Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενεργοποιήθηκαν όσο τηρήθηκε η εγγύηση των 100.000 ευρώ στην Κύπρο. Ακου. Εγώ πολλά γράμματα δεν ξέρω αλλά θυμάμαι τα γεγονότα.

 

 

«Κουρεύτηκαν» 37,5% οι καταθέσεις άνω των 100.000 ευρώ στην Τράπεζα Κύπρου

 

Τι θα γίνει με καÏαθέÏÎµÎ¹Ï Ïε ÎαÏκή και ÎÏÏÏοÏ: ÏÎ¿Î¹ÎµÏ ÎºÎ¿ÏÏεÏονÏαι και ÏÏÏο | ΦήμεÏ

 

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ λοιπον γιατι ΕΧΩ δικιο... :'(  (η περιπτωση ΣΟΥ με ΠΡΑΣΙΝΟ)

 

 

Eιναι ενας πολεμος μεταξυ ΛΟΓΙΚΗΣ και ΠΑΡΑΝΟΙΑΣ,ενας πολεμος μεταξυ ενος,μικροτερου σχετικα φοβαμαι,κομματιου της ελληνικης κοινωνιας που μπορει να διακρινει μεταξυ αιτιου και αιτιατου ,πραγματικοτητας και μυθοπλασιας,ευθυνης και ανευθυνοτητας,υπερβολης και αληθειας,ουσιας και παραπλάνησης και ενος ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ κομματιου της κοινωνιας που την ΚΡΙΣΗ δεν την χρησιμοποιησε για να ΔΕΙ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ εαυτο της στον καθρεπτη και να τον αλλαξει/βελτιωσει αλλα για να βγαλει την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΑΠΙΛΑ απο μεσα της ταμπουρωμενη πισω απο....οτι χειροτερο εχει κρυμμενο στο DNA της η ελληνικη ψυχοσυνθεση....

 

Αρχαιολαγνεία, ψεκασμένο εθνικισμό,ψευδαισθησεις μεγαλειου, πολιτική εργαλειοποίηση νεκρών, ιδεοληψία, παπάδες, ελληνικό ήλιο,κρασι,θαλασσα και τ αγορι μου ,ΜΙΣΟΣ για τους "KΣΕΝΟΥΣ -ΕΕ-ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ-ΕΒΡΑΙΟΥΣ-ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΡΙΑ (σημειωσατε Χ εχετε μεχρι και 3 επιλογες )  ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ",απιστευτες ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ και ΑΓΝΟΙΑ στοιχειων ,εξωφρενικη  ΑΣΧΕΤΙΛΑ για τους νομους της ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ, μαγκια (τσαμπα),χυδαιοτητα,ελειψη βασικου αστικου πολιτισμου,  νεοελληνικό κιτς, ελληνική αριστερή μυθολογία, κομπλεξ για καθε συνανθρωπο που "τα εχει",αποδιοπομπαιους τραγους,εκδικητικοτητα......

 

Απ’ όλα έχει αυτη η ψυχοσυνθεση , αλλά το πιο σημαντικό είναι αυτό που δεν έχει: Ούτε ένα μόριο λογικής. Ούτε ψήγμα. Ούτε μια υποψία. Είναι γελοία πέρα ως πέρα.

 

Ειναι στην τελικη  ενας ΠΟΛΕΜΟΣ μεταξυ αυτων που βλεπουν τον ΕΛΕΦΑΝΤΑ στο σαλονι και αυτων που ασχολουνται με το ΜΥΡΜΗΓΚΙ που περπαταει στο παραθυρο του WC.

 

εχουμε ηδη ΔΥΟ "γεγονοτα " το κουρεμα των καταθεσεων κατω απο 100.000 ευρω που ΔΕΝ εκαναν οι κακοι Ευρωπαιοι στην ΚΥΠΡΟ και τα 2 εκ ευρω που ΔΕΝ χρωσταει ο ΣΚΑΙ..

 

ΓΕΛΑΕΙ ο κοσμος αλλα συνεχιστε.....

 

οχι ΜΗΝ απαντησεις με.....χαχαχαχαχαχαχα...... ΔΕΝ ειναι αστειο πλεον  :-[

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

«Κουρεύτηκαν» 37,5% οι καταθέσεις άνω των 100.000 ευρώ στην Τράπεζα Κύπρου

 

Τι θα γίνει με καÏαθέÏÎµÎ¹Ï Ïε ÎαÏκή και ÎÏÏÏοÏ: ÏÎ¿Î¹ÎµÏ ÎºÎ¿ÏÏεÏονÏαι και ÏÏÏο | ΦήμεÏ

 

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ λοιπον γιατι ΕΧΩ δικιο... :'(  (η περιπτωση ΣΟΥ με ΠΡΑΣΙΝΟ)

 

 

εχουμε ηδη ΔΥΟ "γεγονοτα " το κουρεμα των καταθεσεων κατω απο 100.000 ευρω που ΔΕΝ εκαναν οι κακοι Ευρωπαιοι στην ΚΥΠΡΟ και τα 2 εκ ευρω που ΔΕΝ χρωσταει ο ΣΚΑΙ..

 

ΓΕΛΑΕΙ ο κοσμος αλλα συνεχιστε.....

 

οχι ΜΗΝ απαντησεις με.....χαχαχαχαχαχαχα...... ΔΕΝ ειναι αστειο πλεον  :-[

 

Εεεεε, οι Ευρωπαίοι δεν εγγυόνταν στους πολίτες της ευρώπης πως ισχύει.

Τι θα πεί ποιοί το έκαναν.

Απο τη στιγμή που έγινε δεν μπορούν να το εγγυηθούν ξανά πουθενά.

Τι είναι αυτά.

Η ισχύει η συμμόρφωση προς το Ευρωπαϊκό Δίκαιο και υπάρχουν κυρώσεις σε ΟΠΟΙΟΝ και να το ΚΑΝΕΙ η ΟΧΙ.

 

Τι λέτε αγαπητέ μου κύριε?

Φυσικά θα συνεχίσουμε.

Τι Ευρώπη είναι αυτη?

 

 

Αφού δεν έχουμε λεφτά. Εγώ θέλω να ψωνίσω την Κυριακή.

Ο άλλος που δουλεύει υπερωριακά και δεν πληρώνεται για μήνες επειδή έτσι θέλει ή μπορεί το αφεντικό γιατί δεν βγαίνει και είναι παράνομα όλα αυτά, δεν μιλάει και πάει για να πάρει ότι μπορεί.

Αλλά ο κόσμος δεν έχει να δώσει.

 

Μήπως υπάρχουν πολλά μαγαζιά που δεν χρειάζονται?

Εγώ λέω να τους κάνουμε όλους δημοσίους υπαλλήλους και τα μαγαζιά να περάσουν στο δημόσιο.

Θα πληρώνονται και θα παίρνουν και επιδόματα, απλά τον καταστηματάρχη θα τον λένε. Κύριε Διευθυντά, κύριε Τομεάρχα.

 

Θα λέει το κατάστημα με τα παπούτσια.

Υπουργείο Ενδυσης και Υπόδησης  - Κατάστημα Υποδημάτων Πετραλώνων και θα έχει συγκεκριμένες μάρκες με διαγωνισμούς. χαχαχαχαχααχαχχχα

 

Και τους επιστήμονες θα τους βάλουμε να κατασκευάζουν πυρηνικά και τα έσοδα θα τα βρίσκουμε δίνοντας βάσεις για επιθέσεις στους πλειοδότες. Άστους να πολεμάνε αυτοί και εμείς να κονομάμε με τη εγγύηση και τη σιγουριά του δημοσίου.

 

Όλα να τα κάνουμε δημόσια ρε παιδιά εγώ λέω.

Να παράγουμε καινοτομίες να συναγωνιστούμε τους κολοσσούς.? Γίνονται αυτά?

Να ανοίγουν εργοστάσια αυτοι με φθηνά εργατικά χέρια για να κονομάνε?

 

Εθνικό νόμισμα, δημοσιοποίηση και θα τους πούμε, θα δίνουμε για το χρέος ότι μπορούμε, δανείστε μας και θέλουμε να είμαστε στην ΕΕ. Αλλά με τους όρους μας. Θα βάζουμε όποιον θέλουμε μέσα.

 

Έτσι θα είμαστε κερδισμένοι από παντού.

 

Εξάλλου η οικονομία μας είναι πολύ μικρή και αδιάφορη γι αυτούς.

 

Κάθονται και αυτοί και γκρινιάζουν επειδή μας δίνουν μερικά ψίχουλα από το δημόσιό τους χρήμα και λένε αντιδρούν οι πολίτες μας. Ε καλά τωρα. Μην τους το λέτε. Πρέπει να τα ξέρουν όλα δηλαδή? Πεστε τους εκεί πως δεν δίνουμε στην Ελλάδα και φτιάξτε τα νούμερα να μην φαίνεται και ας μας τα στέλνετε τα μετρητά με πτήσεις τσάρτερ.

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά, εμένα αυτά τα προβλήματα μου φαίνονται απλά και τα κάνουν οι ίδιοι δύσκολα και ασχολούνται όλο με την Ελλάδα. Τι είμαστε εμείς. Μια πορδή.  Οι δικοί μας είναι άπληστοι. Οι επιχειρηματίες. Το κράτος είναι κράτος.

Ας τα κάνουμε όλα κρατικά και να τα εξυγιάνουμε παρά να περιμένουμε να αυτορρυθμιστούν οι ιδιώτες παρέχοντας τους ευκολίες και δάνεια. Τα κάναμε αυτά και τι καταλάβαμε. Φούσκα που με την πρώτη καρφίτσα έσκασε και τα έκανε χειρότερα και πήγε το χρέος στο δημόσιο για να πληρωθεί. Φώναζαν για το PSI πως όποιος μιλάει γι αυτό πρέπει να πηγαίνει για κακούργημα και το έκαναν. Τι καταλάβαμε. Μας κουρεψαν χρέος που ξαναμαζεύτηκε. Μεταρρυθμίσεις. Ούτε προσλήψεις γίνονται για χρόνια στο δημόσιο παρά κάποιες συμβάσεις με τρεις και εξήντα, μειώθηκαν στο μισό μισθοί και συντάξεις, έγινε ένα νοικοκύρεμα στις προμήθειες και 7 χρόνια........ Το θηρίο μεγαλώνει. Μαλακίες μας λένε.

Και 300.000 δημοσίους υπαλλήλους να σκοτώσουν και αλλους τόσους συνταξιούχους εμένα να με θυμηθείτε. Τα ίδια θα γίνουν . Δεν βγαίνουμε έτσι. Η μόνη λύση είναι να περάσουν όλα στο δημόσιο και να αρχίσουμε απο εκεί σαν βάση.

 

Εγώ τα είπα και κάντε ότι θέλετε. Ακούστε τις φιλελεύθερες αρλούμπες που είδαμε την εφαρμογή τους με τα χρηματιστήρια και άλλους εκσυγχρονισμούς με τις ιδιωτικοποιήσεις.

 

Και τον επιχειρηματία της διπλανής πόρτας που απλά μεταπωλούσε, μεσαζοντούσε, παρείχε υπηρεσίες άχρηστες, υπερτιμολογημένα με δανεικά. μέχρι και κρατικοδίαιτα αφου όλο και κανα κολλητό είχε στο δημο ή στα υπουργεία και τους οργανισμούς, με την ιδιωτική υγεία που λύσσαξε στα σκάνδαλα και δεν ξέρουν από που να την μαζέψουν γιατί ειναι όλοι μπλεγμένοι μεσα.

 

Σε άλλες χώρες εγώ ξερω πως υπάρχει η παιδεία που έχει περάσει αντίστοιχα με σοβαρότητα και έτσι ο ιδιωτικός τομέας δουλεύει όπως με το δημόσιο και όσον αφορά την αισχροκέρδεια, το τι πετάμε στο πεζοδρόμιο, το πως περνάμε τη διαβαση και τέτοια το έχουν μάθει και το εφαρμόζουν αυτεπάγγελτα, δεν περιμένουν τον μπαμπούλα να τους κυνηγάει.

Το κράτος ασχολείται με σοβαρά πράγματα, οι δημοσιογράφοι ιδιωτικών οργανισμών ενημέρωσης έχουν αρχίδια και ασκούν δημοσιογραφία σοβαρή και γι αυτό λόγω της παιδείας υπάρχουν δύσκολα ανάλογα φαινόμενα με την Ελλάδα και την σύγχρονη εποχή καταπολεμόνται αποτελεσματικά και γρήγορα.

 

Διάολε, ακόμα και την κρίση που αντιμετωπίζουν λόγω παγκοσμιότητας της οικονομίας την αντιμετωπίζουν ισορροπημένα.,

Και τα κόμματα τους κρατάνε ένα επίπεδο και μια συναίνεση σε σοβαρά θέματα και σε κρίσεις.

Δεν πυροβολούν τα πόδια τους προκειμένου να επικρατήσουν

 

Εδώ στα εθνικά θέματα κάπως τα βρίσκουν οι δικοί μας αλλά σε λίγο θα το χάσουν και αυτό. Γιατί λυσσάνε.

 

Καλά δεν τα λέω ?χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εγώ ξέρω που σας λέω.

Δημόσιο και νοικοκύρεμα και θα πάνε όλα μια χαρά.

Εδώ αυτό θα δουλέψει.

Και λίγο προσοχή στη φοροδιαφυγή και στις σπατάλες.

Να με το ηλεκτρονικό χρήμα, με τον έλεγχο στις δαπάνες τον ηλεκτρονικό, τις διασταυρώσεις. Κουτσου κούτσου θα γεμίσουμε με έσοδα. Και θα τακτοποιήσουμε το έλλειμμα.

Δεν έχει τελικά σημασία ποιος θα είναι κυβέρνηση. Το να ακολουθήσουμε μια λύση υπάρχει.

 

Και οι αντιδράσεις κάμπτονται.

Κλείνουν οι τοπικές στα κόμματα, οι τραμπουκισμοί θα μαζεύονται γιατί θα τους κάνουν δικογραφίες και θα τους κυνηγάνε τώρα που κλείνουν οι συμφωνίες.

 

Καλύτερα πάμε, λένε και τα νούμερα είναι καλύτερα, απλά θίχτηκαν κάποια συμφέροντα και μπαίνει μια τάξη.

Γενικά θα περάσουμε δύσκολα ιδιαίτερα όσοι ήμασταν τίμιοι, καλοπληρωτές, συνεπείς στις υποχρεώσεις μας και αυτό είναι η αδικία, γι αυτούς που δεν το αξίζουν αυτό αλλά τώρα το ποιος ανήκει σε αυτούς, ούτε εγώ μπορεί να ανήκω, εδώ μπορεί να λέω ότι θέλω. Που ξέρω εγώ τι είναι και τι κάνει ο καθένας που γράφει εδώ μέσα και τελικώς γιατί καταστράφηκε ή γιατί κονομάει αν είναι τίμιος ή μπαταχτσής, αν το παίζει ειδήμων με διδακτορικά ή τεχνολόγος επιστήμονας και δεν έχει βγάλει ούτε ΙΕΚ? χωρίς να εννοώ κάτι προσωπικά αλλά δεν συμβαίνει. Και όλοι έχουμε τη δόση της υπερβολής ανά καιρους στα γραπτά μας, άνθρωποι είμαστε με πάθη. Δεν μπορεί να υπάρξει η απόλυτη ειλικρίνεια ιδιοτήτων, προθέσεων.

 

Και εμένα μπορεί να με πληρώνει ένα κόμμα για να γράφω στο φόρουμ. Να είμαι εγκάθετος. Το ξέρει κανείς σίγουρα?

Ποιος είμαι εγώ κι εσύ? Μπορεί να είμαι serial killer εγώ ή αυτός που αντιπαρατίθεμαι και να με σφάξει στο πόδι επειδή δεν του άρεσε μια μέρα που είπα κάτι δυσμενές για τον ΝΤΥΛΑΝ ή τον ΜΑΡΛΕΙ ή τον ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗ.

 

έλα μωρέ τώρα.

Και λέμε για ειδική βαρύτητα, για το τι να λέμε.

Απλά δεν πρέπει να μιλάμε πολιτικά και να το τηρούμε όλοι και αμα καμιά φορά το φέρει ο λόγος να μην το τραβάμε αφού υπάρχει η ESPRESSO.

 

τώρα αν κάποιος το ξέρει αυτό αλλά πάραυτα θελει να είναι πειραχτήρι για να ερεθίζει τους ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ και να χαχανίζει πίσω από το πληκτρολόγιο όταν τους κοροϊδευει και μετά να κάνει οικονομικοιδεολογικό κύρηγμα............ Πρέπει ο άλλος να θίγεται? Σιγά. Όλοι έχουμε ελαττώματα.

Άλλος είναι θρήσκος, άλλος είναι φανατικός φιλελεύθερος σε σημείο διασποράς διχαστικού μίσους.

Άλλος δεν γουστάρει το Χριστό. Άλλος δεν γουστάρει τους μαύρους απλά δεν το λέει γιατί σέβεται πως επικρατεί η άποψη αλλά υπάρχει και ο κανόνας ή και ο νόμος να μην γίνονται ρατσιστικά υβριστικά σχόλια. Ας το κρατήσει μέσα του, εκεί δεν μπορεί να ψάξει κανένας ακόμα.

 

Και εγώ πολλά πράγματα δεν τα γουστάρω αλλά σέβομαι το δικαίωμα των άλλων που προκύπτει από τους νόμους και τα δίκαια που έχουν θεμελιωθεί μέσω δημοκρατικών διαδικασιών.

 

Πάντως παιδιά βαρέθηκα να γράφω σήμερα, αμα έχω γράψει πράγματα που δεν επιτρέπεται ας διαγραφούν παρακαλώ. Δεν ξέρω τι με έπιασε σήμερα και γράφω εκτός espresso και εμένα, δεν το συνηθίζω. Βασικά δεν είμαι και πολύ καλά σήμερα γιατί ξενυχτησα εχθές και ήπια και δεν επρεπε να παω παραλία και δεν νιώθω καλά, είμαι κάπως ανώμαλα σήμερα, 

 

Μια καλλιτεχνική ανωμαλία και σπαρίλα με δέρνει, δεν ξέρω τι συμβαίνει πάντως είμαι ακίνδυνος. Απλά ήθελα να γράψω λίγο τίποτα πάνω σε αυτά που διάβασα χωρίς να σκέπτομαι και πολύ. Δεν προσέχω το λόγο μου, τη συνοχή και τη συνάφεια αυτών που λέω.

 

Λέω να φάω κανα σουβλάκι γιατί με έπιασε και ο αυχένας ρε γαμώτη, έχω μια στένωση που με πιάνει που και πού και πήρα αντιφλεγμονώδη τώρα και με έπιασαν λίγο και εγραφα για να ξεχαστώ.

 

Παιδιά να είστε καλά και καλό βράδυ και κακώς έφυγε ο Auditory Driving.

Διάβασα τη στιχομυθία και ήταν λίγο προσβλητικός προς το φόρουμ.

  Ενώ έχουμε γνωριστεί, έχουμε πιει μπύρες και έχουμε συζητήσει στην espresso και λίγο πολύ ξέρουμε όλοι τον χαρακτήρα ο ένας του άλλου και εν γένει αγαπάμε ο ένας τον άλλο και είναι ευχάριστο που κάποιοι γνωριστήκαμε και προσωπικά ανά καιρός, δεν έπρεπε να γράψει στο Χάρη τέτοια πράγματα κυρίως στο ανοιχτο φόρουμ και να μιλήσει άσχημα για το noiz.

 

Δεν πρέπει να γίνονται αυτά και να συμβάλλουμε όλοι μας.

Όλοι να μαλακώνουμε και όταν φτάνει αντιπαράθεση που είναι ανθρώπινο να προσπαθούμε να χαμηλώνουμε όλοι τους τόνους και μια φορά θα καταπιέσει τον εγωισμό του ο ένας περισσότερο από τον άλλο και γενικά θα ήθελα να είμαστε όλοι προσεκτικοί κατά το δυνατό χωρίς να εννοώ την αυτολογοκρισία στις αξιώσεις και τους χαρακτηρισμούς που έχουμε ή κάνουμε στους άλλους.

 

Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται κιόλας.

 

Να είμαστε φίλοι και να το προσπαθούμε.

Και εγώ έχω κάνει λάθη και έχω παρεξηγήσει πράγματα, τόσα χρόνια αν και προσπαθώ να είμαι προσεκτικός έχω εκτραπεί και το μετάνιωσα.

 

Δεν είναι ωραίο.

 

Θέλω όλοι να είμαστε φίλοι, να λέμε αυτό που θέλουμε και να υποχωρούμε αν χρειαστεί λιγάκι.

 

Να το κάνουμε αυτό και όλα θα πάνε καλά θα δείτε χασχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Ευρώπη είναι αυτη?

 

Απλή άσκηση για όποιον ενδιαφέρεται:

 

α) παίρνετε ένα παγκόσμιο χάρτη που να δείχνει τα όρια των ηπείρων.

β) τον πινεζώνετε σε τοίχο απεναντί σας.

γ) δείχνετε με το δεξί σας χέρι (ή πόδι, ή μύτη, ή αριστερό χέρι) σε ποια περιοχή του κόσμου θα θέλατε να ζείτε, σήμερα, όχι αύριο, ούτε χθες.

δ) προσέχετε ότι περιέργως, έχετε δείξει την Ευρώπη.

ε) το θυμάστε αυτό, πριν ξαναγράψετε οτιδήποτε κακό εναντίον της.

 

σ.σ. σε σπάνιες περιπτώσεις, κάποιοι έχουν δείξει ΗΠΑ, Καναδά, Αυστραλία. Δεκτό και αυτό. Περιέργως, κανείς δε δείχνει καμία χώρα του αριστερού μπλοκ, ενώ οι περισσότεροι είναι αβέβαιοι ακόμη και για τη θέση της Βορείου Κορέας.

 

:) :) :)

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr άμα έπαιζες πλήκτρα τόσο γρήγορα όσο γράφεις διπλοσέντονα τώρα θα ήσουν στους Dream Theater

 

παίζω γρήγορα. Είμαι πολύ γρήγορος στα πλήκτρα.

Υπάρχουν αποδείξεις.

Θα μπορούσα να παίξω στους dream theater.

Τώρα δεν είμαι σε τόση φόρμα, αλλά αυτοί που με ξέρουν και με έχουν δει ξέρουν πόσο γρήγορος είμαι στα πλήκτρα και τι ακρίβεια έχω και εκφραστικότητα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή άσκηση για όποιον ενδιαφέρεται:

 

α) παίρνετε ένα παγκόσμιο χάρτη που να δείχνει τα όρια των ηπείρων.

β) τον πινεζώνετε σε τοίχο απεναντί σας.

γ) δείχνετε με το δεξί σας χέρι (ή πόδι, ή μύτη, ή αριστερό χέρι) σε ποια περιοχή του κόσμου θα θέλατε να ζείτε, σήμερα, όχι αύριο, ούτε χθες.

δ) προσέχετε ότι περιέργως, έχετε δείξει την Ευρώπη.

ε) το θυμάστε αυτό, πριν ξαναγράψετε οτιδήποτε κακό εναντίον της.

 

σ.σ. σε σπάνιες περιπτώσεις, κάποιοι έχουν δείξει ΗΠΑ, Καναδά, Αυστραλία. Δεκτό και αυτό. Περιέργως, κανείς δε δείχνει καμία χώρα του αριστερού μπλοκ, ενώ οι περισσότεροι είναι αβέβαιοι ακόμη και για τη θέση της Βορείου Κορέας.

 

:) :) :)

 

 

Εγώ μπορώ να γράφω εναντίον της σε αυτά που θέλω.

Δεν απαγορεύεται πουθενά.

Και οποιοσδήποτε μπορεί απλά να μη συμφωνεί πάνω σε ότι γράφω και τίποτε άλλο δεν μπορεί.

 

Και θα το κάνω με την κάθε ευκαιρία αν έχω κάποιο αντίστοιχο έναυσμα, δεν το έχω αυτοσκοπό.

 

Αντίστοιχα θα γράφω για τα θετικά της, για την ιδέα και το όλο concept και μπορούν να ερμηνεύουν τα λεγόμενα μου και να τα κατευθύνουν όπως θέλουν όποιοι θέλουν.

 

Και να με χαρακτηρίζουν και να με χλευάζουν μπορούν.

Έμμεσα και άμεσα.

Κανέναν δεν εκπροσωπούν.

 

Για κάθε έναν που με χλευάζει μπορεί να υπάρχουν 10 που συμφωνούν μερικώς ή ολικώς ή και να με θαυμάζουν. Αυτό μου αρκεί χαχαχαχαχαχ Αχαχαχαχαχαχαχ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>

Υπάρχουν αποδείξεις<

 

Σαν και αυτές των κουρεμένων καταθέσεων των Κυπρίων;

 

Τραγικό.... :(

 

Και όχι,ΔΕΝ μπορείς να γράφεις

ΨΕΜΑΤΑ και ΑΝΑΚΡΙΒΙΕΣ.αν θες να σέβεσαι τους ,διαδυκτιακους,συνομιλητες σου

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου