεπω εντελώς θεωρητικά το θεμα αυτο. Δεν εχω αποδείξεις στην πραξη.

 

Οποιοδηποτε cooler των 10ευρω+ ειναι καλυτερο.

Υπαρχει ενα ωραιο της Zalman στα 16 ευρω. skroutz it.

Αλλιως Cooler Master 103 ... για τα ζεστα καλοκαιρια που εχουμε. :) Οτιδηποτε παραπανω ειναι overkill.

 

Αφου κοιταει για H97 του προτείνω μια μητρικη με τα ιδια λεφτα και τη δυνατοτητα να βαλει μνημες 2400. Επισης εχει και μεγαλύτερη αξια μεταπωλησης.

Αλλιώς γιατι να παει σε Η97 και οχι Β85 ή και Η81.

 

Αυτα!  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου