Προς το περιεχόμενο

Van Halen LIVE 2015


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιοι που γράφουν τη γνώμη τους θα ήθελα να μάθω μετα απο τετοιο χτύπημα αν θα περπάταγαν κιόλας, όχι να κάνουν show και μετα 14 ράμματα....

Ε ρε τι άλλο θ ακούσουμε  ;D ;D ;D ;D

Δεν λέω για σενα Bill

 

Τι σχέση έχει αυτό;

Χωρίς χτύπημα στην μύτη ο David σε όλες τις συναυλίες από το reunion και πέρα αντί να τραγουδάει φωνάζει τους στοίχους σαν συνθήματα ,κατά την γνώμη μου αυτό ήταν από τα καλά live ,έχει πολύ χειρότερα .

 

Έχω τεράστια εκτίμηση σε αυτό που ήταν οι Van Halen ακόμα μεγαλύτερη για τον eddie που ήταν πρότυπο κιθαρίστα για την μισή μου ζωή ,αλλά καμία εκτίμηση για έναν σόουμαν που σήμερα δεν μπορεί να καταλάβει την αδυναμία του να αντιγράψει τον παλιό του εαυτό .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι σχέση έχει αυτό;

Χωρίς χτύπημα στην μύτη ο David σε όλες τις συναυλίες από το reunion και πέρα αντί να τραγουδάει φωνάζει τους στοίχους σαν συνθήματα ,κατά την γνώμη μου αυτό ήταν από τα καλά live ,έχει πολύ χειρότερα .

 

Έχω τεράστια εκτίμηση σε αυτό που ήταν οι Van Halen ακόμα μεγαλύτερη για τον eddie που ήταν πρότυπο κιθαρίστα για την μισή μου ζωή ,αλλά καμία εκτίμηση για έναν σόουμαν που σήμερα δεν μπορεί να καταλάβει την αδυναμία του να αντιγράψει τον παλιό του εαυτό .

 

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλην ελαχιστω κομματιων ,οπως dance the night away ,jumb,οι παλιοι van halen δεν με ενθουσιαζαν ,αντιθετα τους εχω σε μεγαλη εκτιμηση απο την στιγμη που ο eddie αποφασισε να παιξει σοβαρα πληκτρα ,και τοτε προσφερε και στον τομεα αυτο κατι το πρωτοποριακο .Γιατι στην κιθαρα ειναι γνωστο τι προσφερε . Θεωρω οτι επαιξε πληκτρα με την ματια του κιθαριστα και προσεφερε ριφαρες και στα πληκτρα πιθανων εχει χαρακτηριστικοτερες φρασεις απο καθεαυτου πληκτραδες . Θεωρω την περιοδο με τον Hagar την πιο δημιουργικη τους και φανταζομαι και ηχητικα θα ακογονταν πιο πληρεις καθως ειχαν και μια δευτερη κιθαρα .

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πολύς κόσμος που αγάπησε εκείνη την περίοδο των Van Halen .

Προσωπικά εκείνη ήταν η χειρότερη μου περίοδος για όλα τα γκρούπ που αγαπούσα και όλα μου έμοιαζαν , Whitesnake, Aerosmith,Van halen, ήταν η ποπ περίοδος της hard rock και ανυπομονούσα να τελειώσει .

Το Fair warning ήταν κατά την γνώμη μου η καλύτερη εποχή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μια χαρα μου φανηκαν οι μπαρμπαδες.

ΟΚ,ο Roth δεν θυμαμαι να μας αφηνε και παλια αφωνους με τις ερμηνειες του,παντα σαν σοουμαν τον θυμαμαι,κατι τετοιο κανει και τωρα (απλα δεν ειναι το ομορφοπαιδο για τα κοριτσακια πια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πολύς κόσμος που αγάπησε εκείνη την περίοδο των Van Halen .

Προσωπικά εκείνη ήταν η χειρότερη μου περίοδος για όλα τα γκρούπ που αγαπούσα και όλα μου έμοιαζαν , Whitesnake, Aerosmith,Van halen, ήταν η ποπ περίοδος της hard rock και ανυπομονούσα να τελειώσει .

Το Fair warning ήταν κατά την γνώμη μου η καλύτερη εποχή τους.

 

whitesnake , νομιζω το slide it in ,ηταν peak γιαυτους

 

για να μην με βαλεις στον 'πολυ κοσμο΄θα σου πω οτι μεχρι και τους bad company τους προτιμω την περιοδο του Brian Howe ( οχι σαν τραγουδιστη σαν κομματια ) χεχε .

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η γνωμη του πρωην  ;D

 

http://www.billboard.com/articles/columns/rock/6524366/sammy-hagar-new-van-halen-album

 

http://loudwire.com/sammy-hagar-criticizes-van-halen-live-album/

 

http://radio.com/2015/04/07/sammy-hagar-slams-van-halen-reunion/

 

προσωπικα διασκεδασα περισσοτερο με τα σχολια των αναγνωστων  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για να γινεις κιθαριστας αμα δεν ακουσεις αυτες τις μαλακιες και δεν τις παιξεις δεν σε σεβεται κανενας .Εχω αποτυχει ,αιασθανομαι ασχημα που σιχαινομαι καθε νοτα απο ολους του παιχταραδες απλα για μενα κιθαρα ειναι ο Τζιμι ο πιτερ γκριν ο Τζονι θαντερς.Δεν ξερω τελικα το φορουμ με μνπρδευει ωραια αφραση αυτη ρε αλανι απο που την ξεσηκωσες .Απο εκεινο το μαλιαρο με το αμανικο.Οχι keith richards για παντα τελικα Lou Reed .Μουσικη τραγουδια .Δεν ξερω το κιθαροφρουμ τελικα μου κανει κακο και μου βγαζει κακια.παιζω κιθαρα και εν τελη σιχαινομαι τους κιθαρισταραδες .Δεν την λεω σε κανενα απο δω αυτοκριτικη κανω .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για να γινεις κιθαριστας αμα δεν ακουσεις αυτες τις μαλακιες και δεν τις παιξεις δεν σε σεβεται κανενας .Εχω αποτυχει ,αιασθανομαι ασχημα που σιχαινομαι καθε νοτα απο ολους του παιχταραδες απλα για μενα κιθαρα ειναι ο Τζιμι ο πιτερ γκριν ο Τζονι θαντερς.Δεν ξερω τελικα το φορουμ με μνπρδευει ωραια αφραση αυτη ρε αλανι απο που την ξεσηκωσες .Απο εκεινο το μαλιαρο με το αμανικο.Οχι keith richards για παντα τελικα Lou Reed .Μουσικη τραγουδια .Δεν ξερω το κιθαροφρουμ τελικα μου κανει κακο και μου βγαζει κακια.παιζω κιθαρα και εν τελη σιχαινομαι τους κιθαρισταραδες .Δεν την λεω σε κανενα απο δω αυτοκριτικη κανω .

Λίγα με το Κιθ μη γίνουμε κομπιλέν λαίμαι ε?  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λίγα με το Κιθ μη γίνουμε κομπιλέν λαίμαι ε?  ;D ;D ;D

 

Κeith Εmerson;

 

VH- παντοτινή λατρεία, αν και με την αιρετική τάση που με διακρίνει η SH περίοδος είναι η αγαπημένη μου και όχι η DLR.

 

Μουσικά βαράνε αλύπητα, φωνητικά όμως τα χρόνια έπεσαν βαριά στον DLR και καλό θα ήταν να το αφήσει το άθλημα για να μην μας χαλάει τις αναμνήσεις.

 

ΥΓ: Μόνο έναν γέροντα τραγουδιστή έχω ακούσει/δει live και μου έπεσαν τα σαγόνια: Τον αείμνηστο Dio.

 

Ήταν εξωπραγματικός  8)

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου