Προς το περιεχόμενο

Rme FireFace 400 compatibility


mikez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello guys! Είμαι στο tsak να αγοράσω την FF400(εκείνη με τα 2 "firewires") k δεν ξέρω κατά ποσο είναι συμβατή με το μηχάνημα m... Δουλεύω ένα Late 2009 iMac 27" με Intel 3.06Ghz, 12GB Ram, 256GB SSD and Προ Tools 10.3.9... ως εδώ όλα καλά... το θέμα είναι ότι διάβασα πως το firewire του mac m είναι up το 800MB/sec ενώ τις κάρτας λέει ότι είναι 400.... Έχω 4"ιλομπερδεφτι" αν θα δουλεύει η όχι η αν θα πρέπει να βάλω κάποιο hub η κάποιο adaptor :σ

 

Η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη!!! PLS HELP!(gt δεν είναι k λίγα τα λεφτά τις:p)

 

Edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.0

 

Κανονισμοί

 

1. Γράφουμε ελληνικά με πεζούς χαρακτήρες ακόμα και τον τίτλο του μηνύματος. Οχι μόνιμη χρήση ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ, όχι greeklish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello guys! Είμαι στο τσακ να αγοράσω την FF400(εκείνη με τα 2 "firewires") και δεν ξέρω κατά ποσο είναι συμβατή με το μηχάνημα μου... Δουλεύω ένα Late 2009 iMac 27" με Intel 3.06Ghz, 12GB Ram, 256GB SSD και Prο Tools 10.3.9... ως εδώ όλα καλά... το θέμα είναι ότι διάβασα πως το firewire του mac μου είναι up το 800MB/sec ενώ της κάρτας λέει ότι είναι 400.... Έχω ψηλομπερδεφτει αν θα δουλεύει ή όχι ή αν θα πρέπει να βάλω κάποιο hub η κάποιο adaptor...

 

Η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη!!! PLS HELP!(γιατί δεν είναι και λίγα τα λεφτά της:p)

 

Edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου , δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

Εγώ δουλεύω με μια alesis FireWire (400) κονσόλα και την έχω συνδέσει με το κατάλληλο καλώδιο στην είσοδο thunderbolt του MacBook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα μπας και ρήξουμε λίγο φως στη υπόθεση?? :/

 

Είχα αγοράσει το πρώτο μου μακ, περίπου το 2009 (δεν θυμάμαι ακριβώς) και όντως υπήρχε πρόβλημα με τη συγκεκριμένη κάρτα (την οποία είχα ήδη). Εκνευρισμένος, πούλησα την κάρτα και πήρα κάτι άλλο, οπότε δεν παρακολούθησα αν και πότε διορθώθηκαν τα προβλήματα.

 

Ο μόνος που μπορεί να σου απαντήσει υπεύθυνα είναι η RME, στην οποία πρέπει να στείλεις το σχετικό ερώτημα.

 

Καλή τύχη.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο φοβαμαι και εγω γιατι το imac μου ειναι του 09... εχει 2-3 μερες που τους εστειλα mail αλλα δεν αχουν απαντησει ακομα... οπος το βλεπω το θεμα δεν θα την παρω τελικα... κριμα:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήρθε το παιδί που ΠΟΥΛΑΓΕ!! την κάρτα και την δοκιμάσαμε στο δικό μου σεταπ. Μετά από πολλές ώρες λειτουργίας και αφού διαπήστωσα πως δουλεύει άψογα και σαν μηχάνημα,  αφού είναι σαν καινούρια και με το ιμακ μου την έχω στην κατοχή μου και οφείλω να ομολογήσω οτι είναι πολύ καλό μηχάνημα!!  ;D ;D ;D ;D

 

Thx guys!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου