Προς το περιεχόμενο

Ελευθερία στο κόκκινο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα αναφέρω δυο παραδείγματα για να αποδείξω ότι ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ το Κράτος η Αρχή τα Οφίτσια και τα Χρυσόβουλα.

 

1ο γεγονός.

 

Milano , Via Zara .Φανάρι κόκκινο. Έχουν σταματήσει όλοι σε απόσταση από τους σηματοδότες ώστε να έχουν οπτική επαφή και για το Τραμ. Ρώσσος (το γνωρίζω από τις πινακίδες του οχήματος) αποφασίζει να περάσει όοοολο το κομβόι και να τοποθετηθεί εμπρός από φανάρι στη διασταύρωση. Μετά από δευτερόλεπτα όλη η γειτονιά του κορνάρει, όχι γιατί άναψε πράσινο, αλλά διότι έρχεται το Τραμ (το οποίο ως σταθερής τροχιάς ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ). Ο Ρώσσος θεριακλής λέει και γαλλικά στους Ιταλούς σε άπταιστα λομβαρδέζικα. Ήταν άνηρ αυτός , αρσενικό , επιβήτωρ πως το λένε ρε αδερέ, δεν λογάριαζε ουδένα. Ακόμα θυμάμαι το ΓΚΡΑΟΥ της κρούσης όπου το Τραμ απλά δεν επιβράδυνε για τον νταή. Συνέχισε έως την στάση, οι δε Ιταλοί έκπληκτοι απορούσαν. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ .....

 

2ο Γεγονότο

 

Αθήνα Ηλία Ηλιού

Φανάρι με ένδειξη ερυθρού σηματοδότου. Κύριος με μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού μάρκας εντούρο. Δεν αναμένει να ανάψει πράσινο. Εκκινεί κατά το δοκούν. Το Τραμ από απέναντι είναι 70 τόνους αεροπορικού τύπου αλουμίνιο και έχει αδράνεια μάζας. Πολύ αδράνεια. Η σύγκρουση κινηματογραφική. Η μοτοσυκλέτα βορά στους άκαρδους τροχούς του αιμοδιψούς Τραμ. Ο αναβάτης σοκαρισμένος από την επαφή με κάτι τόσο μα τόσο μεγάλο. Τυχερός, είχε επαφή πλαγιομετωπικά. Είναι καλά. Ομιλεί δεν τα έχει χαμένα. Σε ερώτηση αυτόχθονου "γιατί ρε παιδί μου έφυγες με κόκκινο , αφού το είδες να έρχεται"  απαντά ο αναβάτις "νόμιζα ότι η δική μου μηχανή είναι πιο δυνατή"

 

Παλικάρια είμαστε στον πλανήτη ένα αέναο Joe Bar Team !!!

 

Ανατρίχιασα με αυτό με το τραμ, τα χριστούγεννα έκανα 4ωρο ταξίδι και επισκεύτηκα την Πράγα, όπου και έπαιξα κυνηγητό με τα κομμουνιστικά τους τραμ. Σε μια φάση (βράδυ) μέχρι και τα φώτα μου έπαιξε, ήμουν σε εντελώς λάθος λωρίδα, αλλά που να το ξέρω, μιας και η σήμανση ήταν ανύπαρκτη στους τσέχικούς καρόδρομους.. Πανέμορφη πόλη η Πράγα, να πάτε, αλλά όχι χειμώνα (αρκουδοπουτσόκρυο), και ούτε με αυτοκίνητο (οδηγοί βαλκανικού τύπου, αυτοκτονικά τραμ). ΑΦΤΑ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Περιστατικο που μου συνεβη στο Βελγιο στην Αμβερσα, οπου πηγα βολτα το σκ. Ειμαστε στο φαναρι και πρωτος ειναι ενας καγκουρας με βελγικες πινακίδες. Τριτος στο φαναρι εγω με νοικιασμενο φιατακι. Πριν αναψει πρασινο ο καγκουρας ξεκινα. Ναι ναι ναι, συμβαινει και στας Ευρωπας. Κανενας δεν ηταν βεβαια τριγύρω αλλα ο δευτερος βγάζει κεφαλι απο το παραθυρο και φωνάζει. Ρουζ ρε μ@λ@κα, ρουζ. Κοντεψαμε να κατουρηθουμε απο το γελιο. Ελληνας και ο μπροστά να βριζει Βελγο γιατι περασε με κόκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω το πιο σύντομο ανέκδοτο ?

Γερμανός περνάει κόκκινο

Χαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό κι εγώ, δικυκλιστής 40 χρόνια τώρα, αναγκάστηκα δυστυχώς να  αποχωριστώ την μηχανή μου φέτος.

.....

Γιατί εγώ παρατηρώ πως όσο πάει ο καιρός, περνάω όλο και περισσότερο χρόνο στην ασφάλεια του σπιτιού μου. 

Ρε κουλέ παππού με τον χιλιοχρονίτικο ματρακά, έπρεπε να μας σεντονιάσεις για να μας πεις ότι γερνάς;

Καλά κάνεις και μπράβο σου, την τύχη σου να χουμε όλοι.

Πήραν φόρα στα fora και oi γκρινιάρηδες του muppet κι αρχίσαν τα "άμα σας πω στα προχτέ τι μου τυχε κι εμένα .........δεν είμαστε άνθρωποι σου λέω Αγησίλαέ μου"

Τι λέτε ρε γατάκια ..... Ούτε καν αρχίζω να λέω, για σεβασμό στο bandwidth και στον Έλληνα ακροατή μου ο οποίος ως συνήθως και ορθώς, εχέσθη πατοκόρφως..

 

Καλά κάνεις σεβάσμιε και κάθεσαι σπίτι γιατί γεμίσαμε χελώνες, καμαρωτούς μπεμβεδιάρηδες με σεντούκια ολόθε τους  και κολοβεσποκαναπέδες στην αριστερή και ενδιάμεση λωρίδα.

Η οποία είναι για τις μηχανές. Τελεία και πάβλα.

Η μουαγιέν του γείτονα είναι κάτι σεβαστό κύριοιι και δεν το καταστρέφουμε.

 

Άμα φοβόμαστε πέφτουμε και κοιμόμαστε.

Ή παίρνουμε μια τηλεόραση με ρόδες για να ακούμε Τράγκα να γκρινιάζει και να ζηλεύουμε τον που-τα-βρήκε-τα-λεφτά-για-τέτοια-μηχανή κάγκουρα που τον αγκαλιάζει η Σουλάρα που σου πετάει το στριγκάκι της (και τον περιρέοντα αυτού χώρο) αναίσχυντα στη μούρη.

 

Τα παιδιά οδηγάνε οικολογικά με άξονα την επιβίωση και την επιβολή και σταματάνε on a need-to basis.

Δεν εμπιστεύονται την διαρύθμιση των φαναριών που σχεδιάστηκε με βάση την τόμπολα. Δικαίως.

 

Η οδηγική συμπεριφορά είναι προέκταση του εα φτού σου ρε.

Αναπαράγεις αυτό που βλέπεις, αυτό που βιώνεις και αυτο στο οποίο ανατράφηκες.

Δεν είναι ξεχωριστή και αυτόνομη διαστρηριότητα.

 

Χάβινγκ σεντ δατ, από προσωπικές εμπειρίες του παρελθόντος, η νότια Ιταλία έχει περισσότερους κάγκουρες και από την Αστραλία, στο Παρίσι πάντα κλειδώνω τη μηχανή γιατί με τρομάζουν αυτοί οι τρελοί, στην Ισπανία υπάρχει κάποιος πολιτισμός αλλά ειδικά Κυριακή ξημερώματα δουλέυουμε με μάτια και αυτιά και όχι με φανάρια. Γουστάρω να βλέπω και όχι να είμαι στον ίδιο δρόμο με τους κουριερ στο Λονδίνο με χάρχαλα να κατεβάζουν γόνατο στη πλατεία μπροστά από το Μπάκιχαμ.

 

Σεβάσμιε, βρήκα μάρκα τίλιο και βιολογική και οικονομική.

Θα σου γράψω σε πμ αν θες να πάρεις.

 

 

ΥΓ Και πλέον γράφω ότι θέλω καθότι η μaλaκία είναι και αυτή διεγνωσμένη παρενέργεια των φαρμάκων μου. Άσε που είμαι και μοντ και ως γνωστόν τοις πάσι ότι θέλω κάνω

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καμαρωτούς μπεμβεδιάρηδες με σεντούκια ολόθε τους  και κολοβεσποκαναπέδες στην αριστερή και ενδιάμεση λωρίδα...

λέγεται εξέλιξις των ειδώνε

 

Η μουαγιέν του γείτονα είναι κάτι σεβαστό κύριοιι και δεν το καταστρέφουμε.

και κυρίες

 

 

Άμα φοβόμαστε πέφτουμε και κοιμόμαστε.

 

Δείχνεις ηλικία , μη μας προκύψεις γριέντζος

 

Η οδηγική συμπεριφορά είναι προέκταση του εα φτού σου ρε.

 

Όχι ρε, όχι ρε, ρίχνεις το επίπεδως

 

Η νότια Ιταλία έχει περισσότερους κάγκουρες και από την Αστραλία, στο Παρίσι πάντα κλειδώνω τη μηχανή γιατί με τρομάζουν αυτοί οι τρελοί, στην Ισπανία υπάρχει κάποιος πολιτισμός αλλά ειδικά Κυριακή ξημερώματα δουλέυουμε με μάτια και αυτιά και όχι με φανάρια. Γουστάρω να βλέπω και όχι να είμαι στον ίδιο δρόμο με τους κουριερ στο Λονδίνο με χάρχαλα να κατεβάζουν γόνατο στη πλατεία μπροστά από το Μπάκιχαμ.

 

Έχουμε κάνει μαζί διακοπές και εν το ξέρω    ;D

 

 

:angel: :angel: :angel: :angel: >:D >:D >:D >:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr είναι το διαδικτυακό μου όνομα.

Και έχει ιστορική σημασία για εμένα, μην μου το βιάζεις σε παρακαλώ.

 

Den eixa latiniko pliktrologio ekeini tin ora (opos tora, den exo elliniko).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προς audiokosta (γνωστό μέντορα του Marquez): ελπίζω τα χάπια να μην τα παίρνεις όταν οδηγάς. Ω αχαλίνωτο νιάτο!  O0

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den eixa latiniko pliktrologio ekeini tin ora (opos tora, den exo elliniko).

 

:)

 

 

 

Καλά ντε,  δεν είπαμε και τίποτα :-)

Χαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως νέοι γονείς (:) ), μεγάλο μέρος των μετακινήσεών μας γίνεται με το μωρό στο καρότσι.

Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι στις διαβάσεις και τις ράμπες για τα καρότσια στις περισσότερες των περιπτώσεων υπάρχουν παρκαρισμένα αυτοκίνητα (ειδικά στους μικρότερους δρόμους) με ο,τι αυτό συνεπάγεται για την ασφάλεια του μωρού.

Όταν στο σταθμευμένο όχημα είναι μέσα ο οδηγός, πάντα, πηγαίνω και του λέω "με συγχωρείτε, αλλά εδώ που παρκάρετε ενοχλείτε". Ο απολογισμός είναι: ένας να ζητήσει συγγνώμη και να φύγει, το 90% να στραβομουτσουνιαζει και να μουρμουρίζει, ένας να ανοίξει την πόρτα, για να κατέβει, τάχα, να με δείρει και μια να με χτυπήσει με το αυτοκίνητο (όχι σκόπιμα και ουτε σοβαρά, απλά δε με είδε ποτέ, έχοντας σταματήσει σε κοκκινο πάνω στη διάβαση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ο,τι αυτό συνεπάγεται για την ασφάλεια του μωρού.

 

καλα ΦΛΩΡΟ θες να το κανεις το μωρο ρε φιλΩς?

 

να γινει ΑΝΤΡΑΣ ρε,να ζει ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ και ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΑ...με τις παφαπουφες του οπου και οποτε γουΣΤΕΡΝΕΙ,με τις ωραιες ΜΗΧΑΝΟΚΑΒΑΛΕΣ του χωρις κρανος,με τις γκαζιες του χωρις  ζωνη αμα λαχει να'ουμε.

 

 

(α,και ΚΟΡΙΤΣΙ να ειναι το μωρο ΠΑΛΙ ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ)  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου