Προς το περιεχόμενο

nasokosm Theod / Acoustic Jam


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Νάσο, απο δω ειναι η κάμερα, απο δω!

 

Αφού ξέρεις δεν εχω φωτο γένεια :D

 

Ακουσα και το 6/8 κομμάτι πολύ καλή ηχογράφηση σκίζει, ο ήχος της κιθάρας αρκετά ακουστικός και το μπάσο λιγο χαμηλά

 

Ευχαριστούμε άπαντες!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ανεβαζω και ενα θεμα του Νασου σε 6/4

οποιος drummer θελει μπορει γραψει με βουρτσακια ενα ταμπουρο  ;)

 

 

 

 

Υ.Γ. LK ελα καμια βολτα

 

Ντράμμερ ζήτησες, πάρε την προσπάθεια ενός μοντέλου. ;D ;D

Νταξ κανα λεπτο έπαιξα, είναι μεγάλο....αλλά θα πάρετε μια ιδεα.

Θεωρήστέ το οντισιόν για να  :P με πάρετε στην μπάντα  ;D ;D

 

Υ.Γ. Πεφτεις κομματάκι μακρυά  ;D ;D ;D

Υ.Γ.2  Σκουπάκια ζήτηΞες, αλλά το γραψα με τα ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΝΤΡΑΜΣ  :P ;D ;D γιατίς ήταν βράδυ και θα χα θέμα....και σε αυτά δεν έχει βουρτσάκια και ξέρω γω....  ;D ;D (αλλά διάλεξα vintage Kit στο BFD νομιζω κάτι σε Ludwig  ;D ;D ;D)

Μάι_τζαζ_οντισιον_αζ_ε_ντραμμερ.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντράμμερ ζήτησες, πάρε την προσπάθεια ενός μοντέλου. ;D ;D

 

Υ.Γ.2  Σκουπάκια ζήτηΞες, αλλά το γραψα με τα ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΝΤΡΑΜΣ  :P ;D ;D γιατίς ήταν βράδυ και θα χα θέμα....και σε αυτά δεν έχει βουρτσάκια και ξέρω γω....  ;D ;D (αλλά διάλεξα vintage Kit στο BFD νομιζω κάτι σε Ludwig  ;D ;D ;D)

 

Πολυ ωραια LK

 

ακου λιγο το μπασο για να το μετρησεις πιο σωστα  1 2 3 4 5 6  .Στο 5 6 εχει 2 νοτες το μπασο και αμεσως μετα ειναι το 1 .ειναι λιγο tricky στη ρυθμικη αγωγη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ  tricky  είναι,  όχι  λιγο.

Με μπερδεύει, οσο και  να σου φανεί περίεργο μ ο μετρονόμος στο βάθος.

Δεν εχω μάθει να παιζω ,ουτε να γραφω με μετρονομο,

Ευτυχώς  που μαι όμορφος  δηλαδή. ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολυ ωραια LK

ακου λιγο το μπασο για να το μετρησεις πιο σωστα   1 2 3 4 5 6 ...

 

τι ψάχνεις τώρα ρε Θοδωρή... ο Λάκης (προς μεγάλης του λύπης... γιατί υποφέρει γι αυτό, πίστεψέ με!!!) έχει μάθει να μετράει μόνο σε 90 - 60 - 90 cm διαστάσεις μοντέλων...  ::)

 

μη μου τον βραχυκυκλώνεις λοιπόν και πάει αύριο με τη μεζούρα σε κάνα μοντέλο του και αρχίσει τα 1 2 3 4 5 6... έχεις φάει ποτέ τακουνιά από μοντέλο που του θιξες τις αναλογίες?...  ;D ;D ;D

 

ΥΓ τώρα θα μου πεις γιατί τις μετράει...θα τις ράψει?... όχι... τους λέει ότι είναι απαραίτητο για να υπολογίσει σωστά τις φωτοσκιάσεις  των επίμαχων σημείων τους στο κάδρο ο αθεόφοβος... αν τον πιστεύουν?... ε μοντέλα είπαμε...  8) ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ανεβαζω και ενα θεμα του Νασου σε 6/4

 

 

https://soundcloud.com/thodoris-kanakakis/impro-64-nasos-kosmas-thodoris-kanakaki

 

Πολύ ωραίο παίξιμο και πάρα πολύ ωραίος ο ήχος της κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τι ψάχνεις τώρα ρε Θοδωρή... ο Λάκης (προς μεγάλης του λύπης... γιατί υποφέρει γι αυτό, πίστεψέ με!!!) έχει μάθει να μετράει μόνο σε 90 - 60 - 90 cm διαστάσεις μοντέλων...  ::)

 

μη μου τον βραχυκυκλώνεις λοιπόν και πάει αύριο με τη μεζούρα σε κάνα μοντέλο του και αρχίσει τα 1 2 3 4 5 6... έχεις φάει ποτέ τακουνιά από μοντέλο που του θιξες τις αναλογίες?...  ;D ;D ;D

 

ΥΓ τώρα θα μου πεις γιατί τις μετράει...θα τις ράψει?... όχι... τους λέει ότι είναι απαραίτητο για να υπολογίσει σωστά τις φωτοσκιάσεις  των επίμαχων σημείων τους στο κάδρο ο αθεόφοβος... αν τον πιστεύουν?... ε μοντέλα είπαμε...  8) ;D

;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ψάχνεις τώρα ρε Θοδωρή... ο Λάκης (προς μεγάλης του λύπης... γιατί υποφέρει γι αυτό, πίστεψέ με!!!) έχει μάθει να μετράει μόνο σε 90 - 60 - 90 cm διαστάσεις μοντέλων...  ::)

 

μη μου τον βραχυκυκλώνεις λοιπόν και πάει αύριο με τη μεζούρα σε κάνα μοντέλο του και αρχίσει τα 1 2 3 4 5 6... έχεις φάει ποτέ τακουνιά από μοντέλο που του θιξες τις αναλογίες?...  ;D ;D ;D

 

ΥΓ τώρα θα μου πεις γιατί τις μετράει...θα τις ράψει?... όχι... τους λέει ότι είναι απαραίτητο για να υπολογίσει σωστά τις φωτοσκιάσεις  των επίμαχων σημείων τους στο κάδρο ο αθεόφοβος... αν τον πιστεύουν?... ε μοντέλα είπαμε...  8) ;D

 

κατσε να ταν κανα 9/8 και θα χε βγαλει το κλαρινο απο τη ντουλαπα και θα χε γινει κολαση  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη αυτή τεχνολογία γύρω τους και ο ένας έπαιζε με την όρθια μπετονιέρα και ο άλλος με κούφια ηλεκτρική.... τσ τσ τσ

Βάλε στη πρίζα ρε Θοδωρή τουλάχιστον το μονομάγνητο του Νάσου να το ακούσουμε..

 

Πολύ ωραίος ήχος αλλά ο Νάσος είχε καρφωθεί στο μέτρημα του Θοδωρή και ο Θοδωρής είχε "πάρει από το χέρι" τον Νάσο και προφανώς δεν ξεδίπλωσαν τις (δεδομένες) χάρες τους αμφότεροι.

 

Αν χαλαρώνατε, θα μπορούσατε να βγάλετε υπέροχο αποτέλεσμα.

 

Και παρ' όλα αυτά μου άρεσε....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου