Προς το περιεχόμενο

Μπάντα για δεξιώσεις


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υφίστανται τέτοιες εν Ελλάδι; 

 

Υφίστανται και μάλιστα κάποιες είναι εξαιρετικές αφού αποτελούνται από τζαζ ή/και session μουσικούς οι οποίοι βγάζουν ένα εξτραδάκι. Κυρίως βέβαια βρίσκουν την ευκαιρία να παίζουν τη μουσική που γουστάρουν μια και στα σεσιονιλίκια, ως γνωστόν, παίζουν άλλα πράγματα.

 

Πάντως υπάρχουν και οι πρόχειρες/κακές μπάντες που λειτουργούν σε πλαίσια αρπαχτής, προφανώς με την πεποίθηση ότι το κοινό ούτε προσέχει τι παίζουν, ούτε καταλαβαίνει. Προσωπικά έχω βρεθεί σε εκδήλωση που έπαιζε μια τέτοια και ήταν μαρτύριο.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υφίστανται και μάλιστα κάποιες είναι εξαιρετικές αφού αποτελούνται από τζαζ ή/και session μουσικούς οι οποίοι βγάζουν ένα εξτραδάκι. Κυρίως βέβαια βρίσκουν την ευκαιρία να παίζουν τη μουσική που γουστάρουν μια και στα σεσιονιλίκια, ως γνωστόν, παίζουν άλλα πράγματα.

Ενδιαφέρον!

 

 

 

Πάντως υπάρχουν και οι πρόχειρες/κακές μπάντες που λειτουργούν σε πλαίσια αρπαχτής, προφανώς με την πεποίθηση ότι το κοινό ούτε προσέχει τι παίζουν, ούτε καταλαβαίνει. Προσωπικά έχω βρεθεί σε εκδήλωση που έπαιζε μια τέτοια και ήταν μαρτύριο.

 

 

 

Καθόλου ενδιαφέρον.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κάνα video; Youtube;website;

Όντως υπάρχουν, αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο οργανωμένα τα πράγματα για website κλπ.

Παλαιότερα υπήρχαν (νομίζω) περισσότερες βέβαια, αλλά η "αγορά" συρρικνώνεται οπότε ...

 

Από κει και πέρα, πρόσεξε πολύ.

 

Πουλάς τις κιθάρες σου, δεν θέλεις τίποτα στον προσωπικό σου χώρο, αλλάζεις τόπο δραστηριοποίησης, χμμμμμ ...

 

..... κοίτα μην κάνεις καμιά χαζομάρα και όταν το συνειδητοποιήσεις ψάχνεις για δικηγόρο. ;D ;D

 

Εκτός βέβαια, κι αν η κοπέλα είναι ήδη έγκυος.

 

Άντε, με το καλό, κι άμα γίνει ο γάμος, θα σου παίξει και Frank Sinatra ο Παπαδόπουλας!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι ρε για κάτι εγκαίνια τους θέλω. ;D

 

 

Πλάκα , πλάκα , σκέφτομαι να κάνω εγώ μια.

ΟΧΙ να παίζω, να μανατζάρω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν γιατι ολο και καποιος τους ζηταει. ;)

 

Υπήρχαν

ψιλουπάρχουν

θα σταματήσουν να υπάρχουν

 

πάντως αν σήκωναν videaki στο youtube δεν θα ήταν η μπάντα που περιγράφεις

εκτός αν τους κινηματογραφούσε ο Blake Edwards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάκη νομίζω ότι το τρίπτυχο :χαμηλών τόνων-με ωραίες παρουσίες-καλά ντυμένης μπάντας,περιόρισε των αριθμό των μπαντών στο μηδέν.

Έχω πετύχει/ξέρω καλούς μουσικούς που έβγαζαν το εξτραδάκι τους σε γάμους,αλλά δεν πληρούσαν το παραπάνω τρίπτυχο.

 

Επίσης θεωρώ ότι οι μπάντες γάμων είναι είδος προς εξαφάνιση γιατί:

-Λιγόστεψαν οι ήρωες

-Οι περισσότεροι εναπομείναντες ήρωες επιλέγουν για χ,ψ λόγους το δημαρχείο

-Οι ντιτζέηδες μας έφαγαν μπαμπέσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λάκη νομίζω ότι το τρίπτυχο :χαμηλών τόνων-με ωραίες παρουσίες-καλά ντυμένης μπάντας,περιόρισε των αριθμό των μπαντών στο μηδέν.

Έχω πετύχει/ξέρω καλούς μουσικούς που έβγαζαν το εξτραδάκι τους σε γάμους,αλλά δεν πληρούσαν το παραπάνω τρίπτυχο.

 

Επίσης θεωρώ ότι οι μπάντες γάμων είναι είδος προς εξαφάνιση γιατί:

-Λιγόστεψαν οι ήρωες

-Οι περισσότεροι εναπομείναντες ήρωες επιλέγουν για χ,ψ λόγους το δημαρχείο

-Οι ντιτζέηδες μας έφαγαν μπαμπέσικα

σωστά όλα αυτά.  Υπάρχει "κενό" δηλαδή.  Δεν χρειάζεται να ναι και big band, φαντάζομαι το σκηνικό στο the fabulous bakerboys + ενα μπάσο ίσως. Μην το περιορίσουμε στους γάμους,  μπορεί να είναι κάθε εκδήλωση που "σηκώνει" μουσική.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά όλα αυτά.  Υπάρχει "κενό" δηλαδή.  Δεν χρειάζεται να ναι και big band, φαντάζομαι το σκηνικό στο the fabulous bakerboys + ενα μπάσο ίσως. Μην το περιορίσουμε στους γάμους,  μπορεί να είναι κάθε εκδήλωση πιυ "σηκώνει" μουσική.

 

Ένα jazz κουαρτέτο δηλαδή.

 

Είσαι σε λάθος χώρα. Εδώ είναι κοψιδ-land.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένα jazz κουαρτέτο δηλαδή.

 

Είσαι σε λάθος χώρα. Εδώ είναι κοψιδ-land.

 

 

  Καλά γνωστό αυτο ;D Φωνητική τζαζ. Πιστεύω υπαρχει χώρος,  λίγος αλλσ υπάρχει.  Partime προφανώς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου