Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα και εργονομία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το άλλο το boobie το ρώτησες? ;)

εκείνο είναι boobie press

ή όπως λεει ο Zappa, titty squeezing  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Halo τη φτιαχνεις οπως θελεις και με το ονομα σου στο χεντστοκ κιολας.

 

http://www.haloguitars.com/store/custom-guitars.html

 

εγω εφτιαξα αυτη

halo_manolis_derm.thumb.jpg.fb982baa8e523d3c23b06c9955fea492.jpg

Μπλουζ και ξερό ψωμί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο το boobie το ρώτησες? ;)

Έτοιμος.

Βγαίνει σε 70b και 75c νούμερο.

Οι άλλες με τα μεγάααααλα ... πάνε για custom shop. ;D ;D

 

 

ergonomic_boobies_bass.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εκείνο είναι boobie press

ή όπως λεει ο Zappa, titty squeezing  ;D

 

 

Poor ladies πάντως, δύσκολα τα πράγματα γι' αυτές. Σεξισμός στην κιθαροποιία. ;D (παρ' όλο το γελάκι, το λέω σοβαρά. Υπάρχει καμιά κυρία να μας το επιβεβαιώσει?)

 

back-alt-128.png[move]Χα[/move]

 

Xέστοκ.

 

 

Κατα τ΄ άλλα με την Jazzmaster συμφωνώ απόλυτα. Και offset=ξαπλάρει ωραία στο πόδι, και με τα contours της, και οι διακόφτες και τα pots μακριά από εκεί που δεν πρέπει να είναι. Στην κίνηση του picking χεριού. Παίζει ωραία και όρθια και καθιστή. Αυτό το τρέμολο είναι λίγο οπισθοδρομικό ( μείον δέκα ergonomy points ) αλλά είναι και αυτό που δίνει το χαρακτήρα του ήχου της (πέρα από τη μόστρα).

 

Η Parker Fly είναι εντυπωσιακή κιθάρα, από όλες τις απόψεις. Όχι του γούστου μου, εμφανισιακά ή ηχητικά, αλλά είναι ομολογουμένως χαρακτηριστικά άνετο όργανο.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aug15_LNU_EBMM_STV_WEB.jpg

 

Αυτή η musicman έχει σχεδιαστεί από γυναίκα κιθαρίστρια  (st.Vincent) με γνώμονα το μικρότερο μέγεθος για αυτόν ακριβώς το λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τρέμολο είναι λίγο οπισθοδρομικό ( μείον δέκα ergonomy points ) αλλά είναι και αυτό που δίνει το χαρακτήρα του ήχου της (πέρα από τη μόστρα).

 

και δεν ξεκουρδιζει και ποτε ακομα και χορδη να σπασει.

 

η στοκ ΓΕΦΥΡΑ ειναι λιγο προβληματικη αλλα πλεον υπαρχουν λυσεις (Staytrem & Mastery)

 

εργονομικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καλυτερη κιθαρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τρέμολο είναι λίγο οπισθοδρομικό ( μείον δέκα ergonomy points ) αλλά είναι και αυτό που δίνει το χαρακτήρα του ήχου της (πέρα από τη μόστρα).

 

Νομιζω πως στην πραγματικοτητα το τρεμολο ειναι αυτο ακριβως που πρεπει να ειναι για τον χαρακτηρα του οργανου. Προσωπικα δεν ειχα ποτε θεματα μαζι του, λαμβανοντας ως δεδομενο οτι ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ δεν ξεκουρδιζει - οπως ανεφερε και ο αγαπητος SF. Ουτε με την στοκ γεφυρα ειχα ποτε προβλημα μιας και εχω σχετικα ελαφρυ χερι και δεν "σκαβω" , εξαλλου ως επι το πλειστον παιζω φλωρικα πραγματα. Εν κατακλειδει, γνωμη μου ειναι πως η JM ειναι περισσοτερο all-around οργανο απ'οτι της αποδιδεται.

 

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως στην πραγματικοτητα το τρεμολο ειναι αυτο ακριβως που πρεπει να ειναι για τον χαρακτηρα του οργανου. Προσωπικα δεν ειχα ποτε θεματα μαζι του, λαμβανοντας ως δεδομενο οτι ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ δεν ξεκουρδιζει - οπως ανεφερε και ο αγαπητος SF. Ουτε με την στοκ γεφυρα ειχα ποτε προβλημα μιας και εχω σχετικα ελαφρυ χερι και δεν "σκαβω" , εξαλλου ως επι το πλειστον παιζω φλωρικα πραγματα. Εν κατακλειδει, γνωμη μου ειναι πως η JM ειναι περισσοτερο all-around οργανο απ'οτι της αποδιδεται.

 

αν παιζεις με βαρΓιες χορδες και ειδικα flatwound με wound G η γεφυρα δεν εχει προβλημα,με ελαφριες χορδες (9αρες,10αρες) υπαρχει θεμα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου