Προς το περιεχόμενο

Converse all wah


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν να είπε η converse "έχω πανάκριβα παπούτσια που χαλάνε σε 3 μήνες ή σε 1 βροχή, δεν τους βάζω και ένα ευαίσθητο κύκλωμα μέσα?"

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρακολουθώ τη συζήτηση και ήθελα απλά να σημειώσω το εξής:

 

Όσο κι αν το συγκεκριμένο στάιλ θεωρείται μεμπτό, οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι υπάρχει μια συγκεκριμένη εποχή του χρόνου, η οποία διαρκεί κατά προσέγγιση 10 - 15 ημέρες και κατά τη διάρκεια της οποίας, το μόνο σωματικά ανεκτό υποδηματικό combo για μέσα στο σπίτι είναι κάλτσα - σαγιονάρα. Νομίζω δε χρειάζεται να αναλύσω τους λόγους οπότε θα αρκεστώ στα ρο φακτς: Η παντόφλα είναι πολύ ζεστή, η σκέτη σαγιονάρα πολύ κρύα.

 

Η προαναφερθείσα εποχή προκύπτει μεταξύ των αρχών και των μέσων του Μάη όπως υποθέτω πολλοί από εμάς ήδη γνωρίζουν. Η περίοδος αυτή δε συνοδεύεται και από διλήμματα που έχουν να κάνουν με ανοιχτά παράθυρα, παπλώματα, κουβέρτες και συχνότητα ντους.

 

Ο μόνος λόγος που αναφέρω τα παραπάνω είναι για να σας επιστήσω την προσοχή στο εξής: Οι κλιματικές συνθήκες του περίπου δεκαπενθημέρου στο οποίο αναφέρομαι, μοιάζουν πολύ με εκείνες που επικρατούν κατά τη διάρκεια ολόκληρου του βρετανικού καλοκαιριού. Κι επειδή δε χωράει αμφιβολία ότι το στάιλ κάλτσα - ανοιχτό υπόδημα είναι βρετανικής εμπνεύσεως, ίσως οι παραπάνω παρατηρήσεις προσφέρουν μια εξήγηση. Με άλλα λόγια ίσως η κακογουστιά γενικώς είναι, εν μέρει, θέμα κλίματος.

 

Χάβινγκ σεντ δατ και μια που η κουβέντα πάει παραπέρα, ήθελα να προσθέσω και το εξής: Αν δεχτούμε ότι η κομψότης μπορεί να μετρηθεί σε μια κλίμακα από το 1 ως το 10 (όπου 1 = εντελώς άκομψος και 10 = κομψότατος), η έντονη εφίδρωση παρασέρνει βίαια τη βαθμολογία στο 1, ανεξαρτήτως του τι φορά κανείς. Δεδομένου αυτού, προσωπικά προτιμώ να είμαι 3 ή 4 ξέρω γω παρά βεβιασμένος άσσος που έχει προκύψει από ποτάμια ιδρώτα. Οπότε θα βάλω και κοντοβράκια που λέει ο ΣΦ και παπούτσια αμφιβόλου αισθητικής απλά και μόνο γιατί είναι δροσερά. Επίσης από τέλη Ιουλίου και μετά, θα κυκλοφορήσω χωρίς καμία αιδώ με σαγιονάρα έξω, ακόμα κι αν μιλάμε για βραδινές εξόδους.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η αλήθεια είναι ότι ξεκινήσαμε "λιγο λάθος" το καλοκαιρινό υποθετικόν σενάριον.Τα τζήνς είναι σκληρά και ζεστά υφάσματα για το καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ξεκινήσαμε "λιγο λάθος" το καλοκαιρινό υποθετικόν σενάριον.Τα τζήνς είναι σκληρά και ζεστά υφάσματα για το καλοκαίρι.

Σωστός.

 

 

10408.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης από τέλη Ιουλίου και μετά, θα κυκλοφορήσω χωρίς καμία αιδώ με σαγιονάρα έξω, ακόμα κι αν μιλάμε για βραδινές εξόδους.

Χμμμ, δύσκολο χωρίς κάλτσα, γιατί δεν κρύβονται τα νύχια.

Βαριέμαι κάθε χρόνο τον Μάιο να προσπαθώ να κάνω αυτά τα δάχτυλα...

 

12956045-Fungus-Infection-on-Feet-of-Man-Stock-Photo-fungus-toenail-nails.jpg

 

 

 

...να φαίνονται έτσι.

 

steve-feet.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>:( ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, δεν το δέχομαι. Σαγιονάρα-παντόφλα-πέδιλο με κάλτσα δεν μπορεί να υπάρξει ως συνδυασμός υπό οποιεσδήποτε προϋποθέσεις. Και το αντρικό παρεό που λάνσαρε κάποτε ο Ρουβάς μπορεί να είναι χρήσιμο-βολικό αλλά ΟΧΙ  >:(

 

Η αλήθεια είναι ότι ξεκινήσαμε "λιγο λάθος" το καλοκαιρινό υποθετικόν σενάριον.Τα τζήνς είναι σκληρά και ζεστά υφάσματα για το καλοκαίρι.

Ok μαζί σου Λάκη. Με παντελονάκι chino (μην κοροϊδέψετε αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως προφέρεται) τι θα έβαζες, desert boot;

 

@superfunk

Νίκο, ποιοτικό το camper-ακι δε λέω, αλλά πολύ χλιαρό-συντηρητικό-γεροντίστικο ρε παιδί μου, όπως είπε και ο octapus.

 

Εννοείται στο noiz μιλάμε για παπούτσια κ μόδα, αν όχι εδώ που;

Πλάκα πλάκα εγώ από εδώ έμαθα να ξυρίζομαι σωστά, μετά από 15 χρόνια καθημερινού λάθος τρόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βάλε κι ένα υφασμάτινο παντελόνι μαζί με ένα ριγέ polo και θα μοιάζεις με συνταξιούχο που πάει στο καφενείο για πρέφα. ;D

 

Απο το να τριγυρναω σαν το ΡΟΜΠΟΚΟΠ μεσα στην Αθηνα....καλυτερα θα ειναι... ;D ;D

 

width=600 height=329http://images.solecollector.com/complex/image/upload/c_fill,q_90,w_800/best-selling-sneakers-2016-blue-mirror-foamposite_ojdbaf.jpg[/img]

 

Σου δινω μια τελευταια ευκαιρια...το πλεον ανετο παπουτσι ολων των εποχων

 

http://www.repetto.com/en/repetto-mythics

 

repettolaceups_crop.jpg

 

και θα εχεις και καλη παρεα

 

sergegainsbourg.jpg

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ok μαζί σου Λάκη. Με παντελονάκι chino (μην κοροϊδέψετε αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως προφέρεται) τι θα έβαζες, desert boot;

 

 

Πάλι με έπιασες "αδιάβαστο" , να σου πω το καλοκαίρι φοράω συνηθως .....λινά κοστούμια. ;D ;D

 

Γενικά το αντρικό παπούτσι , έχει θέμα το καλοκαίρι,

 

Εγώ έχω , ναι desert boots και loafers (penny - driving- tassel) και κάτι nike για το γυμναστήριο  ;D ;D ;D ;D

edit: και ένα "καλοκαιρίνο" Brogue...τώρα το θυμήθηκα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το να τριγυρναω σαν το ΡΟΜΠΟΚΟΠ μεσα στην Αθηνα....καλυτερα θα ειναι... ;D ;D

width=600 height=329http://images.solecollector.com/complex/image/upload/c_fill,q_90,w_800/best-selling-sneakers-2016-blue-mirror-foamposite_ojdbaf.jpg[/img]

 

Μα αυτό ντεν είναι sneakers καρντιά μου

Κ εγώ συμφωνώ ότι το συγκεκριμένο είναι το παπούτσι από την βιονική στολή των G.I. JOE

 

Σου δινω μια τελευταια ευκαιρια...το πλεον ανετο παπουτσι ολων των εποχων

http://www.repetto.com/en/repetto-mythics

repettolaceups_crop.jpg

Είμαι λίγο δύσπιστος ως προς την άνεση του συγκεκριμένου, αλλά και πάλι είναι formal shoes. Για casual ντύσιμο, τι βάζουμε αν όχι sneakers;

 

Μόνο ο Λάκης μου έδωσε αποδεκτή, αν και ίσως λίγο τολμηρή λόγω συγκεκριμένης εποχής, απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου