Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το έγραψα, σε άλλο νήμα, ότι η Ελλάδα έχει καταλήξει να είναι λημέρι ψυχών που δεν θέλουν να ζήσουν με κανόνες, σαν μέλη ενός ευρύτερου κοινωνικού συνόλου. Συμπληρώνω εδώ, ότι ο μέσος (και ο κατώτερος, και ο ανώτερος) έλληνας, χαίρεται για το ότι δεν υπάρχει αποτελεσματική εφαρμογή του νόμου και θα κάνει τα πάντα ώστε να το διδάξει σαν βιώσιμη μακροπρόθεσμη πρακτική.

 

Όλα όσα αφορούν την Ελλάδα και το μέλλον της, περιλαμβάνονται στα πρώτα πέντε λεπτά της ταινίας "Νονός". Τουλάχιστον ελπίζω ότι έχετε ασφαλισμένα τα πάντα, αλλιώς γελάω από τώρα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ κάθε μέρα ψάχνω για πεταμένο fairlight  πάντως 😁

Κι εγώ για synclavier αλλά που τέτοια τύχη.

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Ποιά σενάρια, εδώ πριν λίγα χρόνια παραλίγο να πετάξουμε polymoog με βάση και πεντάλ στα σκουπίδια !!!

Και? Που το περίεργο?🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Ειδικά για την συγκεκριμένη που φαίνεται των 50 ευρώ ναι.

Μη δικάζεις έτσι τη γαμάτη κιθάρα μου επειδή έχω φτηνό κινητό. 🤪

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

όστιμο κοτόπουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διάβασα την ιστορία η πρώτη μου αντίδραση ήταν "ωπ, λες να έπιασε τον κλέφτη;", στην πορεία όμως σκέφτηκα το εξής: αν έβρισκα μια κιθάρα σε μια θήκη παρατημένη τι θα έκανα; 

 

1. Θα περίμενα εκει μέχρι να εμφανιστεί κάποιος; και αν δεν εμφανιζόταν;

2. Θα την έπαιρνα και θα αφηνα κάποιο σημείωμα;

3. Αν ήταν gibson les paul θα την έριχνα κάτω να σπάσει το headstock οπότε κανείς να μην την πάρει και να την βρει ο ιδιοκτήτης; (κρύο αστείο)

 

Θα αναλύσω το τρόπο σκέψης μου γιατί θα δείτε πόσο διαφορετικά σκεφτόμαστε εμείς οι άνθρωποι:

Θα έβρισκα τη κιθάρα, φαντάζομαι ότι για κάποιον έχει μεγάλη συναισθηματική αξία. Για τη πλειοψηφία των ανθρώπων είναι μερικά κομμάτια ξύλων που τους είναι άχρηστα. Οπότε σίγουρα θα την έπαιρνα, θα άφηνα σημείωμα και θα συχνά πυκνά θα τσέκαρα το μέρος ότι υπάρχει ακόμα το σημείωμα.  

 

  • Like 2

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

Θα αναλύσω το τρόπο σκέψης μου γιατί θα δείτε πόσο διαφορετικά σκεφτόμαστε εμείς οι άνθρωποι:

Θα έβρισκα τη κιθάρα, φαντάζομαι ότι για κάποιον έχει μεγάλη συναισθηματική αξία. Για τη πλειοψηφία των ανθρώπων είναι μερικά κομμάτια ξύλων που τους είναι άχρηστα. Οπότε σίγουρα θα την έπαιρνα, θα άφηνα σημείωμα και θα συχνά πυκνά θα τσέκαρα το μέρος ότι υπάρχει ακόμα το σημείωμα.  

Γιατί να μην την πας στην αστυνομία να την βρει σίγουρα ο άνθρωπας;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
39 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

3. Αν ήταν gibson les paul θα την έριχνα κάτω να σπάσει το headstock οπότε κανείς να μην την πάρει και να την βρει ο ιδιοκτήτης; (κρύο αστείο)

 

 

Εγώ αν ήταν Gibson LP , θα την κρατούσα .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου