Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Sonar 4/4/2018


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει τίποτε δωρεάν στο Σύμπαν.

 

-Στέφεν Χώκινγκ όταν του είχαν αναφέρει μία ταβέρνα στο Κουκάκι που κερνάει δωρεάν κρασί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υπάρχει τίποτε δωρεάν στο Σύμπαν.

 

-Στέφεν Χώκινγκ όταν του είχαν αναφέρει μία ταβέρνα στο Κουκάκι που κερνάει δωρεάν κρασί.

...Και εγώ περιμένω....Μου θυμίζει τα δωρεάν templates στο Wordpress που τα βλέπεις στο demo καταπληκτικά, τα κατεβάζεις και όταν πας να ενεργοποιήσεις ένα extra, σου λέω "Αααα... αυτό είναι στη premium έκδοση"!!!. Μακάρι να έχω λάθος.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Και εγώ περιμένω....Μου θυμίζει τα δωρεάν templates στο Wordpress που τα βλέπεις στο demo καταπληκτικά, τα κατεβάζεις και όταν πας να ενεργοποιήσεις ένα extra, σου λέω "Αααα... αυτό είναι στη premium έκδοση"!!!. Μακάρι να έχω λάθος.

 

Καλή αναλογία...

 

Αλλά εσύ μπρε τι περιμένεις, αφού έχεις Μακ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[move]64 bit only... >:([/move]

 

 

Καλωσορίσατε στο 2018  ;D ;D ;D 64 μπιτ για μπιτ  ;D είναι και το cubase 9 το live 10 τα καινούργια plug in κλπ. Για ποιο λόγο να μην είναι το Cakewalk, και για ποιο λόγο να μην είναι ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ τον Holystone για την πληροφόρηση. Επειδή η διαδικασία δεν είναι απλό download-install, γράφω τι κάνουμε ακριβώς προς διεύκολυνση:

 

Από τη διεύθυνση https://www.bandlab.com/products/cakewalk που έδωσε κι ο yameth, πατάμε το "get early access now" το οποίο μας κατεβάζει την εφαρμογή bandlab assistant. Αφού εγκαταστήσουμε την εφαρμογή και την ανοίξουμε, πάμε στο tab Apps και κάνουμε κλικ στο Cakewalk και επιλέγουμε install. Σε εμένα, κατά την πρώτη προσπάθεια, ενώ κατέβασε το installer του sonar, κόλλησε και δεν έκανε τίποτα. Μετά από ένα restart του PC, το εγκατέστησε όμως κανονικά. Το μόνο αρνητικό που βρήκα στην όλη ιστορία είναι ότι το bandlab assistant τρέχει by default με τη φόρτωση των windows και δεν έχει (δεν βρήκα τουλάχιστον) επιλογή για απενεργοποίηση.

 

Έτρεξα μια στα γρήγορα το Sonar και όλα μοιάζουν οικεία (χρησιμοποιώ Sonar X2 χρόνια τώρα). Άνοιξα κι ένα project και όλα καλά. Το μόνο που χρειάζεται είναι επανενεργοποίηση κάποιων plugins της Focusrite που είχαν έρθει μαζί με την κάρτα μου και είχαν κωδικό. Αυτά προς το παρόν.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το μόνο αρνητικό που βρήκα στην όλη ιστορία είναι ότι το bandlab assistant τρέχει by default με τη φόρτωση των windows και δεν έχει (δεν βρήκα τουλάχιστον) επιλογή για απενεργοποίηση.

Είναι προφανές πως θα γίνει μέρος της online πλατφόρμας της https://www.bandlab.com. Λογικά θα ανεβάζεις εκεί την δουλειά σου. Ας ελπίσουμε, όχι μόνο εκεί.

 

Κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό. Μπορεί και να κοινωνικοποιηθεί κανείς.

Ελπίζω μόνο να μην επιβαρύνει άσκοπα την καθημερινή χρήση του υπολογιστή.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου