Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Sonar 4/4/2018


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσον αφορά τους 6 μήνες (που σωστά αναφέρθηκε ως τουλάχιστον περίεργο στοιχείο) στο forum της cakewalk (http://forum.cakewalk.com/Cakewalk-By-BandLab-is-here-Free-Available-for-Windows-now-442018-m3743935.aspx) αναφέρει:

 

QUICK UPDATE: The 04-10-2018 in the license/about us is just an arbitrary 6 month date set for authorization checks - it's confusing and will be removed in future versions. It's NOT an expiry date :-)

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάνω, τώρα, την εγκατάσταση του Sonar και στο "γρανάζι" του Bandlab assistance μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω disable launch on startup.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο; Αν, τελικά, τρέχει με την εκκίνηση, εκτός από την όποια επιβάρυνση στις επιδόσεις του ενισχυτή θα έχω κάποιο άλλο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατέστησα κι εγώ, έτσι από περιέργεια... Τελικά θα μείνω στο Reaper όμως.. ::) :-X 

  Πάντως μού'κανε εντύπωση που οι άνθρωποι της BandLab θυμήθηκαν τα γενέθλια μου (4 Απριλίου) και μου τό'καναν δώρο 8) 8) 8) 8) :laugh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ερωτηση γενικης φυσης.

Μετα απο καποια χρονια εμπειρια στο cubase αξιζει ενα transition στο sonar?

 

Με τη λογικη οτι ειναι πιο συγχρονο και σιγουρα πιο ελαφρυ.

Ηδη εχω κατεβάσει ενα project στο sonar και προσπαθω να το φέρω στα ισια.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφού εσύ έχεις και τα δύο εγκατεστημένα και τα δοκιμάζεις. Γιατί δεν λες σε μας ποια είναι η άποψη σου; είναι εύκολη η μεταβίβαση από το ένα στο άλλο; Το περιβάλλον σε βοηθάει καλύτερα; εμφανισιακα πάντως προτιμώ το Sonar αν και δεν το εχω εγκαταστήσει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δοκιμάζω, αν και η μέχρι τώρα 5ετής σχεδόν εμπειρία στο cubase μου σπάει τα νεύρα για κάθε απλό πράγμα που ξέρω να πρέπει να αναζητώ manuals και videos στο youtube.

 

Δυστυχώς το cubase που ήρθε στα χέρια μου από άλλο χρήστη δεν αναβαθμίζεται πλέον και πρέπει να μείνει πίσω στην έκδοση 5 αν και είναι πλήρης.

Αντίθετα το sonar έχει πολύ ελκυστικό περιβάλλον και θεωρώ οτι θα μπορεί να με πάει στο μέλλον χωρίς περιττά έξοδα.

Είναι γεγονός ότι με προβληματίζει στη φάση που είμαι αν θα πρέπει να δώσω τα χρήματα για ένα σύγχρονο περιβάλλον (ιδίως όταν είσαι χομπύστας)  και ίσως από τα καλύτερα. Και αν τα δώσω να τα δώσω σε ένα cubase 9-10 ή σε pro tools ή....γιατί όχι στο δωρεάν sonar.

 

Επίσης βλέπω ότι το sonar έχει εντελώς άλλη λογική με τα Midi tracks (έχω την εντύπωση ότι μαζί φτιάχνει και ένα audio track) αλλά μπορεί να κάνω λάθος....

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ το Sonar το κορυφαίο daw του πλανήτη :)

Όχι ηχητικά βέβαια, ηχητικά είναι όλα το ίδιο, αλλά λειτουργικά και... Αισθητικά.

Αν και γνωρίζω και τα Pro Tools και το Cubase και το Samplitude και να το άλλαζα το Sonar πάλι Sonar θα έπαιρνα :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιαστικη ερωτηση

Μπορει να κανει time warp pitch correction tempo track?

Δεν προλαβα να ψαξω...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μας ελειπε να μη μπορει....οταν τα εκανε αυτα το Sonar τα αλλα daw δεν τα ειχαν καν ΣΚΕΦΤΕΙ... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου