Προς το περιεχόμενο

Ρουβάς - Άξιον εστί / Εκ του αποτελέσματος κρίνουμε ότι.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

@warpie: νάσαι καλά που παρέθεσες ολόκληρη τη δήλωση Θεοδωράκη, νομίζω δίνει απαντήσεις σε ερωτήματα πολλών, θα την χαρακτήριζα έως αποστομωτική...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομιζω ειναι σημαντικο να δουμε και την αποψη του δημιουργου.

 

ειδικά για την "βαρύτητά" της, συγκριτικά με την άποψη κάθε "πωπού" (καθαρού και μη), συμφωνώ απόλυτα, παρότι ο ίδιος διαφωνεί:

 

«Πιστεύω ότι το έργο από τη στιγμή που θα δημιουργηθεί, ξεφεύγει ακόμα και από τον ίδιο τον δημιουργό, που δεν έχει δικαίωμα να κρίνει δικτατορικά ποιος είναι "άξιος" να το ερμηνεύσει και ποιος όχι. Μόνος κριτής είναι το κοινό και ο χρόνος»

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@warpie: νάσαι καλά που παρέθεσες ολόκληρη τη δήλωση Θεοδωράκη, νομίζω δίνει απαντήσεις σε ερωτήματα πολλών, θα την χαρακτήριζα έως αποστομωτική...

 

Σε αντιθεση με την ερμηνεία του Σάκη που δεν ήταν και τόσο αποστομωτικη. Προσπάθησε να κάνει και μπάσα τη φωνή του ο γλυκουλης :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα 'πε ο Μίκης. Σαν να τους λέει, ξεκαβαλήστε το καλάμι, βγάλτε τον σκασμό και ανοίξτε τα αυτιά σας.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μια αξιοπρεπη ερμηνεια, εβγαλε σοβαρη φωνη ενω ομολογω περιμενα να γελασω.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου