Προς το περιεχόμενο

Πλήκτρα που θα θέλατε.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλή η ερώτηση και ακόμα καλύτερα αυτά που γράφετε παίδες. Όμως δεν υπάρχει ερώτηση για το τι μουσική θα παίζεται! Άρα το "στήσιμο" θα ποικίλει. Αν εξαιρέσουμε το λαϊκό παίξιμο τότε πιστεύω ότι ο καλύτερος συνδυασμός θα ήταν ένα Oasys 88άρι από κάτω και ένα Kurzweil σειράς Κ από πάνω. Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε και τα pc, samplers, ....

 

Το σετ που ήδη δουλεύω είναι Kurzweil PC1X κάτω και Extreme από πάνω, ενώ έχω και μια πιο "λαϊκή" επιλογή με ένα Roland D70 -το δουλεύω αδιάλειπτα τώρα και 19 συναπτά έτη- (αντί του Kurzweil PC1X) μαζί με το Extreme και το οποίο D70 το συνδέω midi με ένα Kurzweil ME1 (rack με ήχους PC2) και ένα sampler ΑΚΑΙ Ζ4. Βλέποντας λοιπόν τις ελλείψεις από το υπάρχον σετ γιαυτό πρότεινα την αρχική σύνθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιαστικα να μιλησω παραπανω ,,λοιπον ακυρα ολα ,το μονο συνθ που θελω ειναι το υπερσπανιο,πανακριβο και θεοβαρο WAVE

waldorf_wave_500.gif

 

θεϊκό synth,αλλά και η τιμή του είναι στα 7-10 χιλιάρικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληροφοριακα μηπως ξερεις που πουλανε τετοιο? γιατι στο εβαυ δεν εχω δει ποτε

 

έτσι κι αλλιώς είναι πολύ σπάνια οργανα.κάτω απο 200 εχουν φτιαχτεί. στο ebay (το γερμανικό) έχω δει 3-4 τα τελευταια 2 χρόνια. επίσης στο mailing list της waldorf αραιά και που (μιλάμε για πολύ αραιά όμως  ;D ) θα δεις κάποιον να πουλάει το τέρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι κι αλλιώς είναι πολύ σπάνια οργανα.κάτω απο 200 εχουν φτιαχτεί.

 

Έχω ακούσει 300, αλλά ok δεν θα τα χαλάσουμε εκεί, είναι όντως πολύ σπάνια synthesizers. Κάποια χρονική στιγμή οι Snap είχαν τρία  ::)

 

Στο ebay όπως λέει και ο johnnyk σπάνια θα βρεις Wave, εάν κάποιος το πουλάει προφανώς θα θέλει να αγοράσει κάποιο σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου