Προς το περιεχόμενο

Joe Bonamassa. Τίποτα δεν είναι τυχαίο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον Μποναμασα τον γνώρισα απο μια βιντεοκασέτα που έδειχνε το παιδι θαύμα.

Μου έκανε εντύπωση τότε το ποσο ταλέντο είχε.

Απο όλο αυτο μου έμεινε η φράση του "τωρα πρέπει να χτίσω το προσωπικό μου στυλ" και η προσπάθεια να παίζει μεσα στα σολα του κάποια licks που έφεραν την δικη του σφραγίδα μεν, αλλα που δεν κολλαγαν με τα υπόλοιπα.

Φανερο οτι έπαιζε "προγραμματισμενα" "στημένα", και όχι απο έμπνευση.

Ε είπα μικρός ειναι ακόμα και καλα κάνει και ψάχνεται.

Τον είδα μετά απο αρκετά χρονια.

Έκανε το ίδιο.

Τον είδα μετα πλέον διασημο.

Τα είχε στρώσει τα πραγματα, αλλα συνεχίζει και δεν μου λέει κάτι ιδιαίτερο και δεν με ιντριγκαρει.

Εδώ μεσα πχ έχει μερικούς παίχτες που με ιντριγκαρουν περισσότερο.

Αυτά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέρεις κάτι βρε bill?

Μου έλειψε πολύ η μουσική (δεν ακούω δεν παίζω).

Φοβερό πράγμα να "ακούς" πράγματα και να μην είσαι σε θέση να τα παίξεις.

Και το ξέρω γιατί αν πάω αργά (πολύ αργά), ή με διακοπές, τα παίζω, και είναι καλά.

Δύσκολο είναι όμως να ξανα....

Πρέπει όμως να προσπαθήσω.

Έγιναν πολλά μέσα μου αυτό τον καιρό, πώς να τα βγάλω ...

 

ωπα εχω χασει επεισόδια. ημουν και εγω αρκετα εκτος αυτο το καιρο..ΦΑΣΙΟΝ ελπιζω να εισαι καλα και γερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να πω κι εγώ για Μποναμάσσα που το έχω παγιώσει εντός μου γιατί δε μου αρέσει. Χωρίς αμφιβολία είναι τρομερός παίχτης, πάρα πολύ μελετημένος, με ήχο και στην πρόσφατη επιτυχημένη καριέρα του είναι και πολύ καλός frontman ενώ "έφτιαξε" και σούπερ μπλουζορόκ φωνή. Όλα αυτά τα θεωρώ δεδομένα.

 

Αυτό που μου χτυπάει καμπανάκι κάθε φορά που τον ακούω/βλέπω είναι ότι ο τρόπος που παίζει (για μένα πάντα) δεν έχει ξεφορτώσει τον κομπλεξισμό του νέου κιθαρίστα. Με άλλα λόγια συνεχίζει να παίζει σα να θέλει να μας δείξει ότι ξέρει. Αυτό δεν το αντέχω με τίποτα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να πω κι εγώ για Μποναμάσσα που το έχω παγιώσει εντός μου γιατί δε μου αρέσει. Χωρίς αμφιβολία είναι τρομερός παίχτης, πάρα πολύ μελετημένος, με ήχο και στην πρόσφατη επιτυχημένη καριέρα του είναι και πολύ καλός frontman ενώ "έφτιαξε" και σούπερ μπλουζορόκ φωνή. Όλα αυτά τα θεωρώ δεδομένα.

 

Αυτό που μου χτυπάει καμπανάκι κάθε φορά που τον ακούω/βλέπω είναι ότι ο τρόπος που παίζει (για μένα πάντα) δεν έχει ξεφορτώσει τον κομπλεξισμό του νέου κιθαρίστα. Με άλλα λόγια συνεχίζει να παίζει σα να θέλει να μας δείξει ότι ξέρει. Αυτό δεν το αντέχω με τίποτα.

 

εχεις κουσουρι και συ....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας εχουν φλομωσει και σας στο fb με το καινουργιο του Μποναμασα ή με χακαρε καποιος;

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που μου χτυπάει καμπανάκι κάθε φορά που τον ακούω/βλέπω είναι ότι ο τρόπος που παίζει (για μένα πάντα) δεν έχει ξεφορτώσει τον κομπλεξισμό του νέου κιθαρίστα. Με άλλα λόγια συνεχίζει να παίζει σα να θέλει να μας δείξει ότι ξέρει. Αυτό δεν το αντέχω με τίποτα.

 

Εγώ δε το εισπράττω έτσι. Απλά προσπαθεί να ειναι κιθαρίστας για κιθαρίστες. Οπότε μέρος απο το  show

ειναι και το παίξιμο. Το ίδιο ισχύει και για πολλούς άλλους σολίστες. Π.χ ο Σατριάνι παίζει παπάδες για να μας δείξει ότι ξέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου