Προς το περιεχόμενο

Joe Bonamassa. Τίποτα δεν είναι τυχαίο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Άρα ΕΙΝΑΙ πολύ επιτυχημένος.

 

χαρά στους που τον ακούνε τότε ! ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαρά στους που τον ακούνε τότε ! ;D

 

Ακριβως ,εγω ΔΕΝ τον ακουω (γενικα το κλασσικο ροκ,μπλουζ και λοιπα συναφη ειδη με αφηναν παντα  αδιαφορο με ελαχιστες εξαιρεσεις) αλλα γιατι να επιμενω οτι δεν ειναι "καλος" οταν τοσοι και τοσοι τον παραδεχονται και τον ακουν?

 

Live & Let Live I say  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως ,εγω ΔΕΝ τον ακουω (γενικα το κλασσικο ροκ,μπλουζ και λοιπα συναφη ειδη με αφηναν παντα  αδιαφορο με ελαχιστες εξαιρεσεις) αλλα γιατι να επιμενω οτι δεν ειναι "καλος" οταν τοσοι και τοσοι τον παραδεχονται και τον ακουν?

 

Live & Let Live I say  ;)

 

σχετίζεται υποθέτω με εκείνο το ρητό για τις δισεκατομύρια μύγες.  ;D

 

πάντως το billboard έχει 100 υποκατηγορίες όπου ανα πάσα στιγμή ο καθένας είναι νούμερο ένα.

Γενικά όταν λέμε #1 εννοούμε το hot100.

(τουλάχιστον εγώ με το φτωχό μου το μυαλό . Όπως πχ για jazz κοιτάω το down beat).

 

Ο καθένας ακούει ό,τι θέλει εν κατακλείδι.

Και συγνώμη από τους φίλους του που δεν τον ακούω.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετίζεται υποθέτω με εκείνο το ρητό για τις δισεκατομύρια μύγες

 

κοιτα στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ειδος το πραγμα αλλαζει.

 

γιατι δεν μιλαμε για το κοινο της Μαϊλι Σαίρους αλλα για ΣΑΦΩΣ πολυ πιο ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ,ενηλικιωμενο μουσικα και ενημερωμενο κοινο και φυσικα πολλοι μουσικοι  (εκτος και αν εχεις δει τιποτα πιτσιρικες στη Μυκονο να τα σπανε με το "The Thrill Is Gone"  ;D)

 

οποτε ΚΑΤΙ κΣερουν και εκτιμουν    ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ειδος το πραγμα αλλαζει.

 

γιατι δεν μιλαμε για το κοινο της Μαϊλι Σαίρους αλλα για ΣΑΦΩΣ πολυ πιο ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ,ενηλικιωμενο μουσικα και ενημερωμενο κοινο και φυσικα πολλοι μουσικοι  (εκτος και αν εχεις δει τιποτα πιτσιρικες στη Μυκονο να τα σπανε με το "The Thrill Is Gone"  ;D)

 

οποτε ΚΑΤΙ κΣερουν και εκτιμουν    ;)

 

θα συμφωνήσω, απλά το λέω εις επιρωσιν του πολλοί άνθρωποι μπορεί να αρέσκονται σε κάτι διαφορετικό ενώ αντίθετα εμάς να μην ιδρώνει τ αυτί μας.

Και φυσικά στους μουσικούς.

Αλλά ΕΚΕΙ είναι ακόμα μεγαλύτερο.

Μεταξύ μας θα πέταγα το καπέλο μου για ένα τζαμάρισμα με τον Μπόνυ, ή θα χτυπιόμουν σε μια συναυλία του, αλλά το χέρι μου ακόμα έχει την αίσθηση από το σφίξιμο που μου έκανε ο Bireli ή το αυτί μου θυμάται τις κουβέντες που ανταλλάξαμε πριν 10 κάτι χρόνια. 'Η άμα έρθει ο Carlos και γυρέψει την κιθάρα μου θα του την δώσω πχ no questions asked.

αλλά είναι αυτή η λεπτή διαφορά.

αυτή που σε κάνει να λες τι γυναικάρα είναι αυτή, και να περνάει μια nextdoor και να σε βαράει κατακούτελα...

 

Δεν ξέρω, θεωρώ ότι ο Bony πολύ γρήγορα φόρεσε τα κουστούμια και πέρασε στην άλλη πλευρά.

Αποψή μου? Σίγουρα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου