Προς το περιεχόμενο

John Petrucci


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Excuse me' date=' αλλά πλέον οι Theater μάλλον regressive ηχούν. Ή, πιό σωστά, αφού καλώς ή κακώς ξεμπαζώσανε το σύμπαν με το Metropolis Pt II και οριοθέτησαν απολύτως το δικό τους ύφος, άρχισαν να ανοίγονται σε ευρύτερα πεδία. Δεν κρίνω αν έκαναν καλά ή άσχημα, δικό τους είναι και το μαχαίρι και το καρπούζι. Προσωπικά, το Six Degrees Of Inner Turbulence ήταν η αιτία διαζυγίου μεταξύ εμού και αυτών, και το Train Of Thought η απόδειξη ότι δεν ήμουν παράλογος...:P :P [/quote']

Καλά δεν σ 'αρέσει το six degrees και το train of thought? 8O Kαι τα δύο τα θεωρώ αριστουργήματα...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Excuse me' date=' αλλά πλέον οι Theater μάλλον regressive ηχούν. Ή, πιό σωστά, αφού καλώς ή κακώς ξεμπαζώσανε το σύμπαν με το Metropolis Pt II και οριοθέτησαν απολύτως το δικό τους ύφος, άρχισαν να ανοίγονται σε ευρύτερα πεδία. Δεν κρίνω αν έκαναν καλά ή άσχημα, δικό τους είναι και το μαχαίρι και το καρπούζι. Προσωπικά, το Six Degrees Of Inner Turbulence ήταν η αιτία διαζυγίου μεταξύ εμού και αυτών, και το Train Of Thought η απόδειξη ότι δεν ήμουν παράλογος...:P :P [/quote']

Καλά δεν σ 'αρέσει το six degrees και το train of thought? 8O Kαι τα δύο τα θεωρώ αριστουργήματα...

 

Ούτε εμένα μου άρεσαν ιδιαίτερα.¶ντε το six degrees...To train of thought ωραίο αλλά πέφτει πολύ αντιγραφή Metallica. :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα που το θυμήθηκα ο Γιαννάκης δηλώνει θαυμαστής των Muse :wink: :D το οποίο φαίνεται στον τελευταίο δίσκο των DT

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ξέρω πολλούς metallheads αλλά και γενικότερα ροκάτομα που και μόνο στο άκουσμα του ονόματος dream theaterαπλά ξεσπούν σε απίστευτα γέλια επειδή ακριβώς ακούνε ότι ακούνε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει ντε και καλά να αρέσουν σε κάποιον;

Εγώ για παράδειγμα βγάζω καντίλες με το progressive του 1988 και μετά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ξέρω πολλούς metallheads αλλά και γενικότερα ροκάτομα που και μόνο στο άκουσμα του ονόματος dream theaterαπλά ξεσπούν σε απίστευτα γέλια επειδή ακριβώς ακούνε ότι ακούνε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει ντε και καλά να αρέσουν σε κάποιον;

Εγώ για παράδειγμα βγάζω καντίλες με το progressive του 1988 και μετά!

Ο τύπος άκουγε dt και μετά το six degrees σταμάτησε. Εσύ δεν άκουγες ούτε σου άρεσαν ποτέ (προφανώς δηλαδή).

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμώ watchtower φίλε μου! Και ναι δεν μου άρεσαν ποτέ οι dt. Ποιο το κακό σε αυτό δηλαδή;
\

Καλά μην αρπάζεσαι. Απλώς το είπα επειδή ρώτησες "γιατί πρέπει ντε και καλά νααρέσουν σε κάποιον;" και σου είπα πως αυτός ο κάποιος (earendil) άκουγε και του άρεσαν.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν αρπάχτηκα και ούτε αναφερόμουν σε εσένα!

Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ντε και καλά πρέπει σε κάποιον να αρέσουν οι dt ώστε να φτάνουμε στο σημείο να λέμε σε όποιον δεν έπιασε το τάδε feeling του δείνα τραγουδιού καληνύχτα και άλλα τέτοια που με βρίσκουν αντίθετο. Ο καθένας μπορεί να την βρίσκει με ότι θέλει. Αν δεν του αρέσουν οι theater μαγκιά του! Τι άλλο να πω δηλαδή;

 

Peace :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν αρπάχτηκα και ούτε αναφερόμουν σε εσένα!

Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ντε και καλά πρέπει σε κάποιον να αρέσουν οι dt ώστε να φτάνουμε στο σημείο να λέμε σε όποιον δεν έπιασε το τάδε feeling του δείνα τραγουδιού καληνύχτα και άλλα τέτοια που με βρίσκουν αντίθετο. Ο καθένας μπορεί να την βρίσκει με ότι θέλει. Αν δεν του αρέσουν οι theater μαγκιά του! Τι άλλο να πω δηλαδή;

 

Peace :D :D :D

Ρε άστα αυτά. Αρπάχτηκες. Μην μου λες εμένα ότι δεν αρπάχτηκες γιατί θα γίνει χαμός εδώ πέρα :twisted:

 

 

 

ΟΚ πλάκα κάνω... :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν οι Theater. Όχι, δεν είμαι μεταλλάς! :lol:

Απλά θεωρώ ότι οι εν λόγω κύριοι έχουν γράψει και παίξει μερικά από τα ωραιότερα κομμάτια που έχω ακούσει. Και βέβαια, είναι το πρότυπο εκτελεστικής δεινότητας και δεξιοτεχνίας ως συγκρότημα, πράγμα που θεωρώ αξιοθαύμαστο.

 

Η παραπάνω παράγραφος ισχύει κατ' επέκταση και για τον Petrucci, που δεν θεωρώ ότι είναι φλύαρος, τουλάχιστον όχι παραπάνω από οποιονδήποτε σύγχρονο progressive κιθαρίστα. Συν ότι έχει γράψει κάποια εκπληκτικά θέματα/σόλα κλπ.

 

BTW...

Images and Words = φοβερό

Awake = γ@μάτο

Scenes from a memory = best of the best για Theater, από τους καλύτερους δίσκους ever

Six degrees = Έτσι κι έτσι

Train of thought = πολύ καλό, τίποτα ιδιαίτερο όμως

Octavarium = ελπίζουμε σε καλύτερα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου