Προς το περιεχόμενο

O Kanye West, o Μουσικός κι ο Dj


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα μία στιγμιαία φαντασίωση, ξανθιάς ηρωίδας σε κινηματογραφική ταινία που (σε) εκλιπαρεί να κατανοήσεις τη θέση της για κάποιο ζήτημα ενώ σε κοιτά σπαραχτικά με τα μεγάλα όμορφα μάτια της.

 

Ενώ συμβαίνει αυτό, κάτι δεν πηγαίνει καλά στο μηχανισμό προβολής και η σκηνή μπαίνει σε ατέρμονη λούπα.

 

Δεν θέλω να επέμβω στα ενδοοικογενειά σου, αλλά μονίμως φτιάχνεις πιλάφι

https://www.youtube.com/watch?v=qDAd1ngBDuo

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενόσω παραδέχεσαι τόσο την άγνοιά σου όσο και τις αιτίες της, σε συνδυασμό ότι εκφράζεις αυστηρά προσωπική άποψη στηριγμένη σε μη-διαθέσιμα σε εμάς δεδομένα, ασφαλώς σου επιτρέπω.

 

Φυσικά και παραδέχομαι την άγνοια μου...Σου είπα,τα δικά μου δεδομένα τα παίρνω πάντα από τον (ευρύτερο)περίγυρο μου.Δεν μπορώ και δεν θέλω να ανατρέχω σε στατιστικές έρευνες κάθε φορά που δηλώνω κάτι.

Αν εσύ το έχεις σαν αρχή και τρόπο στήριξης των επιχειρημάτων σου,be my guest.

 

΄Οσο για την αναφορά σου σε αναρίθμητους χαμαιλέοντες καλλιτέχνες που μπροστά τους ωχριούν τα χάμστερ, δεν την ξέχασα. Απέφυγα να την επαναλάβω ή να την σχολιάσω, για να μη θεωρηθεί προσωπική επίθεση.

 

Προσπάθησε να καταλαβαίνεις καλύτερα τι σου λέει ο άλλος.

Οι χαμαιλέοντες ωχριούν μπροστά στους καλλιτέχνες,όχι τα χάμστερ.

 

...Και πίστεψε με,τυχόν δικές σου "επιθέσεις" στο πρόσωπο μου θα με αγχώσουν λιγότερο από ότι αν θα μου πασάρουν μοσχάκι αντί για χταπόδι την Κ.Δευτέρα.

 

Είχα μία στιγμιαία φαντασίωση, ξανθιάς ηρωίδας σε κινηματογραφική ταινία που (σε) εκλιπαρεί να κατανοήσεις τη θέση της για κάποιο ζήτημα ενώ σε κοιτά σπαραχτικά με τα μεγάλα όμορφα μάτια της.

 

Ενώ συμβαίνει αυτό, κάτι δεν πηγαίνει καλά στο μηχανισμό προβολής και η σκηνή μπαίνει σε ατέρμονη λούπα.

 

Κάποιος κάποτε πρέπει να σου είπε ότι πιθανόν να έχεις χιούμορ.

Ψάξε το παρελθόν του.

 

Αυτά τα ανεξήγητα πολλά από μένα για σένα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα ανεξήγητα πολλά από μένα για σένα.

 

΄Αλλο ένα ποστ-τομή. Προσοχή με το μοσχάκι τη Δευτέρα.

 

Τώρα, επειδή βλέπω ότι με δυσκολία κρατιέσαι να μην με βρίσεις (περιορίστηκες σε αυτούς που ξέρω), μην είσαι σίγουρος ότι θα ανταποδώσω τη χάρη. Άντε για νάνι τώρα, τα χρειάζεσαι τα όνειρα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Το νέο δεν σημαίνει πάντα και εξέλιξη, μερικές φορές είναι απλώς διαφορετικό. Ειδικά τα rock και blues τι νέο, πραγματικά νέο έχουν να επιδείξουν; Τέλοσπάντων, δεν θα τα χαλάσουμε γι' αυτό.

 

Αν τώρα σου επαναλάβω ότι παίζουμε με τις λέξεις,θα φταίω; :)

Πόσες φορές έχουμε συμφωνήσει εδώ μέσα ότι δεν υπάρχει παρθενογένεση (ειδικά)στη μουσική;

 

Τα βασικά δεν έχουν αλλάξει και το βασικότερο δεν υπάρχει επιθυμία απ' την πλευρά των μουσικών να αλλάξει κάτι. Π.χ. το rock που παίζεται σήμερα θα μπορούσε να παιχτεί ίδιο και απαράλαχτο και την δεκαετία του 80. Εδώ και τα ψηφιακά μέσα που είναι όντως το νέο της υπόθεσης, τα vintage προσπαθούν να αντιγράψουν. Επαναλαμβάνω, δεν το λέω για κακό.

 

To αυτό.

Ακόμα και τα icons του μουσικού εξοπλισμού εξελίσσονται...Βλέπε περίεργα wirings σε παραδοσιακές κιθάρες,reverb σε λαμπάτους κ.α.

 

Είναι όμως ένα απ' τα θέματα που πάντα με απασχολούσε, τι ακριβώς περιμένουμε για να αλλάξουμε συνήθειες; Φταίει το ότι το νέο όντως δεν είναι καλύτερο ή το ότι το παλιό θα είναι για εμάς πάντα καλύτερο;

 

Γιατί βρε να αλλάξουμε συνήθειες;Μερικές πινελιές διαφορετικότητας χρειάζονται...Στοχευμένες και ουσιαστικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, επειδή βλέπω ότι με δυσκολία κρατιέσαι να μην με βρίσεις (περιορίστηκες σε αυτούς που ξέρω), μην είσαι σίγουρος ότι θα ανταποδώσω τη χάρη.

 

Κάνεις λάθος.Είσαι από τους λίγους που εκτιμώ τόσο πολύ στο forum.Aπλά,κάποιες φορές μ' αρέσει να παίζω το παιχνίδι σου.

...Δεν περίμενα ότι θα τσατιστείς τόσο εύκολα.

 

Άντε για νάνι τώρα, τα χρειάζεσαι τα όνειρα.

 

Αυτό σίγουρα δεν ήταν του επιπέδου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος.Είσαι από τους λίγους που εκτιμώ τόσο πολύ στο forum...Aπλά,κάποιες φορές μ' αρέσει να παίζω το παιχνίδι σου.

...Δεν περίμενα ότι θα τσατιστείς τόσο εύκολα.

 

Αυτό σίγουρα δεν ήταν του επιπέδου σου.

 

Αυτό το `δεν περίμενα` σου επισημαίνω. Έχεις μπει στο τριπάκι να νομίζεις ότι υπάρχει μία συζήτηση ανάμεσά μας, ενώ εμένα με ενδιαφέρει μόνο να συμμετέχω στο νήμα. Ξεφορτώσου με λοιπόν, διότι θα κάνεις και άλλες ανακαλύψεις για το επίπεδό μου αν συνεχιστεί η παρεξήγηση στο μυαλό σου.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το `δεν περίμενα` σου επισημαίνω. Έχεις μπει στο τριπάκι να νομίζεις ότι υπάρχει μία συζήτηση ανάμεσά μας, ενώ εμένα με ενδιαφέρει μόνο να συμμετέχω στο νήμα. Ξεφορτώσου με λοιπόν, διότι θα κάνεις και άλλες ανακαλύψεις για το επίπεδό μου αν συνεχιστεί η παρεξήγηση στο μυαλό σου.

 

Είσαι και ευκολόπιστος...

Λίγο να επιμείνει κανείς και σε κάνει ό,τι θέλει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ σταματήστε με την φαγωμάρα, τι έχει γίνει τελευταία!

 

Είναι υγιής η φαγωμάρα, αρκεί να υπάρχει δημοκρατία και να μπορεί ο οποιοσδήποτε να εκφράζεται . Χαίρομαι πάντα να ακούω το Τρόλει , ή τον ΣΦ να μιλάνε, έστω κι αν πολλές φορές λένε πολλά. Ειδικά σε εποχές που δεν μας παίρνει.

  Αγαπώ να ακούω για Β. Κορέα , αγαπώ τη μαλακία του Τρόλει, θα σωθούμε εξ αποστάσεως, το πουστεύω που λέει και ο Κοζ .

Ελπίζω τουλάχιστον να γλιτώσουν τα παιδιά , που εγώ δεν έχω. Πάνο πάλι πιλάφι έφτιαξες

https://www.youtube.com/watch?v=qDAd1ngBDuo

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου