Προς το περιεχόμενο

Μπάντα για δεξιώσεις


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Καλά γνωστό αυτο ;D Φωνητική τζαζ. Πιστεύω υπαρχει χώρος,  λίγος αλλσ υπάρχει.  Partime προφανώς.

 

Κοίτα είναι πολύ απλά τα πράγματα. Απευθύνσου σε μία εταιρεία fuel recycling και ρώτησέ τους να σε ενημερώσουν πόσοι ψάχνουν ανά μήνα για κάτι τέτοιο (στο Bing). Μετά, ζήτησέ τους μία εκτίμηση κόστους για μία καμπάνια που θα διαρκούσε 1200 μήνες. Έτσι, θα ξέρεις αν η όλη συζήτηση αξίζει τον κόπο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως υπάρχουν και οι πρόχειρες/κακές μπάντες που λειτουργούν σε πλαίσια αρπαχτής, προφανώς με την πεποίθηση ότι το κοινό ούτε προσέχει τι παίζουν, ούτε καταλαβαίνει. Προσωπικά έχω βρεθεί σε εκδήλωση που έπαιζε μια τέτοια και ήταν μαρτύριο.

  Πριν χρόνια (πολλά) καλεσμένος σε γάμο, βρέθηκα σε μπουζουκομάγαζο-αίθουσα δεξιώσεων στην Κοζάνη (στον δρόμο προς το αεροδρόμιο, LK...). Ψιλοκουβεντιάζοντας στο διάλειμα με τον κιθαρίστα (με ποιον άλλον... ::) παρεπιμπτόντως έπαιζε με μια Gibson 335... :o) μου είπε, μετά από τις παρατηρήσεις μου στα λάθη τους ;D ;D ;D, ότι τα κομμάτια τα έκαναν πρόβες το προηγούμενο  βράδυ, με τον πληκτρά και τον κλαρινιτζή έπαιζαν για πρώτη φορά και με τους άλλους τρεις (μπάσο, τύμπανα, μπουζούκι) βρίσκονταν αραιά και που σε μαγαζιά for arpaxtes. Περιττό να πω ότι δεν ακούγοταν! :P  Κλου της βραδιάς, στον πρώτο χορό του ζευγαριού έπαιξαν το Hello του Lionel με σόλο κλαρίνο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα είναι πολύ απλά τα πράγματα. Απευθύνσου σε μία εταιρεία digital marketing και ρώτησέ τους να σε ενημερώσουν πόσοι ψάχνουν ανά μήνα για κάτι τέτοιο (στο Google). Μετά, ζήτησέ τους μία εκτίμηση κόστους για μία καμπάνια που θα διαρκούσε 12 μήνες. Έτσι, θα ξέρεις αν η όλη συζήτηση αξίζει τον κόπο.

 

 

Πιθανολογω ότι δεν ψάχνουν, αλλά και να ψάχνανε δεν θα έβρισκαν. Το όλο θέμα (αν έχει κάποιο ενδιαφέρον) είναι να "δημιουργηθεί" μια τέτοια ανάγκη .

 

@ cigaret13 Δεν ξέρω , δεν παω σε τέτοια μερη  ;D  ;D

 

Το όλο θέμα το σκεφτόμουν πρότινος οταν γείτονες παντρευαν τον κανακαρη τους,  και μου πηραν το κεφάλι,  με το γλέντι στην βεράντα τους. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο θέμα είναι, να "δημιουργηθεί" μια τέτοια ανάγκη .

 

marketing 101.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

marketing 101.  8)

Και  δεν έχει και έξοδα.  Αν βρεις (που υπάρχουν πολλοί) 2-3 καλούς μουσικούς,  τους ντύνεις αξιοπρεπώς στα h&m, και τους εξηγείς τον ρόλο τους. ΔΕΝ είναι το δώρο του θεού στην τέχνη,  ούτε παρεξηγημένες ιδιοφυΐες.Ειναι εκει διακριτικά,  να ομορφύνουν την ατμόσφαιρα  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εκει διακριτικά,  να ομορφύνουν την ατμόσφαιρα  ;D

Με παραγγελιές μπουζουκοσκυλάδικα για να κάνει κέφι ο κόσμος και να τα σπάσουν.

 

Δύσκολο Λάκη!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και  δεν έχει και έξοδα.  Αν βρεις (που υπάρχουν πολλοί) 2-3 καλούς μουσικούς,  τους ντύνεις αξιοπρεπώς στα h&m, και τους εξηγείς τον ρόλο τους. ΔΕΝ είναι το δώρο του θεού στην τέχνη,  ούτε παρεξηγημένες ιδιοφυΐες.Ειναι εκει διακριτικά,  να ομορφύνουν την ατμόσφαιρα  ;D

 

  Πριν χρόνια, πηγαίνοντας ως καλεσμένος στη σφαγή σε γάμους φίλων, μου είχε μπει η ιδέα να έκανα ένα "κυριλέ" κλαμπ δεξιώσεων.

Ωστόσο, και τα οικονομικά μου δεν το επέτρεψαν ποτέ και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν επιτυχημένη ιδέα, στη "μπουζουκομάνα" Θεσσαλονίκη.

 

  Η δική σου ιδέα, πάντως, φαίνεται πιο ανέξοδη. Η ταρίφα, πάνω κάτω, αν κρίνω από το ποσό, που δαπάνησα εγώ στο γάμο μου, είναι περί των €100/άτομο, ποσό που ανεβαίνει, αν ο μουσικός είναι περισσότερο αναγνωρίσιμος.

 

στις δεξιώσεις του καζίνο, πάντως, τα ποσά που πληρώνονται οι μουσικοί είναι αρκετά (έως πολλά) παραπάνω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επιμενω, καλά τα λεει ο μουσταφας,  Ασε τους γαμους στο φινάλε,  παρε εγκαίνια , πάρτι,  εορτές,.....παρουσιάσεις. ....

Υπάρχει μεση τάξη εκει έξω και ακόμα παραπάνω,  που μπορείς να δουλέψεις μαζί τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cocktail band. Γίνεται. Έχω την εντύπωση όμως ότι αν δε βάλεις αρκετά υψηλό κασέ, δε θα πιάσει γιατί το target group σου μάλλον είναι άνθρωποι που δεν ασχολούνται με κυριολεκτικώς φτηνά πράγματα. Η μπάντα πρέπει να είναι πολύ καλή και ο τραγουδιστής ή η τραγουδίστρια αστέρι (και εμφανισιακά). Θέλει πολύ καλό, ελαφρώς σνομπ και προσεγμένο πρόμο στην αρχή αλλά αν μπεις στο κύκλο, μένεις.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Cocktail band. Γίνεται. Έχω την εντύπωση όμως ότι αν δε βάλεις αρκετά υψηλό κασέ, δε θα πιάσει γιατί το target group σου μάλλον είναι άνθρωποι που δεν ασχολούνται με κυριολεκτικώς φτηνά πράγματα. Η μπάντα πρέπει να είναι πολύ καλή και ο τραγουδιστής ή η τραγουδίστρια αστέρι (και εμφανισιακά). Θέλει πολύ καλό, ελαφρώς σνομπ και προσεγμένο πρόμο στην αρχή αλλά αν μπεις στο κύκλο, μένεις.

Συμφωνώ. ΣΕ ΟΛΑ. ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου