Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ μπορώ να γράφω εναντίον της σε αυτά που θέλω.

Δεν απαγορεύεται πουθενά.

Και οποιοσδήποτε μπορεί απλά να μη συμφωνεί πάνω σε ότι γράφω και τίποτε άλλο δεν μπορεί.

 

Και θα το κάνω με την κάθε ευκαιρία αν έχω κάποιο αντίστοιχο έναυσμα, δεν το έχω αυτοσκοπό.

 

Αντίστοιχα θα γράφω για τα θετικά της, για την ιδέα και το όλο concept και μπορούν να ερμηνεύουν τα λεγόμενα μου και να τα κατευθύνουν όπως θέλουν όποιοι θέλουν.

 

Και να με χαρακτηρίζουν και να με χλευάζουν μπορούν.

Έμμεσα και άμεσα.

Κανέναν δεν εκπροσωπούν.

 

Για κάθε έναν που με χλευάζει μπορεί να υπάρχουν 10 που συμφωνούν μερικώς ή ολικώς ή και να με θαυμάζουν. Αυτό μου αρκεί χαχαχαχαχαχ Αχαχαχαχαχαχαχ

 

Εγώ πάντως δεν χλευάζω κανέναν. Είμαι βέβαιος ότι στο παραπάνω πείραμα θα επέλεγες την Ευρώπη (τη σημερινή) οπότε την κρίνεις μεν, αλλά είναι εκ'του ασφαλούς κριτική. Σου αρέσει και το ευρώ σου στη τσέπη, και το smartphone και το (γερμανικό ας σημειωθεί) Kontakt και όλα τα παρελκόμενα.

 

Δε νομίζω ότι είσαι έτοιμος να πάρεις τα βουνά και τα χωράφια και να παριστάνεις το νομάδα (άσε που αν ήσουν, υπάρχει και σχετικό τηλεπαιγχνίδι).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μη γράφετε κάθε 2-3 λέξεις με κεφαλαία ή μπολταρισμένα αν έχετε την καλοσύνη. Είναι σα να φωνάζετε

 

προσωπικά με ενοχλεί ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ  ;D

 

συνεχίστε σόρρυ

 

Εντιτ : Ιδανικά θα ήθελα να ζω Αυστραλία . Αλλά δεν έχω παράπονο. Είμαστε η πιο εξευρωπαισμένη βορειοαφρικάνικη και ανατολικο-ασιαστική χώρα

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πίστευα πως η γη είναι επίπεδη θα το έγραφα και αυτό. Αυτό δεν το πιστεύω.

Για τη σελήνη αν πήγαν οι Αμερικάνοι και δεν ήταν ένα σκηνικό ψυχροπολεμικής κόντρας και για τους αεροψεκασμούς δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Μπορεί κάποια πράγματα να είναι έτσι ή περίπου, μπορεί και συνδυασμός. Πιστεύω κάποιες ενδείξεις, όχι απόλυτα. Θεωρώ κάποια πράγματα πολύ δύσκολο να συγκαλύπτουν, όχι αδύνατο αλλά συνήθως για να βρεις τι έχει γίνει ή τι ισχύει σε κάτι θα πρέπει να εξετάσεις και ποιος κερδίζει και τι από αυτό.

 

Κρατώ κάποιες επιφυλάξεις και το λέω.

Κακό είναι?

Γνώμη μου είναι.

Δεν απαγορεύεται να λες τη γνώμη σου όπως και δεν απαγορεύεται να στην κριτικάρουν.

 

Καλό είναι αν μην σε προσβάλλουν με προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς επειδή λες μια γνώμη ή αν διαφωνούν να στο λένε με ευγένεια. Καλό είναι, όχι υποχρεωτικό

 

Εξάλλου ο ευφυής άνθρωπος ξέρει πως από τις προσωπικές επιθέσεις, τους χαρακτηρισμούς μάλλον κερδισμένος θα βγει και ας έχει δίκιο ενίοτε αυτός που το κάνει σε κάτι, από τη μεθοδολογία που χρησιμοποιεί χάνει όμως γιατί ο λαός δεν τα θέλει αυτά. Συμπονεί και μαρτυροποιεί αυτόν που δέχεται την επίθεση και φθονεί έστω και διακριτικά τον επιτιθέμενο με αυτόν τον τρόπο .

χαχαχαχαχ Ετσι είναι έτσι!!!! χαχαχαχχαχαχααχ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το  ότι μας είπες ότι

κουρεύτηκαν απο την ΕΕ οι καταθέσεις των Κυπρίων κάτω από εκατό χιλιάδες ευρώ ενώ δεν κουρευτηκαν είναι ΓΝΩΜΗ σου και έχεις δικαίωμα να την λες;

Ενδιαφέρον...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν χλευάζω κανέναν. Είμαι βέβαιος ότι στο παραπάνω πείραμα θα επέλεγες την Ευρώπη (τη σημερινή) οπότε την κρίνεις μεν, αλλά είναι εκ'του ασφαλούς κριτική. Σου αρέσει και το ευρώ σου στη τσέπη, και το smartphone και το (γερμανικό ας σημειωθεί) Kontakt και όλα τα παρελκόμενα.

 

Δε νομίζω ότι είσαι έτοιμος να πάρεις τα βουνά και τα χωράφια και να παριστάνεις το νομάδα (άσε που αν ήσουν, υπάρχει και σχετικό τηλεπαιγχνίδι).

 

:)

 

 

 

Θέλαμε να πάμε με ενα φίλο αλλά δεν μπορούμε λόγω υποχρεωσεων.

Δέκα χρόνια πρίν θα πηγαίναμε.

 

Έχω δικαίωμα να την κρίνω. Είμαι πολίτης της.

  Η αναγωγή στο δεν μπορείς να κρίνεις ή κρίνεις εκ του ασφαλούς αφού αγοράζεις προϊόντα που η χώρα σου δεν παράγει ή εσύ δεν μπορείς να φτιάξεις είναι άτοπη.

Έγω δικαίωμα να την κρίνω εφόσων είμαι πολίτης της και ζητάει την ψήφο μου αντίστοιχα στους θεσμούς της και τις υποχρεώσεις μου τις ορίζει ο ΝΟΜΟΣ. Κανένας άλλος.

 

Όποιος νομίζει πως δεν είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου να με καταγγείλει στις ΑΡΧΕΣ για να έχω τις συνέπειες και τότε μόνο οι αρχές μπορούν να μου στερήσουν δικαιώματα.

 

Όποιος με συκοφαντεί, με υβρίζει έχω δικαίωμα να αμυνθώ μέσω του νόμου. ΘΑ ΤΟΝ ΤΑΡΑΞΩ ΣΤΙΣ ΜΗΝΥΣΕΙΣ και τις ΑΓΩΓΕΣ. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

Είμαι Ευρωπαίος πολίτης όσο είναι όλοι και έγω δικαίωμα να κρίνω και να διακινώ ελεύθερα τις ιδέες μου. Ναι ναι.

 

Και το KONTAKT ειναι μια υλοποιηση προγενέστερων καινοτομιών. Εγώ έτσι το κρίνω. Τι σημασία έχει αν είναι Γερμανικής Προελεύσεως? Δεν το πλέρωκα. Δικό μου είναι σύμφωνα με τις άδειες χρήσεις αλλά και σύμφωνα με τους καταναλωτικούς νόμους που υπερισχύουν των συμβάσεων αν αυτές είναι καταχρηστικές σε κάποια περίπτωση.

 

Τι σχέση έχουν αυτά με αυτά που λεω.

Εκλαμβάνεις και ερμηνεύεις τα γραφομενά μου με συνειρμούς που δεν καταθέτω και δεν εννοώ έτσι. Δικαίωμά σου βέβαια.

 

Είναι τάση κάποιων να στρέφουν καθε κουβέντα και να την εγκλωβίζουν σε συγκεκριμένο στερεότυπο πλαίσιο για να πουν τα δικά τους? Για να μειώσουν την αξία των λεγομένων των άλλων?

Για να υποδείξουν στον άλλο τι λέει?

Δεν καταλαβαίνω.,

ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ και ίσως αγνοώ από εδώ και μπρός την κατευθυνόμενη προς συγκεκριμένα στερεότυπα ερμηνεία με σκοπό την προσωπική υποστατική απαξίωση.

 

Ειμαι ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ εγώ.

(Οταν το λεω αυτό δεν σημαίνει πως εννοώ πως είναι αμόρφωτοι οι άλλοι η λιγότερο μορφωμένοι, αλλά κάποιος μπορεί να το ερμηνεύσει και έτσι)

 

Εξάλλου εγω ΣΥΝΕΧΙΖΩ να αρθρογραφώ στην ESPRESSO. Σημερα κάνω μια εξαίρεση γιατί είμαι λίγο κεφάτος. αχαχαχαχαχαχαχα

Και μάλλον βγαίνουμε τελείως από το θέμα.

Το αρχικό θέμα και post ειναι πολύ ενδιαφέρον. Αλλά με παρέσυρε η κουβέντα of topic, ειναι ενεργό το θέμα και είπα να γράψω λίγο κάποια πράγματα πάνω σε κάποια πράγματα που είδα.

 

Το αρχικό πόστ που έκανες ήταν ενδιαφέρον αλλά το ξέχασα. Συγνώμη αλλά μάλλον δεν πρέπει να συνεχίσω να γράφω off topic.

 

Παιδιά καλό βράδυ, παω σε κανα άλλο θέμα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το  ότι μας είπες ότι

κουρεύτηκαν απο την ΕΕ οι καταθέσεις των Κυπρίων κάτω από εκατό χιλιάδες ευρώ ενώ δεν κουρευτηκαν είναι ΓΝΩΜΗ σου και έχεις δικαίωμα να την λες;

Ενδιαφέρον...

 

Μα δεν είπα αυτό. Εξήγησα τι είπα.

Αλλά είμαστε εκτός θέματος και θα δεχτώ επίπληξη άμα συνεχίσω και δεν το θέλω γιατί θα έχουν δίκιο. Θα τα πούμε μεταξύ μας ή όποιος θέλει να μπει στην espresso, εχω κέφια και γράφω μόνος και έχει καταντήσει μονότονο εκει μέσα.

 

Σας αφήνω, τα έχουμε ξαναπεί εξάλλου χιλιάδες φορές, όλο τα ίδια και τα ίδια λέμε.

Και θα τα ξαναλέμε στον κατάλληλο χώρο.

 

Ζήτω!!!!!!

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το  ότι μας είπες ότι

κουρεύτηκαν απο την ΕΕ οι καταθέσεις των Κυπρίων κάτω από εκατό χιλιάδες ευρώ ενώ δεν κουρευτηκαν είναι ΓΝΩΜΗ σου και έχεις δικαίωμα να την λες;

Ενδιαφέρον...

 

Α παρένθεση. Και αυτό δεν απαγορεύεται.

έχω δικαίωμα να το λέω, έχει δικαίωμα κάποιος να με διορθώσει σαν πολίτη.

Δεν απαγορεύεται.

Δεν είμαι θεσμικό η δημόσιο πρόσωπο και μιλάω για θέματα ενδιαφέροντος δημοσίου.

Δεν απαγορεύεται αυτό.

Υπάρχουν νόμοι για το τι απαγορεύεται ή τι όχι και ποιος έχει δικαίωμα και πού.

 

Ξέρω πολλά απο αυτά αλλά δεν τα θυμάμαι και απέξω αυτολεξεί.

Και οι δικηγόροι, ακόμα και επιστήμονες ιατροί σε διαφορα θέματα χρησιμοποιούν το google. Αλλά εν γένει ξέρουν τι λένε, τι έχουν δικαίωμα να λένε και να μη λένε και επειδή το google το παρείχε ο καπιταλισμός δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να τον κατακρίνουμε εκεί που πρέπει , να τον επικρίνουμε ή να προσπαθούμε να τον βελτιώσουμε, να αναδείξουμε αδικίες, να εκφράσουμε τις ιδέες μας ή και τις προτάσεις μας.

 

Εσύ και εγώ σε αυτό το επίπεδο εδώ το κάνουμε ισότιμα.

Άμα με βρίσεις ή με προσβαλεις και με πεις ΣΚΟΥΛΗΚΙ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙ.................. μμμμμμμ θα σε αφήσω γιατί κάνω κάποιες διακρίσεις σε κάποιος. Έιναι ανθρώπινο. Από άλλους δεν ανέχομαι αλλά τελικώς ανέχομαι από όλους γιατί είμαι βολικός άνθρωπος και ένας ψυχίατρος που με εξέτασε κάποτε μου είπε.

 

Είσαι μια χαρά, τα παίρνεις όλα στην πλάκα και αυτό σε κάνει ευχάριστο αλλά καμιά φορά θα πρέπει να καταλάβεις πως δεν είναι όλη η ζωή μια πλάκα και να προσπαθείς γιατί κάποιοι εκ φύσεως πιο σοβαροί θα με παρεξηγούν.

 

Του λέω, μπορεί να με πανε μέσα γι αυτό?

Όχι θεωρητικά άμα δεν τους εξυβρίζεις, τους συκοφαντείς, τους απειλείς. Απλά μπορεί να γίνεις κουραστικός και δυσάρεστος σε κάποιους. Δούλεψε το λίγο και είσαι μια χαρά. Καλά είσαι και καλό παιδί. Πήγαινε παιδί μου. Κρίνεσαι ικανός και ακίνδυνος για το κοινωνικό σύνολο. Μια χαρά λοιπόν.

 

Τυγχάνει να έχω περάσει αξιολογήσεις ψυχολογικές και ψυχιατρικές. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Και τώρα άμα θέλετε να με παραπέμψετε σε έναν γνωστό σας για να είναι αδιάβλητη η διαδικασία να με εξετάσει. Δεν έχω πρόβλημα.

 

Δεν φοβάμαι κανενός είδους αξιολόγηση. Θα δώσω ότι μπορώ και ας αποφασίσουν οι αξιολογητές. Δεν φοβάμαι. χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που επιβεβαιώνεις το κείμενο μου,

επιτέλους παραδέχεσαι ότι το μεγαλύτερο ποσοστό του

Ελληνικού λάου λέει και πιστευει λαλακιες γιατί ... δεν απαγορεύεται.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που επιβεβαιώνεις το κείμενο μου,

επιτέλους παραδέχεσαι ότι το μεγαλύτερο ποσοστό του

Ελληνικού λάου λέει και πιστευει λαλακιες γιατί ... δεν απαγορεύεται.

 

σίγουρα ισχύει και αυτό.

Μα πολλά επιβεβαιώνω, πολλά συμφωνώ και σε πολλά διαφωνώ.

Που είναι το κακο?

Γιατί δεν ισχύει? Πολλά τέτοια ισχύουν.

Και εγώ εγω διαπιστώσει σε πολλούς συνομιλητές για διάφορα θέματα και για εσένα οτί μιλούν και δεν γνωρίζουν επακριβώς το θέμα.

Γι αυτό τα λέμε και έχει γίνει αυτό και στην espresso.

Και έχω προβεί και εγώ και στις ανάλογες διορθώσεις.

 

Εγώ έχω την τακτική να χιουμορίζω πάνω στην περιγραφή μιλώντας γενικά

Δεν κοροϊδεύω ή χαρακτηρίζω τον άλλο στο λάθος που λέει.

 

Δεν είναι υποχρεωτικό . Έτσι κάνω.

Εμένα όμως με βρίζουν καμια φορά, με λοιδωρούν, μου έχουν φερθεί άσχημα τατιάνα μου και έκλαιγα μια μέρα. Αλλά μου έχουν πει και καλά λόγια. Και με εκτιμούν. Ακόμα και κάποιοι που έτυχε να με .... .να μου την πούν, να με κοροϊδεύσουν, να μου κάνουν καζούρα, να παραφράζουν τα λεγόμενά μου, άλλα να λέω , άλλα να ερμηνεύουν, αλλιώς να τα συνδέουν.

 

Κυρία Τατιάνα μου καμιά φορά διαβάζεις πράγματα που είναι να τα ακούς και να τραβάς τις Κ$@$λό τριχές σου χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξέχασα και αυτό.

 

Σε πολλούς και στον superfunk έχουν μιλήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ και ΠΟΛΥ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΑ με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΟΥΣ, ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥΣ χαρακτηρισμούς. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΘΙΞΕΙ και αισθάνθηκα ντροπή και ΟΡΓΗ πολλές φορές.

 

Και παρόλο που τους ήξερα τους μάλωσα και διαχώρισα τη θέση μου.

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ. Τι είναι αυτά που είπατε?

 

Και κλιμακώσατε και τόσο ΠΡΟΣΤΥΧΑ. Αυτά εγώ δεν τα θέλω, τα ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ, τα ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ και πρέπει να υπάρχει μια ανοχή. Δεν έχουμε όλοι τον ιδιο χαρακτήρα, τα ιδια βιώματα, την ίδια πορεία, τα ίδια προβλήματα. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΠΙΘΕΣΕΩΝ και ΜΑΛΙΣΤΑ των ΒΑΝΑΥΣΩΝ προς μέλη από όπου και όποιον και να έρχονται.

 

Αισθάνθηκα την ανάγκη να γίνω και βίαιος μαζί τους, παρανόησα με κάποια που γραφτηκαν ιδιαίτερα στον SF που θυμάμαι και δεν το λέω για να γίνω αρεστός και να ζητιανέψω συμπαθεια. Ειμαι υπερήφανος ΕΓΩ, αλλά το λέω και θέλω να μην ξαναδώ κάτι τέτοιο.

 

Ούτε εγώ να το κάνω ποτέ. Και αν το έκανα ζητώ συγνώμη και να τιμωρηθώ σκληρά.

ΟΧΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Αυτό ήθελα να πω ως επίλογο και τώρα σκέφτομαι τι να κάνω γιατί βαριέμαι. Να φαω δεν θέλω. Άντε να φάω κανα σουβλάκι και να κάτσω να δουμε καμια ταινιούλα.

 

Αντε παιδιά, καληνύχτα.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου